Płyta gazowa, która nie używa płomieni. Poznaj technologię „gaz-pod-szkłem"

Ta kuchenka gazowa wyglądem podobna jest do płyt elektrycznych. Jednak nie wymaga specjalnych garnków. A dzięki temu, że ma płytę ceramiczną – niezwykle łatwo utrzymać ją w czystości.
 • Płyta gazowa, która nie używa płomieni

  Do uruchomienia płyty wystarczy napięcie 12 V. W razie braku prądu płyta zasilana jest za pomocą specjalnego zasilacza (opcja dodatkowa). Pobór energii elektrycznej przez urządzenie jest minimalny (porównywalny do małej żarówki).

  Solgaz
 • Płyta gazowa, która nie używa płomieni

  Palniki nagrzewają płytę tylko w wyznaczonych miejscach, dlatego nie ma strat ciepła. Gorące pola grzewcze zmieniają kolor na czerwony.

  Solgaz
 • Płyta gazowa, która nie używa płomieni

  Kratki wylotów spalin pokryte są specjalną wysokotemperaturową emalią.

  Solgaz
 • Płyta gazowa, która nie używa płomieni

  Dzięki dokładnemu spalaniu gazu spaliny mają dziesięciokrotnie mniejszą zawartość tlenku węgla (w porównaniu z tradycyjnymi kuchenkami), co czyni kuchenkę ekologiczną i przyjazną nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla użytkownika.

  Solgaz

W kuchence gazowej bez płomieni zużycie gazu jest do 50 procent niższe w porównaniu z tradycyjnymi kuchniami gazowymi. Jest to możliwe dzięki:

 • wysokiej temperaturze spalania, która pozwala dokładniej "dopalić" gaz;
 • pracy w cyklach zapobiegającej ciągłemu pobieraniu gazu – następują przerwy w spalaniu gazu; w tym czasie palnik oddaje ciepło rozżarzonego promiennika do pola grzewczego na płycie, by nie pobierać gazu przez cały czas; taka praca cykliczna nie występuje w tradycyjnych kuchniach gazowych; 
 • "darmowym palnikom", które pomagają użyć energię gazu drugi raz (gorące spaliny uciekają przez "darmowe pole grzewcze", które ogrzewane jest energią "z odzysku"). 

Przeczytaj poradnik: Jak zaprojektować kuchnię funkcjonalną i wygodną 

Kuchenka dostępna jest w trzech wersjach: z dwoma, trzema i czterema palnikami. Każdy z modeli tej kuchenki gazowej ma jeden lub dwa "darmowe palniki". To tzw. pola odkładcze, które znajdują się nad kanałami spalin, nie pobierają gazu, jednak można na nich dogrzewać potrawy w momencie pracy średniego, lub dużego palnika. Dzięki temu dodatkowo odzyskujemy energię gorących spalin.

Wysoka temperatura pracy palników pozwala znacznie dokładniej wykorzystać energię gazu, niż w standardowych kuchniach gazowych.  

Urządzenia wyposażone jest zabezpieczenie przed wyciekiem gazu oraz w panel dotykowy do sterowania pracą płyty. Informuje nas o aktualnym stanie urządzenia i wskazuje wystąpienie ewentualnych błędów. Dodatkowo na bezpieczeństwo użytkowania kuchenki wpływ ma również możliwość zablokowania jej przed przypadkowym włączeniem (np. przez dzieci). A brak otwartego płomienia zabezpiecza przed podpaleniem np. ubrań, czy rozlanego oleju. W przeciwieństwie do płyt indukcyjnych urządzenie nie wytwarza promieniowania o wysokiej częstotliwości.

Do małej kuchni polecamyKompaktowe roboty kuchenne 

Autor: redakcja.regiodom
7komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (7)

"W przeciwieństwie do płyt indukcyjnych urządzenie nie wytwarza promieniowania o wysokiej częstotliwości, dlatego może być używane przez ludzi z rozrusznikami serca." A od kiedy to ludzie z rozrusznikami serca nie mogą korzystać z urządzeń indukcyjnych ???????????????????????????????
Słupsk, 18.03.2015, 08:28
a czy ktos wie czy mozna uzywac gaz z butli do tego urzdzenia
kkk, 18.03.2015, 08:55
Można, ale trzeba używac dwóch butli na raz.
Serwis, 03.04.2015, 10:00
Na jakiej zasadzie to działa? I jak to dwie butle? Przecież to ile miejsca potrzeba na takie butle, z jedną jest często problem...szczególnie kiedy trzeba ją wymienić
Rubinn, 01.06.2015, 16:03
Co to za bzdury?
Oczywiście że można korzystać i wystarczy jedna zwykła butle gazowa.
Pan z Solgazu, 10.06.2015, 12:42
Fajne rozwiązanie. U mnie mam też kuchenkę gazową, uzywamy bulti nano do kuchenki, z wymiana nie ma praktycznie żadnego problemu bo butla jest lekka a i nie potrzeba kluczy tak jak to było przy butlach stalowych
ula_w, 27.07.2015, 08:33
Gdzie można dostać tą butlę Nano? to jakas nowość?
gość, 24.08.2015, 21:09