Sokowirówka - jej dodatkowe wyposażenie i nietypowe funkcje

Kubek miksujący do przyrządzania koktajli, pięć filtrów, każdy do innego produktu, czy otwór w rozmiarze XXL na duże owoce to niektóre z dodatkowych części lub funkcji sokowirówek. Jakie jeszcze są?
 • Sokowirówka

  Co model, to inne wyposażenie i dodatkowe funkcje sokowirówki.

  MPM Product
 • Powiększony otwór

  Powiększony otwór w sokowirówce pozwala na włożenie całych owoców lub warzyw.

  Electrolux
 • Sokowirówka

  ... może być nawet ozdobą kuchni.

  Sapir
 • Sok z sokowirówki

  Sok z sokowirówki jest inny niż ten kupiony w sklepie.

  Philips
 • AGD do kuchni

  Taki sprzęt łączy w sobie elegancję z nowoczesnym wzornictwem.

  Moulinex

Sokowirówek jest w sklepach tyle do wyboru, że producenci, aby przyciągnąć klienta, prześcigają się w ulepszaniu tych urządzeń. Przedstawiamy niektóre dodatkowe wyposażenie i funkcje tych sprzętów AGD do kuchni.

Wymienne części sokowirówki

Wybrane modele sokowirówek można rozbudowywać lub zdejmować z nich jedne części i wymieniać na drugie. Kubek miksujący pomaga przyrządzić koktajle, sosy, desery (nawet z bitą śmietaną) oraz zupki dla małego dziecka. Inna dodatkowa część to malakser, dzięki któremu możemy rozdrobnić i posiekać owoce lub warzywa do sałatek i surówek. Następna część wymienna to młynek żarnowy. Zmieli kawę, ziarna słonecznika, przypraw lub orzechów.

Zalety picia owocowo-warzywnych koktajli 

Koktajle owocowo-warzywne są doskonałym urozmaiceniem zbilansowanej diety. Ich picie uzupełnia poziom witamin, przeciwutleniaczy i fitoskładników w organizmie. Mają też działanie oczyszczające i odchudzające. Po ich wypiciu odczuwamy przypływ energii i poprawia nam się humor. 


Źródło: Agencja TVN/x-news

Wybieraj: Obieraczki i wyciskarki do owoców oraz sokowirówki 

Sokowirówka z kruszarką do lodów

Sokowirówki mogą mieć na wyposażeniu kruszarkę do lodu. Przyda się, gdy chcemy mieć bardzo zimne koktajle czy soki.
Niektóre sokowirówki mają mechanizm, który zgniata, a potem wyciska sok nie tylko z owoców lub warzyw, lecz nawet z ich pestek oraz ziół.

Powiększony otwór na całe owoce i warzywa

Są sokowirówki, do których wkładać należy jedynie owoce już pokrojone w kawałki, bo inne się nie zmieszczą. Duży otwór w rozmiarze XXL przyda się natomiast do wkładania większych, całych owoców i warzyw, np. jabłek czy buraczków. To umożliwia wyciskanie soku bez konieczności obierania i krojenia produktów.

Uchwyt z blokadą bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo użytkowania zapewni uchwyt z przyciskiem niczym ramię blokujące. Stanowi ono blokadę gwarantującą odpowiednie zamknięcie sokowirówki i jej użytkowanie. To praktyczne zwłaszcza wtedy, gdy w domu są małe dzieci.

Kilka filtrów w jednym urządzeniu

Sokowirówki mają czasem po kilka filtrów, jeden do soków, drugi do sosów, trzeci – do zup, kolejny do bitej śmietany, jeszcze inny do mleka. Filtry są wymienne. Wybrane sokowirówki mają wyświetlacz poziomu zużycia filtra.

Może sobie latem zafundujesz?: Wybieramy maszynkę do lodów 

Funkcja wyboru szybkości pracy

Wybrane sokowirówki posiadają funkcję wyboru tempa pracy, nawet pięć poziomów szybkości. Dzięki temu sok, deser lub chłodnik dla całej rodziny można otrzymać o wybranej konsystencji i w wybranym czasie.

Zapobieganie kapaniu soku 

Istnieje także funkcja zapobiegająca kapaniu soku. Inne rozwiązanie stanowi bezpośrednie serwowanie soku przez specjalny lejek do szklanki lub innego naczynia. 

Autor: Katarzyna Piojda
0komentarzy