Tak mieszkają znani. Dom radnego Kielc wypełniony duchem przodków

Marcin Chłodnicki, kielecki radny i zapalony miłośnik roweru, wyremontował rodzinny dom po przodkach, by zamieszkać tam z dziećmi i żoną. Urządził go z pieczołowitością, oddając klimat starych czasów i tradycji.
 • Marcin Chłodnicki

  Drzewo genealogiczne urządzono w formie galerii zdjęć przodków w salonie. - To lekcja historii rodu - mówi pan Marcin.

  Dawid Łukasik
 • Rodzina Chłodnickich

  Po pracy i szkole rodzina państwa Chłodnickich uwielbia wspólnie spędzać czas, grając w różne gry na podłodze.

  Dawid Łukasik
 • Pokój Antka

  Antek uwielbia z tatą planować na mapie zagraniczne wyprawy. Pomysłów ma już w głowie kilkadziesiąt, na długie lata.

  Dawid Łukasik
 • Angielskie babeczki z kremem

  Angielskie babeczki z kremem to ostatnio specjalność kulinarna pani Oli. Pomagają jej przy pieczeniu Kinga i Antek.

  Dawid Łukasik
 • Schody w domu Chłodnickich

  Dobrym miejscem, żeby porozmawiać lub po prostu ze sobą pobyć, są schody. Lubią na nich przesiadywać także goście.

  Dawid Łukasik
 • Pokój Kingi

  W pokoju Kingi królują zabawki i wszystko, czego do szczęścia potrzeba małej dziewczynce. Najważniejsza jest jednak mama.

  Dawid Łukasik

Od dwóch lat rodzina państwa Chłodnickich mieszka w uroczym domku przy ulicy Mazurskiej w Kielcach.

– To jest dom po moich przodkach. Mieszkała tu moja babcia, potem mama, ja także tu się wychowywałem. Wszędzie unosi się więc duch przeszłości i wspaniałych wspomnień, dlatego jest to doskonałe miejsce do życia. Poza tym dzielnica jest cicha i spokojna, wszędzie stąd blisko, więc o czym można jeszcze marzyć – mówi Marcin Chłodnicki.

Marcin Chłodnicki
Studiował politologię, ekonomię, ukończył studia podyplomowe z zakresu public relations i funduszy unijnych. Pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie zajmuje się promocją i szkoleniami. W ramach własnej działalności gospodarczej świadczy usługi z zakresu public relations. Na Uniwersytecie w Kielcach prowadzi zajęcia z przedsiębiorczości i marketingu. Prezes Stowarzyszenia Rowerowego MTB Kielce, mąż Aleksandry, tata Kingi i Antka, motocyklista, rowerzysta i snowboardzista. 

Wnętrza w rustykalnym stylu

Dom przeszedł niedawno gruntowny remont. – Zmodernizowaliśmy go i urządziliśmy po swojemu, ale z wielką dbałością o zachowanie jego dotychczasowego klimatu. Stąd, szczególnie we wnętrzu widać dawnych wspomnień czar – mówi Aleksandra, pani domu.

Zobacz również: Dom posła zbudowany własnymi rękami 

Wnętrza utrzymane są w rustykalnym klimacie, stąd na pierwszym planie jest piękna drewniana podłoga, meble z naturalnego drewna i wspaniałe schody z balustradą kutą przez kowala na specjalne zamówienie. – Lubimy taki styl, ale dotąd chyba nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy - mówi pan Marcin. – Nasze dotychczasowe mieszkanie urządzone było na wskroś nowocześnie, wszystko było pod linijkę i oszczędne w formie. Mieliśmy wrażenie, że taki dom jest po prostu zimny. Dlatego ten urządziliśmy na przekór i sprawdza się znakomicie – mówi pani Ola.

Antenaci w starych ramach

Na parterze tego prawie stumetrowego domu urządzono przestronny salon i kuchnię. Z fotografii na ścianach spoglądają na domowników przodkowie i seniorzy rodu, ale wśród nich są także zdjęcia ze współczesnych czasów. – To takie minidrzewo genealogiczne – mówi pan Marcin. – Dzieci poznają tu swoich przodków, a ja wspominam dzieciństwo. Piękna kanapa z pokryciem w angielskie róże przykuwa wzrok. – To wygodne miejsce do odpoczynku, ale i oglądania telewizji. Tu także lubi zasiadać nasza ukochana kotka – wyjaśniają małżonkowie.

W kuchni swoje królestwo ma pani Ola. – Ostatnio spędzam tu z upodobaniem sporo czasu, bo oprócz posiłków, piekę także angielskie babeczki. Pomagają mi w tym nawet dzieci, a znajomi i rodzina nie wyobrażają sobie spotkania u nas bez tego przysmaku. Mam z tego ogromną frajdę – mówi.

Królestwo dzieci

Na pierwsze piętro domu wiodą piękne drewniane schody wykończone metalową ozdobną balustradą - całość doskonale skomponowana i utrzymana w jednolitym stylu.

– Piętro właściwie należy do dzieciaków. Ale i my mamy tu także swoją sypialnię. W pokoju pięcioletniej Kingi królują zabawki i wygodne łóżko dla prawdziwej księżniczki. – Fajnie mi się tu mieszka i lubię się tu bawić – mówi mała Kinga. Sześcioletni Antek zaprasza nas do swojego królestwa, znajdującego się za ścianą. – Mnie też podoba się w tym pokoju. Mam tu wszystko, co lubię – mówi, z dumą prezentując ogromną mapę świata, na której już teraz planuje podróże na najbliższe lata.

