Wolnostojąca kuchnia indukcyjna KI 7650 X

Rozwiązanie to dedykowane jest osobom, które bez większych zmian w umeblowaniu kuchni chcą wymienić kuchenkę na indukcyjną.
Kuchnia indukcyjna wolnostojąca KI 7650 X
Kuchnia indukcyjna wolnostojąca KI 7650 X

fot. Mastercook

Kuchnia KI 7650 X łączy tradycyjną formę kuchni wolnostojącej z płytą indukcyjną. Urządzenie marki Mastercook korzysta więc z pomysłów, które sprawdziły się w przeszłości i uzupełnia je o nowoczesne rozwiązania.

Zobacz koniecznie: Nie trać prądu. Jak oszczędzać energię elektryczną

Model wyposażony jest w sterowaną dotykowo płytę indukcyjną o wyjątkowo dużej mocy – 2800 W przypadające na każde pole grzejne. Umieszczony pod płytą elektryczny piekarnik z termoobiegiem posiada 8 różnych funkcji, drabinki ułatwiające wysuwanie wkładów oraz elektryczny rożen obrotowy. Piekarnik jest obsługiwany za pomocą dotykowego programatora elektronicznego. Kuchnia wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Gotowanie indukcyjne w skrócie

Indukcja to nowoczesny i bardzo wygodny sposób gotowania – nagrzewa się tylko i wyłącznie ta część płyty, na której umieszczone jest naczynie. Takie rozwiązanie gwarantuje dużo szybsze i bezpieczniejsze gotowanie (płyta jest gorąca wyłącznie w trakcie gotowania lub bezpośrednio po jego zakończeniu), zapewnia również spore oszczędności energii elektrycznej. Inne metody gotowania charakteryzują się sporymi stratami ciepła, np. na kuchence gazowej straty te wynoszą prawie 50%, a wynikają między innymi z ogrzewania krawędzi bocznych naczynia. 

Dodatkowym atutem gotowania indukcyjnego jest fakt, że płytę indukcyjną wyjątkowo łatwo utrzymać w czystości – jej powierzchnię wystarczy tylko przetrzeć, by pozbyć się zabrudzeń. 

Autor: mk
Współpraca: Mastercook
Podziel się:
Wersja do drukuWersja do druku
5komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (5)

Już widzę te tłumy ludzi, którzy po ostatnich podwyżkach (i nadchodzących kolejnych) szybko zakupią sobie indukcyjny piecyk elektryczny.
Anonim, 10.05.2011, 14:18
tak a po 10 latach uzytkowania , zapadalnosc na raka wzrasta o 80 %
wojtek, 10.05.2011, 16:21
Wojtku, a o co chodzi z tym rakiem po 10 latach? Pierwsze słyszę, żeby gotowanie indukcyjne miało komuś zaszkodzić. Sama z niego korzystam i potwierdzam, że jest to bardzo wygodne :)
magda, 14.05.2011, 00:56
Witam serdecznie, tekst nie ma na celu reklamowania produktu. To jedynie informacja o nowości, która pojawiła się na rynku.

mk

mk, 14.05.2011, 00:50
Plankton jest najmniejsza istota na tej planecie. Plankton w zasadzie staje się środkiem spożywczym, dla ryb w dzikim stylu życia. W związku z planktonu jest w niskim poziomie w Internecie spożywczego w oceanie.
Shreya, 27.12.2011, 23:59