Oryginalne funkcje nowoczesnych sprzętów agd, rtv i mebli (ZDJĘCIA)

Lodówka przyjeżdżająca na zawołanie, kanapa z gniazdkiem na podłączenie telefonu i pralka z drugimi drzwiczkami dla zapominalskich to niejedyne wynalazki techniczne w branżach rtv i agd oraz meblarskiej. Przedstawiamy inne ciekawe rozwiązania.
 • Pralka dla zapominalskich

  Pralka w wersji dla zapominalskich, czyli z drugimi drzwiczkami, przez które podczas prania można dołożyć do pralki zapomniane ubrania czy bieliznę.

  Samsung
 • Odkurzacz z mopem

  Odkurzacz z mopem nie tylko odkurzy, ale także wyszoruje i wysuszy podłogę.

  Philips
 • Czajnik elektryczny z gwizdkiem

  Niestandardowy czajnik elektryczny ma gwizdek.

  Alessi
 • Deska do prasowania

  Aktywna deska do prasowania sprawia, że rzeczy prasujemy nie na desce, ale na dmuchanej poduszce.

  Leifheit
 • Lodówka

  Lodówka z ekranem, wyświetlającym komunikaty, a nawet przepisy kulinarne.

  Samsung
 • Sofa z podręczną biblioteczką

  Sofa z podręczną biblioteczką to propozycja dla odpoczynku przy książce.

  Bonami

Z cyklu: czego to ludzie nie wymyślą. Prezentujemy agd, rtv, urządzenia oraz meble, które nie tylko dobrze wyglądają w domu czy mieszkaniu, ale też ułatwiają nam codzienne prace domowe albo pozwalają się zrelaksować po intensywnym dniu.

Lodówka nie tylko do chłodzenia

Furorę może zrobić lodówka, która przyjdzie (a raczej przyjedzie) na zawołanie swojego właściciela. Jest to bowiem mobilna lodówka o wielkości lodówki turystycznej. Gadżet powstał z myślą o ludziach starszych i niepełnosprawnych, lecz uznanie znajdzie pewnie też u osób, którym nie chce się np. zrywać z kanapy czy fotela, żeby pójść do lodówki po coś do przekąszenia czy wypicia.

Istnieją też lodówki z zamontowanym z przodu kilkucalowym ekranem. Za pomocą dotyku można ustawić na nim poszczególne parametry pracy lodówki, np. temperaturę wewnątrz. Natomiast lodówki z większym ekranem, które dodatkowo łączą się z internetem mogą wyświetlić użytkownikowi przepisy kulinarne do wyboru, a nawet zamówić zakupy przez internet. Jedna z oryginalniejszych funkcji współczesnych lodówek dotyczy zarządzania głosowego. Kto ma np. akurat brudne ręce, bo wyrabia ciasto, a szybko potrzebuje otworzyć lodówkę, może zrobić to właśnie za pomocą swojego głosu.

Odkurzacz

Urządzenie, które nie tylko odkurzy powierzchnie płaskie, ale też umyje podłogę, usuwając plamy, zacieki i innego rodzaju brud, a na koniec jeszcze tę podłogę wysuszy, to kolejny praktyczny wynalazek. Taki sprzęt łączy rolę odkurzacza i mopa. Plus tego jest taki, że ten niestandardowy mop potrafi osuszyć powierzchnię o połowę szybciej w porównaniu do standardowego mopa.

Dostępne są też modele odkurzaczy z jonizatorem, które dbają o czyste powietrze w sprzątanych pomieszczeniach. Zaleca się je m.in. astmatykom i alergikom, ponieważ urządzenia te likwidują bakterie i wirusy występujące w otoczeniu.

Przeczytaj: Roztocze kurzu domowego – jak je zwalczyć

Pralka dla zapominalskich

Jeśli pralka ma parę drzwi, to na pewno przyciąga uwagę. A takie pralki już są na rynku. Mówi się, że to wersja dla zapominalskich – i coś w tym jest. Otóż jedne drzwi pralki to te standardowe, okrągłe, otwierane od przodu. Drugie są niejako wbudowane w te pierwsze i mają mniejsze rozmiary. Tymi drugimi drzwiczkami można włożyć do pralki rzeczy, o których wcześniej zapomnieliśmy. Trzeba tylko na chwilę zatrzymać pralkę i dorzucić zapomnianą odzież.

Czajnik

Można połączyć tradycję z nowoczesnością, decydując się na zakup czajnika elektrycznego z gwizdkiem. Na pierwszy rzut oka wygląda, jak zwykły czajnik, który zagrzeje wodę, jeśli postawimy go na płycie kuchenki. W rzeczywistości to czajnik elektryczny, wyposażony więc w podstawkę do kompletu. Gwizdek zasygnalizuje, że woda już się zagotowała. Kto chce, może sprawić sobie czajnik elektryczny z funkcją podtrzymywania temperatury lub czajnik elektryczny przypominający termos.

To już nie tylko żelazko

Coraz częściej żelazka zastępujemy stacjami parowymi, które mogą mieć swoją drugą połówkę, czyli aktywną deskę. Pozwala ona na wygodniejsze prasowanie. Deska ma choćby wmontowaną funkcję nadmuchu blatu, dzięki czemu prasowanie da się porównać do prasowania nie na desce, ale na poduszce powietrznej. Istnieje ponadto funkcja odsysania powietrza oraz odprowadzania pary wodnej. Inny model żelazka, już tradycyjnego, ma alarm. Sygnał dźwiękowy i wizualny (migoczące lampki) włącza się w przypadku, gdy przez określony czas z żelazka nikt nie korzysta, co sugerowałoby, że użytkownik przestał prasować, ale zapomniał wyłączyć żelazko.

Przeczytaj równieżWybieramy meble wypoczynkowe do salonu 

Meble wypoczynkowe

Kanapa sterowana elektrycznie to jedno z rozwiązań w branży meblarskiej. Nie trzeba samemu rozkładać jej przed spaniem, skoro zrobi to za nas automat. Fotel lub kanapa z wysuwanym spod spodu stolikiem kawowym też mogą się spodobać. Jest również sofa z podręczną biblioteczką. Podobnie, jak schowek, w oparciu kanapy, do którego można włożyć pilota do telewizora. Wybrani producenci mebli poszli o krok dalej i oferują kanapy posiadające miejsca tzw. chłodzące, w jakich można trzymać np. napoje, które można pić, odpoczywając właśnie na tej kanapie. Gniazdko elektryczne (np. do podłączenia lampy) albo ładowarka do telefonów komórkowych schowane w podłokietniku fotela czy w sofie także jest spotykane. W oparciu mebla wypoczynkowego można ukryć nawet odtwarzacz na płyty cd lub radio w wersji mini.

ZobaczModne stoliki kawowe [WIDEO i ZDJĘCIA] 

Autor: Katarzyna Piojda
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Witam. Zamierzam kupić płytę indukcyjną. Zastanawiam się nad dwoma typami Marki Candy .O ile pierwsza ma dobre recenzje od użytkowników o tyle o drugiej żadnych opinii znaleźć nie mogę. Jeżeli ktoś ma doświadczenie z Candy lub mógłby doradzić w wyborze to proszę o pomoc. Bo ciężko się jakoś zdecydować bo każda z tych płyt mi się podoba.
Elżbieta, 21.06.2018, 07:40