Zanim zaplanujesz remont kuchni, poznaj trendy na 2015 rok

Nowoczesna tradycja – to nie oksymoron, tylko nazwa jednego z najciekawszych i wpływowych trendów w aranżacji kuchni na 2015 rok. Podpowiadamy, czym będzie się charakteryzował i jak urządzić kuchnię nowocześnie, ale bez rezygnacji z ciepłej i przytulnej klasyki.
  • Zanim zaplanujesz remont kuchni, poznaj trendy na 2015 rok

    Ciarko Design
  • Zanim zaplanujesz remont kuchni, poznaj trendy na 2015 rok

    Ciarko Design
  • Zanim zaplanujesz remont kuchni, poznaj trendy na 2015 rok

    Ciarko Design

Nowy trend w aranżacji wnętrz kuchennych to kompromis pomiędzy nowoczesnym, minimalistycznym stylem, w którym dominuje przejrzystość i surowa forma, a klasyczną, tradycyjną koncepcją aranżacji pomieszczeń urządzonych w duchu przytulnego i swobodnego klimatu.

Zobacz też: Dobrze zaprojektowana kuchnia – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie 

Najnowsze trendy pokazują, że przy zachowaniu minimalizmu, pomieszczeniu dobrze zrobi odejście od ascetycznej formy na rzecz elementów wnoszących ciepłą atmosferę. Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie materiałów – drewna ze stalą nierdzewną lub drewna z marmurem. W takim wnętrzu szklane i chromowane elementy warto zamienić na te wykonane ze szczotkowanego niklu. Jeśli chodzi o dodatki, to świetnie pasują te o niebanalnych kształtach, w kolorze ciemnego brązu lub czerni.

Kliknij, aby przejść do galerii zdjęć

AGD nie tylko użytkowe

Do łask wracają nieco bardziej klasyczne meble, natomiast sprzęt AGD powinien być nowoczesny, technologicznie zaawansowany i funkcjonalny. Minęły czasy, w których sprzęt AGD miał jedynie spełniać swoje funkcje – gotować, zmywać, oczyszczać. Stajemy się coraz bardziej wymagający, jeśli chodzi o wzornictwo, formę i kolorystykę urządzeń montowanych w naszych kuchniach.

Zobacz też: Jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię 

Technologia przyszłości

Z roku na rok przywiązujemy także coraz większą wagę do funkcjonalności pomieszczenia. Obok optymalnego wykorzystania kuchennej przestrzeni, nacisk położony jest na nowoczesny, technologicznie zaawansowany sprzęt AGD, który ma dostosowywać się do preferencji użytkowników. Inteligentne AGD przestaje być tylko futurystyczną wizją. 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Ciarko Design
0komentarzy