Dekoracje ścienne w pokoju dziecka (zdjęcia)

Prosto i szybko zmienimy wystrój całego pokoju lub tylko postawimy na zmianę detali, jeśli nakleimy choćby fototapetę na ściany. Wprowadzi ona świeży powiew i energię na cały rok szkolny w pokoju ucznia.
 • Fototapeta w pokoju ucznia

  Szybkim i tanim w realizacji pomysłem na odświeżenie pokoju są fototapety.

  oliavlasenko/Fotolia.com
 • Pokój dziecka

  Elementy dekoracji na ścianach oraz mebelkach mają komponować się ze stylem reszty pokoju.

  oliavlasenko/Fotolia.com
 • Kolory w pokoju ucznia

  Kolory ścian w pokoju ucznia powinny być stonowane.

  slavun/Fotolia.com
 • Fototapeta

  Fototapeta w pokoju ucznia może stanowić sama w sobie ozdobę.

  bluedarkat/Fotolia.com
 • Ściany w dziecięcym pokoju

  Wystarczy jeden element, aby udekorować i ożywić ścianę.

  mmphotographie.de/Fotolia.com
 • Kolory ścian

  Taki kolor i wzór - uspokaja.

  ultramarin/Fotolia.com

Miły dla oka i inspirujący pokój to marzenie każdego dziecka. Czy to przedszkolak, czy uczeń, warto wypróbować kilka sposobów na szybką aranżację pokoju małolata. Nowy wystrój sprawi, że dziecko będzie dobrze czuło się w swoich czterech kątach, a to pobudzi jego wyobraźnię i rozwój.

Naścienne inspiracje w pokoju dziecka

Kilka naklejek na ściany, nowe dekoracje czy bajeczna fototapeta to jedne z pomysłów. Inspiracje, zdjęcia oraz oryginalne grafiki stanowią wybrane propozycje. Dziecięcy pokój to miejsce do wypoczynku, snu, nauki, ale też zabawy. Często popełnianym błędem jest urządzanie pokoju w różowej tonacji dla dziewczynki, a niebieskiej dla chłopca. Inny błąd to malowanie wszystkich ścian na biało. To sprawia, że wszystkie zabrudzenia są natychmiast widoczne.

Poczytaj: Jak urządzić pokój dziecka, by był komfortowy do nauki, zabawy i snu 

Każde dziecko jest inne, dlatego też charakter jego pokoju powinien odzwierciedlać jego osobowość. Im starsze dziecko, tym bardziej możemy wykorzystywać intensywne kolory. W pokoju malucha sprawdzą się jasne, pastelowe i świetliste odcienie. Nie będą pobudzać dziecka. Kolory nie mogą być dobierane
przypadkowo, bo mają spory wpływ na psychikę i inteligencję dziecka oraz aktywizują umysł do pracy. Starszym dzieciom można pozwolić na harmonijne połączenie kilku kolorów na ścianach albo bajeczną fototapetę, która zmieni pokój w przygodową scenerię. Jeżeli dziecko interesuje się np. kosmosem, dobrze kupić naklejkę lub fototapetę w gwiazdy lub układ słoneczny.

Kosmetyczne zmiany na ścianach

Jeżeli wolimy delikatne zmiany, postawmy na obrazy oraz plakaty na ścianach czy łatwe do demontażu naklejki ścienne i meblowe. Naklejki można łatwo przykleić i odkleić w przypadku zmiany aranżacji. Jeżeli decydujemy się na takie rozwiązanie, należy zapytać dziecko o zdanie podczas dokonywania wyboru. Poczuje się docenione i pobudzimy u niego kreatywne myślenie.

Zobacz również: Ciekawe pomysły na zastosowanie farby tablicowej 

Ozdoby uniwersalne na ścianie, czyli jakie

Wybór wzorów, kształtów i faktur powoduje, że każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadać gustom dziecka. Rodzice często urządzają pokój tematyczny, ale taki wystrój szybko może się znudzić. Najlepiej zaaranżować wnętrze dosyć uniwersalnie, aby móc je sprawnie zmienić. Elementy dekoracji na ścianach oraz mebelkach mają komponować się ze stylem reszty pokoju pod względem kolorystycznym i stylu całości. Dopełnieniem wystroju mogą być bibeloty, oryginalne dywaniki albo designerskie krzesła lub pufy.

Szybka zmiana na ścianach

Szybkim i tanim w realizacji pomysłem na odświeżenie pokoju są grafiki oraz zdjęcia wieszane na ścianach w formie plakatów lub obrazków. Są one w ramkach. Istnieje mnóstwo aranżacyjnych inspiracji w postaci zdjęć oraz grafik wektorowych. Wybrane pliki w formie grafik można powiększać. Bez problemu zrobimy z nich fototapetę tylko na jedną część ściany lub sufit, stylowy plakat albo oryginalny obrazek, który włożymy w ramkę. 

Autor: Katarzyna Piojda
Współpraca: Fotolia
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Teraz można wybrać naprawdę śliczne fototapety do dziecięcych pokoików. Ja kupiłam mojemu Maluchowi w sklepie www.tapetuj.pl taką z bajki auta, wygląda naprawdę super, ma Mały zachwycony!
Ala, 07.10.2013, 11:16
Komentarz został usunięty.
Widziałam świetne kolorowe plakaty dla dzieci na www.scandiposter.pl może komuś wpadną w oko. Wydają się być naprawdę fajne :)
Monika, 05.12.2015, 16:04