Podłogowe kreacje z wykorzystaniem chodników i dywanów

Tagi:
Miękki i stylowy chodnik lub dywan sprawią, że podłogowa kreacja w każdym wnętrzu nabierze wyrazu. Podłogę można ubrać w kolorowe, jednolite lub wzorzyste dywany. Wszystko zależy od stylu, który jest w naszym guście.
 • Dywan niczym kolorowy patchwork

  Chodniki i miękkie dywany mogą być wizytówką każdego mieszkania. To dekoracje idealne zarówno do przytulnego salonu, jadalni, jak i łazienki.

  Westwing.pl
 • Wielobarwny dywan

  Co innego lepiej niż dywan lub chodnik ociepli aranżację mieszkania, powita bose stopy lub stanie się wygodnym podłogowym siedziskiem, gdy bawimy się z dzieckiem.

  Westwing.pl
 • Dywan w kolorze intensywnej czerwieni

  Westwing.pl
 • Dywan w formie patchworku

  Dywan w formie patchworku w kolorach: białym, czarnym szarym i niebieskim.

  Westwing.pl
 • Dywan tęcza

  Westwing.pl
 • Dywan wielobarwny

  Westwing.pl
 • Dywan w beżu

  Westwing.pl

Do niedawna w aranżacjach mieszkań dominowały niczym nieosłonięte podłogi. Panował trend, który polegał na eksponowaniu desek, paneli, parkietu lub kafli. Teraz do łask wracają dywany i chodniki, które kuszą oryginalnymi wzorami, szeroką paletą barw, a nawet nietypowymi kształtami. Pokazujemy modne w tym sezonie dywany i chodniki. Polecamy dywany utrzymane w naturalnych kolorach ziemi, pokryte niewychodzącymi z mody pasami oraz stonowane i zwariowane kobierce przypominające patchworki.

Zobacz równieżPatchworki, które ożywiają wnętrza 

Dywany w naturalnych kolorach zawsze w modzie

Dywany w stonowanych barwach – beżach i brązach – dają wiele możliwości aranżacyjnych. Kolory te wspaniale wyciszają aranżację, i jednocześnie bardzo dobrze komponują się z większością kolorów. Kobierce w naturalnych kolorach sprawdzą we wszystkich wnętrzach, również tych utrzymanych w naturalnych kolorach. Zdaniem ekspertów jednak w "uspokojonych" wnętrzach, żeby uniknąć monotonii, warto zdecydować się na dywan o wyrazistej fakturze.

Paski na dywanie

Klasyczny wzorem, który nie wychodzi z mody są paski. Dywany stworzone z wielobarwnych pasów (na wzór tęczy), pasują do pokoju dziecka. Dzięki wielu kolorom wprowadzają do wnętrza pozytywną i radosną atmosferę. Do salonu warto wybrać dywan, którego kolory nawiązują do różnych barw dodatków użytych w pomieszczeniu. Taki kobierzec będzie stanowił kolorystyczną klamrę, która spina wystrój wnętrza.

Dywan niczym intrygujący patchwork

Patchwork to wzór towarzyszący nam od zarania dziejów. We wnętrzach jest modny od kilku sezonów. Technika szycia polegająca na łączeniu kawałków materiału o różnych wzorach, kolorach i fakturach, pozwala osiągnąć kompozycje o ogromnej sile wyrazu. Dywany patchworkowe pasują do wnętrz utrzymanych w klimacie ekologicznym i boho (styl wnętrzarski oparty na oryginalnych aranżacjach i śmiałych kolorach). 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Westwing.pl
0komentarzy