Salon w stylu kolonialnym

Egzotyczne drewno i wyraziste wzory. Moskitiery, baldachimy, ażury i wiatraki – przeniesione prosto z dusznego klimatu, nadadzą kolonialny styl twoim wnętrzom.
Salon w stylu kolonialnym
Dla pomieszczeń utrzymanych w stylu kolonialnym polecane są przede wszystkim ciepłe brązy, szarości oraz stonowana zieleń. Rzeźbione meble z ciemnego drewna powinny się wyraźnie odcinać na tle całego wnętrza. Musimy również uzupełnić wnętrze kolonialne o właściwe dodatki: zdobioną paterę, orientalną figurkę oraz mosiężne i zdobne żyrandole i lampy. Na karniszach natomiast zawieśmy satynowe zasłony - jednokolorowe lub wzorzyste. fot. Dekoral
  • Salon w stylu kolonialnym
  • Styl kolonialny w salonie
  • sypialnia w stylu kolonialnym
  • łazienka kolonialna
  • drzewko bonsai
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Po co moskitiera w domu, w którym przez większość roku żadnych komarów nie ma? Ludzie, twórzcie własny styl, zamiast naśladować dętych dekoratorów.
Klotkowska, 18.06.2012, 14:44
Ja też namawiam na tworzenie własnego stylu i mieszkanie tak, jak nam wygodnie. Warto przy tym czerpać z różnych stylów i wyszukiwać to, co nam będzie pasować. Dzięki stylowi kolonialnemu mamy na przykład ręcznie robione meble z egzotycznego drewna, szlachetne tkaniny i egzotyczną roślinność.
Wystarczy wziąć z tego tylko kilka elementów:
bujna roślinność w pokoju z prostymi, modułowymi meblami albo rzeźbiony sekretarzyk zamiast tradycyjnego biurka jak najbardziej dodadzą oryginalności mieszkaniu.
Przedmioty, które w Indiach czy Afryce miały zastosowanie praktyczne, jak właśnie moskitiery, zastąpią zwiewne zasłonki w oknach albo rama w kształcie sześcianu nad materacem (minimalistycznie będzie bez zawieszonego na niej baldachimu).
A niebieski kolor, który odstrasza owady, u nas będzie jedynie zdobił i przywoływał określony klimat, podobnie odmieni wnętrze tynk dekoracyjny. Nie trzeba kopiować dosłownie, zmieniajmy znaczenia i bawmy się nowym zastosowaniem mebli i dodatków. Wnętrza nie muszą wyglądać, jak żywcem przeniesione z innego kontynentu ale nie warto odcinać się od inspiracji. W każdym domu są elementy różnych stylów, często nawet o tym nie wiemy :)))
Anna K, 22.06.2012, 09:46
A potem wychodzi jakiś pseudo-styl,a znajomym się wmawia że to jest wlasnie to co chcielimy
Neo, 18.06.2012, 15:35