Jak samemu wypiekać zdrowe pieczywo (WIDEO)

Żytnie, pszenne czy orkiszowe? Na śniadaniowych stołach pieczywo powinno odgrywać główną rolę.
  • Jak samemu wypiekać zdrowe pieczywo (WIDEO)

    Dzień Dobry TVN/x-news

Wypiekanie chleba ma długą historię. Ludzie wypiekają i jedzą chleb od blisko 12 tysięcy lat. Wiek najstarszego chleba, znalezionego przez archeologów, określa się na 6100 lat. Znalezisko pochodzi z Krety. Pierwsze bochenki nie przypominały współczesnych – miały płaski kształt i były twarde. Dopiero ok. 2600 roku przed naszą erą Egipcjanie wpadli na to, jak sprawić, by chleb był pulchny. Po raz pierwszy upiekli chleb na zakwasie. 

A jak obecnie wygląda pieczenie chleba? O tym, jak przygotowywać zdrowe i świeże pieczywo w swojej kuchni, opowiada Marta Lech-Maciejewska. Blogerka kulinarna piecze wraz z małą Zuzią zbożowy chleb. 

Zobacz też: Jak przechowywać chleb? Zobacz dekoracyjne chlebaki (ZDJĘCIA) 


Dzień Dobry TVN/x-news 

Urządzeń do domowego pieczenia chleba jest wiele

Sprawdź: Jaki automat do pieczenia chleba warto kupić 

Autor: Dzień Dobry TVN/x-news
Wideo
  • Jak samemu wypiekać zdrowe pieczywo (WIDEO)
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Ta pani robi coś co przypomina chleb. Prawdziwy chleb robi się na naturalnym zakwasie, a nie na drożdżach. Robi się z mąki pełnoziarnistej żytniej lub dodatkiem mąki pełnoziarnistej pszennej. Chleb musi wyrastać dobre 9 godzin w odpowiednich warunkach. A takie tam bułeczki na drożdżach to można wciaskać tym z lidla...
Janek, 10.11.2014, 21:57
Tym z lidla tzn. komu?Co to są ci z lidla?Zakwas ci mózg rozsadził?
lidl, 10.11.2014, 22:52
TVN.. gnoje.. wolę jeść chleb pieczony w lesie, z mieszanki różnych ziół i szyszek których nie zjadły dziki.. byleby nie wypiekać wg waszych przepisów. skurwysyny..!
salvadordali, 16.11.2014, 23:55