Urządzenia AGD i RTV a pobór prądu (WIDEO)

Rachunki za prąd uzależnione są od zużycia energii elektrycznej w domu. Najwięcej pochłaniają jej domowe urządzenia AGD i RTV. Czy wiecie jakie?
  • Gniazdko elektryczne

    Najwięcej energii w domu pobiera czajnik elektryczny.

    Markusspiske Pixabay.com

W dzisiejszych czasach nie obejdziemy się bez wielu sprzętów, które ułatwiają i umilają nam życie. I nie mówimy tu o inteligentnych domach, które są naszpikowane elektroniką, a jedynie o zwykłych mieszkaniach i ich wyposażeniu. Tak więc liczba podłączonych na stałe sprzętów, takich jak lodówka, router czy telewizor jest bardzo duża.

Przeczytaj: UE narzuciła limity mocy dla odkurzaczy. Tymczasem odkurzacze wessały unijne dyrektywy 

Przeliczając na pobór prądu w skali roku – może wyjść pokaźna suma. Warto pomyśleć, jak sprawić, aby zmniejszyć rachunki za prąd. W tym celu dowiedzmy się, które ze sprzętów AGD i RTV zużywają najwięcej prądu, a także –  jak to sprawdzić i ograniczyć. Bo sam super energooszczędny sprzęt elektroniczny to nie wszystko. W wideo znajdziecie informacje o tym, które urządzenie pobiera najwięcej energii elektrycznej i jakie są metody na obniżenie rachunków za prąd. 


Żródło: Agencja TVN/xnews

Autor: redakcja.regiodom
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

a ja myślałem, że jak czajnik ma 2,5kW to zużywa mniej energii niż kuchenka ceramiczna, albo indukcyjna, która ma 7,5 kW. Czy gotując wodę zużyję więcej energii w ciągu 5 minut, czy 2 godziny gotowania buraków na kuchence i przy okazji pierogów i ziemniaków itp...
kebab z turcji, 24.01.2018, 22:42
Dla mnie ważne jest to, żeby sprzęty były energooszczędne. Pralka powinna mieć programy pozwalające na krótkie pranie i duży bęben. Marzy mi się pralka Candy Bianca z funkcją pary wodnej, bo nie trzeba już prasować, a tego nie cierpię. Oszczędziłabym czas i energię elektryczną.
Burczyńska, 28.08.2018, 20:45