Dekory ścienne w imponującym rozmiarze (ZDJĘCIA)

Te dekory wprowadzą do wnętrza kolory, strukturę, geometrię oraz bogatą, orientalną ornamentykę. Zobacz płytki ścienne o imponujących wymiarach 90 x 30 centymetrów.
 • Dekor dużego formatu w aranżacji łazienki

  Wśród wielkoformatowych dekorów dostępne są zarówno propozycje klasyczne, jak i bardzo nowoczesne.

  Ceramstic
 • Łazienka zaaranżowana z wykorzystaniem wielkoformatowych dekorów

  Ceramstic
 • Dekor w odcieniach błękitu w aranżacji łazieni

  Ceramstic
 • Czarno-biała aranżacja łazienki

  Ceramstic
 • Łazienka zaaranżowana z dekorem w odcieniach czerwieni

  Ceramstic
 • Czarny dekor wielkoformatowy

  Dekor z serii Black Diamond składa się z czworościennych wypukłości przypominających szlachetne kamienie.

  Ceramstic
 • Dekor z wzorem nawiązującym do jakpońskiej tradycji origami

  Dekor nawiązujący do sztuki origami jest ozdobiony kształtami przypominającymi sylwetki papierowych ptaków. Efekt origami podkreśla naprzemienne połączenie matowych i lustrzanych płaszczyzn.

  Ceramstic
 • Dekor czarno-biały

  Taki dekor przypadnie do gustu wielbicielom klasyki. W tym przypadku mnogość kolorów charakterystyczna dla tradycyjnych mozaik została zastąpiona bielą i czernią. Dekor ma dwukolorowy misterny wzór z koronkowym rysunkiem.

  Ceramstic
 • Dekor Multicolor

  Ceramstic

Duży format dekorów jest odzwierciedleniem najnowszych trendów w dekorowaniu wnętrz. Płytki bazowe kolekcji Opp! dostępne są w czerni i bieli. To eleganckie i ponadczasowe zestawienie kolorystyczne. Płytki bazowe mają format 90 na 30 centymetrów. W tym samym rozmiarze dostępne są dekory.

Wielki format dekorów daje wiele możliwości aranżacyjnych

Zasada, w myśl której duże płytki są przeznaczone wyłącznie do dużych przestrzeni, dawno straciła na aktualności. Wielkoformatowe płytki w kształcie wydłużonego prostokąta poprawią wizualnie proporcje pomieszczenia. Ułożone poziomo poszerzą niewielką przestrzeń, a w pozycji pionowej dadzą wrażenie, że sufit jest wyżej niż w rzeczywistości. Natomiast w dużych pomieszczeniach płytki 90 x 30 cm wprowadzą ład i harmonię.


Dekory ścienne z bogatą ornamentyką
Wielki format płytek bazowych z tej kolekcji doskonale komponuje się z bogatą ornamentyką dekorów – w wysmakowany sposób równoważy drobne elementy ozdobnych wzorów.Fot. Ceramstic

Dekoruj wnętrze z rozmachem

Dekory o intensywnych barwach i z geometryczną strukturą nadają płytkom nowoczesny charakter. Jako dekoracja ścienna skutecznie przyciągają wzrok. Umieszczone na nich delikatne lustrzane elementy w kształcie trójkątów podkreślają efekt glamour we wnętrzu.

Dostępne są również dekory nawiązujące do hiszpańskiej tradycji zdobniczej. Wielkoformatowe płytki sprawiają wrażenie mozaiki złożonej z misternie zdobionych elementów w różnych rozmiarach i deseniach. Delikatna struktura i przetarte złocenia nadają dekorom prawdziwie królewski wygląd. 


Dekor ścienny Royal w aranżacji
Dekory Royal w iście królewskim stylu mogą mieć jeden z trzech kolorów: klasyczną czerń, elegancką czerwień oraz w odcienie ciemnego błękitu.Fot. Ceramstic

Jak przyklejać płytki wielkoformatowe

Płytki wielkoformatowe należy montować do ściany odpowiednim klejem. Aby płytki, które są zdecydowanie cięższe niż elementy w standardowych rozmiarach, nie obsuwały się, należy użyć kleju „o zmniejszonym spływie". Ta właściwość kleju oznaczona jest literką T (np. klej C2TE). Oczywiście obowiązkowo należy użyć także plastikowe krzyżyki dystansowe. Na rynku dostępne są także specjalne systemy do poziomowania płytek stosowane najczęściej przez profesjonalnych glazurników. Ważne jest również to, żeby klej był szybkowiążący. Kleje, które szybko wiążą oznaczone są literą F (np. klej C2FT). Układając posadzki z płytek wielkoformatowych warto pamiętać o zastosowaniu kleju o większej grubości warstwy sklejania – tzw. średniowarstwowego.

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy