Jak ocieplić sypialnię? Zobacz przykładowe aranżacje (ZDJĘCIA)

Do wiosny jeszcze dwa miesiące i dotkliwie odczuwamy brak słońca i szybko zapadający zmrok. Jak się urządzić, żeby nie odczuwać zimowej aury i odgrodzić od mrozu i niepogody na zewnątrz? Przedstawiamy kilka sprawdzonych rad.
 • Ciepłe kolory, tkaniny o wyraźnej fakturze ocieplają wnętrze

  Ciepłe kolory, tkaniny o wyraźnej fakturze ocieplają wnętrze

  Franc Gardiner
 • Ciepłe kolory, tkaniny o wyraźnej fakturze ocieplają wnętrze

  Ciepłe kolory, tkaniny o wyraźnej fakturze ocieplają wnętrze

  Franc Gardiner
 • Doświetlenie wnętrza jest szczególnie ważne zimą

  Doświetlenie wnętrza jest szczególnie ważne zimą

  Franc Gardiner

Ciepło, cieplej, pomarańczowo!

Nie każdy może sobie pozwolić na kominek w domu, który rozgrzeje po zimowym spacerze. Każdy może jednak sięgnąć po ogniste kolory, równie skutecznie ocieplające atmosferę. Pomarańczowe ściany, żółte rolety czy czerwone dodatki to świetny sposób na aranżację, która zafunduje nam dodatkowy zastrzyk energii i pomoże wyrwać się z zimowej apatii.

Więcej światła

Nie zapominajmy, że główną przyczyną sezonowego spadku nastroju jest brak słońca – zadbajmy zatem, by w naszym otoczeniu było jasno i przestronnie. Rozproszone, punktowe światło stworzy wrażenie przytulności, które sprawi, że poczujemy się komfortowo mimo szaroburego pejzażu za oknem. Powyciągajmy wszystkie lampy i lampki: stojące, biurkowe i dekoracyjne i zafundujmy sobie światłoterapię.

Zimowa otulina

Oprócz kolorów, płaszczyzn i światła kolejnym elementem budującym poczucie przytulności podczas zimowych miesięcy są domowe tekstylia. Kolorowe narzuty, modne polarowe koce i wełniane akcesoria niskim kosztem stworzą zimowy wystrój niczym z alpejskiego domku w górach.

– Faktura i tekstura ma duży wpływ na to jak odbieramy dany materiał. Ażurowe i transparentne tkaniny sprawiają wrażenie lekkich i zwiewnych. Z kolei cięższe i grubsze tekstylia, o fakturze bardziej przestrzennej, zamykają i obudowują przestrzeń - podkreśla Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner, producenta rolet.

Jeśli zadbamy o te trzy czynniki: energetyczny kolor, dużo światła i przyjemnie miękkie tekstylia, to w tak przytulnie i ciepło urządzonym wnętrzu, z kubkiem gorącej herbaty, możemy spokojnie cieszyć się zimą i podziwiać ośnieżone pejzaże, wypatrując pierwszych oznak wiosny.

Autor: Franc Gardiner
0komentarzy

Polecamy