Odkurzacz, który sam sprząta

Odkurzacz, który do sprzątania wykorzystuje algorytmy to nowy gadżet, który spodoba się miłośnikom nowinek technologicznych. Robo.com2 wyznacza najlepszą trasę sprzątania.
 • Odkurzacz Robo.com2 omija przeszkody

  Po wykryciu przeszkody Robo.com2 zmniejsza prędkość, podjeżdża maksymalnie blisko i zmienia kierunek, nie dotykając jej.

  Hoover
 • Odkurzacz Robo.com2 sam wraca do stacji ładującej

  Odkurzacz Robo.com2 sam wraca do stacji ładującej, gdy wykryje niski stan naładowania akumulatorów.

  Hoover
 • Odkurzacz Robo.com2

  Odkurzacz Robo.com2

  Hoover

Odkurzacz może automatycznie dobrać program czyszczenia. Uwzględnia przy tym rodzaj czyszczonej powierzchni i stopień jej zabrudzenia.  sprząta po linii w kształcie kwadratu, elipsy, zygzakiem lub wzdłuż krawędzi ścian.

Warto przeczytać: Zakup odkurzacza: jaki model wybrać

Możemy także samodzielnie zaprogramować pracę odkurzacza, tak by sprzątał codziennie lub co tydzień o określonej porze (do 7 cykli). Jedno ładowanie akumulatorów umożliwia dwugodzinną pracę. Przy rozładowanych rakumulatorach, urządzenie automatycznie wraca do stacji ładującej. Po naładowaniu baterii, robot do odkurzania może automatycznie rozpocząć pełny program czyszczenia. 

Wbudowane w odkurzacz czujniki wykrywają przeszkody. Dzięki temu odkurzacz w trakcie sprzątania nie obija mebli. Czujnik mechaniczny z przodu urządzenia poRobo.com2maga chronić przed kontaktem z małymi lub ciemnymi przedmiotami. Ponadto odkurzacz ma zestaw czujników, które wykrywają uskok podłoża i zapobiegają upadkowi ze schodów. Funkcja o nazwie Wirtualna Ściana ogranicza obszar poruszania się odkurzacza. Dzięki temu urządzenie nie będzie sprzątać w miejscach niepożądanych (np. legowiska naszego pupila, miejsca w którym leżą kable). 

Wyposażenie robota do odkurzania to dwa rodzaje szczotek:

 • szczotka boczna – do usuwania zabrudzeń z ścian i miejsc trudno dostępnych,
 • mop do polerowania podłóg.

Urządzenie ma wbudowaną lampę UV, która działa bakteriobójczo na czyszczone powierzchnie oraz wyświetlacz LCD. Odkurzaczem steruje się dotykowo lub kieruje pilotem zdalnego sterowania (maks. odległość 10 metrów). 

W sprzedaży są dwa modele – niestety w dość wygórowanych cenach – Robo.com2 RBC006 (cena 1599 zł) i RBC009 (cena 1799 zł).

Autor: redakcja.regiodom
4komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (4)

Roomba 616 tańsza a przynajmniej firma znana
Martyna Filipowicz, 08.04.2016, 12:54
to prawda, iroboty są znane z najwyższej technologii, inne firmy to tylko kopie. nie zawsze doskonałe.
Lisiecki, 18.03.2018, 17:44
ja się z tym nie zgadzam. Mam w domu robota od Mamibot.tech, który jest znacznie tańszy a jestem bardzo zadowolona. Odkurza i mopuje na mokro, mam już 1,5 roku i jeszcze nic się z nim nie stało
Nicole, 29.05.2018, 09:27
Moim zdaniem najlepiej kupić Irobota bo to najczęściej wybierany robot wszyscy kupują, wychodzą coraz to nowe lepsze modele ta marka żyje tylko robotami odkurzającymi
Barcelona, 25.06.2019, 14:58