Inteligentna pralka podłączona do internetu

Są już pralki mające połączenie z internetem. Taki sprzęt daje nowe możliwości. Oszczędza czas i pieniądze. Inteligentną pralkę można obsługiwać za pomocą smartfona.
 • Inteligentna pralka

  Mając inteligentną pralkę możesz włączyć pranie nawet, gdy jesteś poza domem.

  Samsung
 • Pralka z wi fi

  Dzięki systemowi Smart Control cały proces prania możemy kontrolować np. przez smartfon lub tablet.

  Samsung
 • Pralka Samsung

  Ta pralka łączy się z internetem oraz smartfonem.

  Samsung

Przebywając poza domem, np. wracając z pracy, możemy włączyć pralkę. Model Arno WF12F9E6P4W  można połączyć z internetem. System Smart Control odpowiada za proces prania. Od włączenia aż do końca możemy kontrolować pranie na przykład przez smartfon albo tablet. Na koniec urządzenie powiadomi nas sygnałem, że ubrania można już rozwiesić.

Nowa pralka wyposażona w łącze Wi-Fi, ma również system Smart Check do automatycznego monitorowania błędów. Wykrywa i diagnozuje problemy, a do tego sugeruje, jak je rozwiązać. Tym sposobem nie traci się czasu na ustalenie usterki. System Smart Control zadziała w domu, jeśli mamy bezprzewodowy dostęp do internetu. Sygnały nadawane z naszej pralki można odbierać na urządzeniach z systemem Android czy iOS.

Warto wiedzieć również: Jak działają instalacje w domu inteligentnym 

Samsung Arno WF12F9E6P4W pomieści 12 kilogramów prania. Pralka ma też funkcję Smart Load Sensing. Sama analizuje ciężar prania i wykorzystuje jedynie niezbędną ilość energii i wody. Najpierw generator zaczyna pracę: rozpuszcza i aktywuje detergent za pomocą powietrza i wody, aby wytworzyć aktywną pianę. Ta przenika szybciej w materiał, tym samym lepiej usuwa brud.

Autor: Katarzyna Piojda
5komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (5)

Taki -pierwszy- model pralki był wyprodukowany we Włoszech. M.in. chodziło o automatyczny i optymalny dobór przebiegu programu (środeki piorące, twardość wody, materiał...). Powrót do przeszłości - dawniej nie było zbyt dużo zainteresowanych; Technicznie napewno usprawniono sterowanie.
MILTO Sp. z o.o., 30.05.2013, 22:32
... trafiło mi się :-( I jeszcze jedna informacja - taka pralka była wyprodukowana w roku 2000 !!!
MILTO Sp. z o.o., 30.05.2013, 22:34
Ok tylko ciekawe kto niby do niej pranie włoży ????!!! :/ Jak taka pralka zaleje mieszkanie to sąsiadom co powiemy ?! Że byliśmy akurat na wakacjach i dziecko bawiło się smartphonem i przypadkowo uruchomiło pralkę ? brzmi śmiesznie ale tak by było.
Mirek, 28.05.2013, 16:19
Ja też mam inteligentną pralkę. Po wirowaniu szukam jej z GPS-em po łazience.
smerda jajeczny, 29.05.2013, 11:54