W jakim stylu urządzić salon (zdjęcia)

Duży pokój to miejsce, w którym spędzamy większą część dnia. Dlatego ważna jest jego aranżacja. Najlepiej urządzić go ze swoim gustem i poczuciem estetyki. Tylko wtedy będziemy czuć się w salonie komfortowo.
Salon nawiążujący do folku
W nowoczesnym salonie można zastosować dekoracje i materiały obiciowe nawiązujące do folku.

fot. dekoria.pl

  • Salon nawiążujący do folku
  • Salon w stylu nawiązującym do natury
  • Salon w nowoczesnym stylu

Najczęściej o stylu wnętrza decydują wykorzystane w nim dodatki. Powinny one być wykonane w konkretnym, lubianym przez nas stylu. Sprawią one, że wnętrze stanie się wyraziste i zapadnie w pamięć. 

Czy to już kicz, czy jeszcze sztuka?

Pop-art to styl, który narodził się w Anglii i Stanach Zjednoczonych na początku lat 60-tych. Zyskał szerokie rzesze sympatyków, szczególnie wśród ludzi młodych. I nic w tym dziwnego. Styl ten wzorowany jest na kulturze masowej, przejawia się w oryginalnym wyglądzie przedmiotów codziennego użytku. Łączy
zaskakujące zestawienia kolorów i wzorów. Dzięki temu powstają nieszablonowe i odważne stylizacje. Stałym elementem wystroju pop-artu jest motyw komiksu. 

 
Styl pop-art skierowany jest głównie do ludzi młodych, lubiących eksperymentować w aranżacji wnętrz.Fot. dekoria.pl

Minimalistyczne wnętrza są w cenie

Obecnie bardzo popularnym stylem w aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Łączy on ze sobą estetykę i funkcjonalność. Cechuje go nawiązanie do natury oraz proste i nieskomplikowane formy. Dominującym kolorem jest biel, którą uzupełniają dodatki w mocnych, kontrastujących odcieniach. Kierując się zasadą „im mniej, tym lepiej", warto pamiętać o użyteczności dekoracji. Skandynawskie wnętrza lubią jasne drewniane podłogi (np. z bielonych desek).Salon w stylu skandynawskim urządzony zgodnie z zasadą - im mniej, ty lepiej.Fot. Agata Meble

Nowoczesność wyrażona w prostej formie 

Nie lubisz ograniczeń w aranżacji swojego wnętrza? Wybierz styl nowoczesny. Daje on nieograniczone możliwość – zarówno w kwestii kolorystyki, jak i rodzaju materiałów wykorzystanych w aranżacji. Jest stworzony dla ludzi ceniących indywidualizm, prostotę i minimalizm. Jasne, przestronne pomieszczenia pomimo wrażenia chłodu są przyjazne, a przede wszystkim funkcjonalne. W nowoczesnym wnętrzu możemy postawić również na mocny, intensywny kolor (np. na ścianie).

Warto zobaczyć: Aranżacja wnętrza w stylu minimalistycznym: czym się kierować 

Styl zaczerpnięty z natury

Wnętrza urządzone w stylu angielskim łączą w subtelny sposób elegancję ze swojskim przytulnym wnętrzem. Znajdziemy w nich wiele drogich przedmiotów, odznaczających się najwyższą jakością.
Tłem i delikatną ozdobą pomieszczenia są drobne detale dekoracyjne o uroczym motywie
florystycznym. Wariacja kwiatowa, którą odnajdziemy na poduszkach, zasłonach czy
obrusie wzorowana jest na kroju charakterystycznym dla XIX-wiecznego angielskiego
dworku. Materiały z motywem kwiatów ożywiają i dodają ciepła pomieszczeniu. 

 
Salon w stylu angielskim to eleganckie i przytulne wnętrze.Fot. dekoria.pl

 Aranżacja tradycyja - modna i ponadczasowa

Jeżeli życiu kierujesz się zasadą „modnie, ale przede wszystkim ponadczasowo", wybierz styl klasyczny. Ta propozycja spodoba się osobom, które cenią tradycję oraz elegancki i przytulny wystrój wnętrza. W stylu klasycznym dominują kolory takie jak brązy i beże. Barwy te doskonale podkreślają wyrafinowany charakter pomieszczenia.  

 Materiały w poprzeczne pasy wzbogacone szenilem przypominającym plusz ocieplą klimat panujący w mieszkaniu.
Fot. dekoria.pl

Kolorowy zawrót głowy dla odważnych

Wnętrze w stylu fluo to nowy trend w aranżacji wnętrz. Polega na wkomponowaniu we wnętrzu silnych, neonowych barw. Szaleństwo barw wprowadza do wnętrza całą masę zabawy i fantazji. By podkreślić ostre, dynamiczne kolory, można zestawić je ze stonowanym tłem.By stworzyć salon w stylu fluo potrzebne są mocne i jaskrawe kolory. Uzyskamy nieszablonowe wnętrze z odrobiną humoru.Fot. Dekoral


Zobacz również: Styl art deco w aranżacji wnętrz

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: dekoria.pl
0komentarzy