Mop parowy – jak działa to urządzenie

Mopy parowe cieszą się coraz większą popularnością. Głownie dlatego, że podczas ich użycia nie musimy stosować środków chemicznych do czyszczenia powierzchni. Ponadto mopy parowe są wygodne w użyciu i skuteczne w usuwaniu zabrudzeń.
 • Płaski mop parowy z wymiennymi wkładkami - FSM1620

  Cena tego mopa płaskiego z wymiennymi wkładkami waha się w granicach 295-420 złotych.

  Agito.pl
 • Mop parowy z ręcznym oczyszczaczem parowym - FSMH1621

  Pokazany mop parowy z ręcznym oczyszczaczem parowym to wydatek od 440 do ok. 660 złotych.

  Agito.pl

Używając mopa parowego możemy zaoszczędzić czas poświęcany na sprzątanie. Taki sprzęt jest również bardzo skuteczny, ponieważ unieszkodliwia 99,9 proc. bakterii i zarazków bez użycia środków chemicznych.

Zobacz również: Robot sprzątający, który odkurzy za ciebie 

Zasada działania mopa parowego jest bardzo prosta. Woda zgromadzona w zbiorniku zasysana jest przez pompkę, która tłoczy ją na grzałkę. Grzałka podgrzewa wodę do temperatury wrzenia. Dlatego z dyszy wydobywa się para wodna, która skutecznie czyści wszelkie zabrudzenia.

Jaki mop parowy warto wybrać

W warunkach domowych dobrze sprawdzają się płaskie mopy z wymiennymi wkładami. Są one bardzo wygodne i mają mnóstwo zalet. Po pierwsze są trwałe i wytrzymałe, po drugie służą nie tylko do mycia podłóg. Za ich pomocą umyć można np. okna, odświeżyć tapicerki na meblach, fugi w łazience, glazurę czy nawet wyprasować ubranie.

Natomiast mopy parowe wyposażone w specjalną, giętką głowicę pozwalają na sprzątanie miejsc trudnodostępnych, wokół mebli, w ciasnych przestrzeniach.np.

Decydując się na zakup mopa parowego warto wybrać urządzenie, które zapewnia optymalną emisję pary do różnych typów podłóg. Mop nie powinien być zbyt ciężki, a jego przewód zasilający musi mieć odpowiednią długość (co najmniej 3–4 metry). Zadbajmy również o dużą pojemność zbiornika (minimum 350 ml). 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Komentarz został usunięty.
mop parowy bardzo fajnie działa, wygodnie się nim myje podłogi, gorąca para sprawia, że brud znika szubciutko. mam mopa marki Ariete który ma dodatkowo długi kabel żeby wygodnie się pracowało
Jagoda, 22.07.2019, 15:28