Pościel na prezent – co wybierać?

Pościel to dobry pomysł na prezent. Zazwyczaj taka dobrej jakości jest droga. Poza tym to bardzo użyteczny i zarówno ładny prezent. Można go podarować zarówno parze, jak i singlowi. Jeśli nie masz więc pomysłu na podarunek, kup elegancką pościel.
  • Elegancka pościel na prezent

    txm24.pl

Kupno pościeli wcale nie jest prezentem intymnym, jak bielizna. To jeden z praktycznych prezentów, jak kieliszki czy misa. Jednocześnie często żałujemy na nią pieniędzy, bo nie znajduje się na liście zakupowych priorytetów, a taka dobrej jakości, duża, np. pościel 200 x 220 jest dosyć kosztowna.
Prezent taki jest nie tylko bardzo użyteczny. Współczesna grafika pościelowa jest bardzo atrakcyjna. W niczym nie przypomina dawnych pościeli, które nie były zbyt ładne. Można dopasować jej wzornictwo do gustu obdarowanego oraz designu jego mieszkania. Tak więc sprezentowanie pościeli staje się wtedy niezwykle eleganckim podarunkiem.

Co liczy się podczas wyboru pościeli na prezent?

  • Rozmiar

Kupując pościel na prezent pamiętajmy o tym, aby zachować stylistykę elegancką. Nie wypada więc kupić małej kołdry i jednej poszewki na poduszkę. Jeżeli obdarowywany ma dużo łóżko, możemy kupić pościel 200x220 lub w rozmiarze niewiele mniejszym, dopasowanym do wymiarów jego kołdry. Zwracajmy też uwagę na liczbę poduszek, aby były minimum dwie sztuki oraz prześcieradło.

  • Materiał

Wiadomo, że podczas snu pocimy się. Dlatego materiał pościeli jest niezwykle ważny. Musi być naturalny, aby pozwalał skórze oddychać i nie powodował podrażnień, jak np. poliester. Dobrym rozwiązaniem jest wybór zwykłej bawełny. To porządny, naturalny materiał i stosunkowo niedrogi. Oczywiście jeżeli ma to być niezwykle elegancki i luksusowy prezent, można wybrać na przykład jedwab, ale musimy się wtedy liczyć z dużo większym wydatkiem. 

  • Wykonanie

Podczas snu ruszamy się, kręcimy itd. Pościel powinna być porządnie uszyta, aby po dwóch praniach nie zaczęła się rozchodzić w szwach. Warto zwracać więc uwagę na producenta i jakość wykonania.

  • Wzornictwo

Wielu z nas ma ładnie wystylizowaną sypialnię. Nie chcemy wtedy pościeli, która nie będzie pasować do naszego wnętrza. Ważne, aby trafić w gust obdarowanego. Jeżeli na przykład lubi rustykalny klimat, folklor, bądź południowo francuskie akcenty, możemy wybrać białą pościel z ręcznie haftowanymi ozdobami. Styl glamour we wnętrzu będzie korespondował z czarną połyskującą pościelą lub z pościelą w geometryczne czarno-białe wzory. Do stylu dalekowschodniego pasować będzie pościel kolorowa, gładka lub we wzory itd.

  • Marka

Oczywiście od naszej zasobności portfela będzie zależało, ile chcemy wydać na taki prezent. Jeżeli obdarowany lubi tzw. „metki", można udać się do jakiegoś firmowego sklepu lub projektanta i tam zakupić pościel. Jednak równie elegancką, dobrej jakości pościel dostaniemy w sklepach internetowych za dużo mniejsze pieniądze.

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: txm24.pl
0komentarzy