Dywany jako nowoczesna forma dekoracji wnętrz (ZDJĘCIA)

Tagi:
Światowe trendy w aranżacji wnętrz pokazują, że dywany wracają do łask, nawet w eleganckich wnętrzach. Dywan ponownie jest jedną z najbardziej eleganckich form dekoracji podłogi.
 • Dywan z kolekcji New Life w kolorze purpury

  Kolekcja niczym antyczny patchwork. Projektanci wpadli na pomysł pozyskiwania starych, zabytkowych dywanów, poddawania ich konserwacji, a następnie szycia z ich kawałków zupełnie nowych wzorów. Ten artystyczny recykling zaowocował nieszablonowymi motywami.

  Dekorian/Epic Carpets
 • Dywan z kolekcji New Life w kolorze niebieskim

  Dekorian/Epic Carpets
 • Dywan z kolekcji Yeti

  Taki dywan pasuje szczególnie do nowoczesnych aranżacji. Dywan wykonany jest z wełny filcowej. Swoją oryginalną strukturę zawdzięcza zastosowanemu splotowi.

  Dekorian/Epic Carpets
 • Dywan Yeti Stone

  Kawałki wełny zastosowane w tym dywanie, które mają różne odcienie tworzą na podłodze wielkoformatową mozaikę.

  Dekorian/Epic Carpets
 • Nowoczesny dywan

  Dekorian/Epic Carpets
 • Dywan z kolekcji New Life do nowoczesnego salonu

  Dekorian/Epic Carpets
 • Nowoczesny dywan Aurora w pastelowych kolorach

  Prezentowany dywan wykonany jest z jedwabiu bananowego. Delikatne przejścia tonalne powodują niezwykłą grę świateł i wrażenia wizualne. Dywany te dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych – od szarości i błękitów przez beże, aż po akcenty fuksji. Spód dywanów wykonany jest z bawełny.

  Dekorian/Epic Carpets
 • Nowoczesny salon z dywanem

  Dekorian/Epic Carpets

Oryginalny dywan przełamuje monotonię podłogi wykończonej kamieniem naturalnym czy drewnem. Pomaga również wyznaczyć strefy w przestronnym wnętrzu, na dodatek wprowadza ciepły klimat i jest miły w dotyku.

 Przeczytaj poradnikJaki dywan wybrać, żeby wystarczył na lata 

W Polsce słowo „dywan" nadal wielu osobom kojarzy się z tureckimi dywanami rodem z domu dziadków lub nudnymi dywanami w estetyce, które opanowały nasze mieszkania w latach 80-tych i 90-tych. Tymczasem na rynku dywanów wiele się zmieniło. Miejsce miała swego rodzaju rewolucja wzornicza i jakościowa. To dzięki temu, że dywany stały się przedmiotem zainteresowania najlepszych projektantów, którzy sięgają po coraz bardziej szlachetne włókna i materiały.


Dywan w nowoczesnym wnętrzu
Dywan z kolekcji Yeti jest przykładem zmian, które nastąpiły na rynku dywanów. Dywany tkane są ręcznie w Indiach i Turcji przez doświadczonych mistrzów tego rzemiosła.Fot. Dekorian 

Aranżując mieszkanie warto pamiętać o tym, że piękny dywan może stanowić o prestiżu wnętrza na równi z modnymi meblami czy oświetleniem.  Dywan niejedno ma imię i granicą dla jego wzornictwa może być tylko kreatywność projektanta.

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy