Elektroniczna niania w twoim telefonie lub komputerze

Poznaj polską aplikację - E-nanny. Stworzona została przez rodziców dla rodziców, w trosce o bezpieczeństwo dzieci oraz starszych osób wymagających opieki.
  • E-nanny

    Do niedawna elektroniczne nianie, umożliwiające kontrolę nad maluchami, dostępne były tylko w formie specjalnych urządzeń (w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych). Teraz jest też inne rozwiązanie - tańsze - aplikacja E-nanny. Można zainstalować ją na dowolnym sprzęcie - komputerze, smartfonie czy tablecie.

    JDBK

Aplikacja E–nanny dostępna jest w językach polskim oraz angielskim. Twórcom projektu zależało na tym, by każdy rodzic, bez względu na zasobność portfela, miał możliwość skorzystania z monitoringu swojej pociechy, bez konieczności rezygnacji z chwili relaksu z książką czy przy komputerze.

A może to ci się przyda: Urządzenie do usypiania małego dziecka 

Projekt powstał w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka i jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Jak działa aplikacja z elektroniczną nianią

Jest ona dostępna na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne: Windows, Mac, Android, iOS oraz Linux. By z niej skorzystać, trzeba wejść na stronę e-nanny.pl i zarejestrować się. A następnie wybrać wersję programu do pobrania i zainstalować go na dwóch dowolnych urządzeniach. Może być to komputer stacjonarny, laptop, netbook, tablet lub smartfon.

Jedno z urządzeń ustawiamy w trybie „Dziecko" i zostawiamy tam, gdzie przebywa maluch. Drugie urządzenie przełączamy na tryb „Rodzic" i zabieramy ze sobą. Wtedy będziemy słyszeć, czy z dzieckiem wszystko dobrze.

Do prawidłowego działania aplikacji potrzebne jest stabilne połączenie internetowe, słuchawki lub głośniki oraz mikrofon.

Dzięki aplikacji E-nanny można monitorować sen dziecka, zabawę w innym pomieszczeniu, wyjść na chwilę z domu i mieć pewność, że mamy malucha pod kontrolą, także gdy dziecko zostaje pod opieką niani.

Rozwiązanie to może sprawdzić się także w przypadku opieki nad osobami starszymi lub chorymi, które zostają same w domu, gdy idziemy do pracy. Będziemy wówczas wiedzieli, kiedy jest potrzebna pomoc.

E-nanny może też umilić czas dziecku. Aplikacja ta bawi i uczy – ma między innymi możliwość zdalnego uruchamiania bajek oraz własnych plików audio. Rodzice mają też możliwość nagrania swojego głosu i uruchomienia go maluchowi w głośniku, również na odległość, co z pewnością będzie działać na bobasa uspokajająco. 

Radzimy również: Jakie krzesełko do karmienia dziecka wybrać

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy