Co przechowujemy w lodówce? – zaskakujące wyniki badań

Tagi:
Co przechowujesz w swojej lodówce? To pytanie zadał Europejkom instytut badawczy. A odpowiedzi dały bardzo zaskakujące rezultaty.
  • Przechowywanie dziwnych rzeczy w lodówce

    W oparciu o analizę trendów, producenci sprzętu AGD wprowadzają już lodówki, które są tak skonstruowane, aby każdy rodzaj produktów miał swoje dedykowane miejsce.

    Samsung

W naszych lodówkach trzymamy bowiem nie tylko jedzenie. Miliony kobiet w Polsce, Niemczech czy Wielkiej Brytanii zdążyło już przenieść... swoje kosmetyki z łazienkowej szafki do chłodziarki. Co zaskakujące, coraz częściej aranżujemy też dodatkowe miejsce w lodówce na... cenne ubrania i dodatki modowe.

Radzimy: Jak uporządkować wnętrze szafy wnękowej

Bielizna, wkładki do butów, lakiery do paznokci i maseczki pod oczy, tuż nad nimi skórzane spodnie i kaszmirowy sweter – taki obraz lodówkowego wnętrza, po otwarciu drzwiczek chłodziarki coraz częściej nikogo nie zaskakuje.

Co za tym stoi? Zdaniem znanej dziennikarki modowej Emmy Hill, świadoma i wymagająca konsumentka traktuje zakup innowacyjnego kosmetyku jako inwestycję, o którą trzeba dbać, również w warunkach domowych. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Samsung, już ponad 22 milionów kobiet (czyli ok. 20% wszystkich Europejek) przechowuje swoje produkty kosmetyczne w lodówkach, z tego 1,4 miliona pań, umieszcza na półce chłodziarki ubrania czy dodatki, które są dla nich cenne. Trend ten jest ściśle powiązany z zarobkami: osoby zarabiające powyżej średniej krajowej częściej przechowują wartościowe dla nich kosmetyki i/ lub ubrania w chłodziarkach.

Trzymamy kosmetyki i ubrania w chłodziarkach, ponieważ...

Powody, za którymi stoi zmiana nawyków w przechowywaniu kosmetyków i ubrań sprowadza się do dwóch aspektów: trzymanie produktów do pielęgnacji w niskich temperaturach sprawia, że szybciej działają, a niektóre z nich (szczególnie te bogate w witaminę C) dłużej zachowują świeżość i skuteczność działania. Z kolei przechowywanie ubrań, takich jak futra, swetry z angory czy skórzane swetry pozwala dłużej zachować ich nieskazitelny wygląd, a także zapobiega zalęganiu się w nich moli.

Dowiedz się: Jaką deskę do prasowania wybrać

Badania zostały przeprowadzone przez Kantar Media na reprezentatywnej w skali kraju próbie osób powyżej 16. roku życia w Polsce, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

bardzo często w lodówce przechowujemy ROBAKI NA RYBY
zuza, 26.09.2014, 21:53