W domu państwa Chłodnickich panuje ciepła rodzinna atmosfera, której można pozazdrościć. – Kochamy się i z przyjemnością wracamy tu po pracy i szkole. Nie ma dla nas lepszego miejsca na świecie – mówią zgodnie wszyscy członkowie rodziny.

Warto zobaczyć: Dom Krzysztofa Adamczyka, prezesa Traktu 

Autor: Marzena Smoręda
30komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (30)

Znani? A z czego ten pan jest znany? Pracuje na państwowych posadach? Jesteście śmieszni.
Heniek, 26.11.2014, 19:07
Nie znam tego pana chociaż mieszkam od 40 lat w Kielcach, widzę jedynie , że ktoś go nieźle pcha! Nie słyszałam o zasługach tej osoby dla naszego miasta. KTO NA NIEGO GŁOSOWAŁ? ARiMR to gniazdo rodzinne PSL, to wiem napewno!!!!!!!!!! Mam gdzieś jego dom, żonę blondynkę itd...
walek, 26.11.2014, 21:07
Dokładnie. Dossał się do koryta i ciągnie ile wlezie.
Quo vadis, 26.11.2014, 21:25
Czytam i się zastanawiam jakim kretynem jesteś oczerniasz człowieka nie znając . Oczerniasz ARMIR , PSL a tak się głupio składa że facet jest członkiem SLD :-)
Szyderca, 27.11.2014, 00:00
Czytam i się zastanawiam jakim kretynem jesteś oczerniasz człowieka nie znając . Oczerniasz ARMIR , PSL a tak się głupio składa że facet jest członkiem SLD
Szyderca, 27.11.2014, 00:00
Ojej, a co Ty o sobie napiszesz, skoro nawet z ortografią u Ciebie kiepsko!!!!!!!
Jad wypowiedzi typowy dla ............ ,no wie Pani kogo:))))))
Taka inna Pani, 27.11.2014, 07:47
Ojej, a co Ty o sobie napiszesz, skoro nawet z ortografią u Ciebie kiepsko!!!!!!!
Jad wypowiedzi typowy dla ............ ,no wie Pani kogo:))))))
Taka inna Pani, 27.11.2014, 07:52
Ja mieszkam w Kielcach 45 lat i poznałem swojego kandydata na radnego. Nie znam za to ciebie i czytając te twoje żałosne wypociny szczerze się z tego cieszę.
Kowalski, 27.11.2014, 09:47
a ja mieszkam w Kielcach dużo krócej i tego pana znam.
lila, 27.11.2014, 12:27
Nie znam tego pana chociaż mieszkam od 40 lat w Kielcach, widzę jedynie , że ktoś go nieźle pcha! Nie słyszałam o zasługach tej osoby dla naszego miasta. KTO NA NIEGO GŁOSOWAŁ? ARiMR to gniazdo rodzinne PSL, to wiem napewno!!!!!!!!!! Mam gdzieś jego dom, żonę blondynkę itd...
walek, 26.11.2014, 21:08
Nie znam tego pana chociaż mieszkam od 40 lat w Kielcach, widzę jedynie , że ktoś go nieźle pcha! Nie słyszałam o zasługach tej osoby dla naszego miasta. KTO NA NIEGO GŁOSOWAŁ? ARiMR to gniazdo rodzinne PSL, to wiem napewno!!!!!!!!!! Mam gdzieś jego dom, żonę blondynkę itd...
walek, 26.11.2014, 21:09
Otwórz sobie Google albo doczytaj w artykule to zobaczysz kim jest człowiek. Może, gdybyś nie hejtował tyle na forach tylko działał w jakiś organizacjach społecznych to znałbyś innych ludzi niż narzekacze internetowi. Może napisz coś o sobie kim jesteś i co do tej pory zrobiłeś dla tego miasta? Potrafisz podać coś więcej poza nieskończoną ilością negatywnych komentarzy w necie? :P
Hejt, 27.11.2014, 09:18
Komentarz został usunięty.
"Rustykalny" oznacza WIEJSKI. Nie wiem co pani redaktor miała na myśli, ale warto zapoznać się ze znaczeniem trudnych słów przed ich użyciem.
Pozdrawiam
CK_ORIENT, 26.11.2014, 20:30
Co ten Pan zrobił, aby ratować kielecką synagogę?
Artur, 26.11.2014, 20:48
Komentarz został usunięty.
Żal wam dupę ściska, że człowiekowi się powiodło w życiu ? Jesteście poj...ni!
Marcin, 27.11.2014, 08:42
Nie wepchał tylko został wybrany przez bardzo dużą ilość wyborców. Nie przypadkowo, ale dlatego, że działa społecznie/charytatywnie od wielu lat, a to ludzie cenią. Nie jest bezdomny, bo pracuje i to ciężko. Takim ludziom należy się szacunek, a takim malkontentom jak ty odosobnienie, bo psujecie społeczeństwo swoim narzekactwem i oczernianiem innych. Choć sami nic nie robicie oprócz hejtowania wpisami na forach.
NGO, 27.11.2014, 09:12
Zamiast głosować matole to teraz płaczesz na forum. Zabraniał ciktoś startować?Piszesz pierdoły pod dziesięcioma różnymi nickami jak jakiś Buszmen.
Todos Santos, 27.11.2014, 09:54
1. "Ten Pan" działa społecznie od 10 lat w stowarzyszeniu rowerowym ZA DARMO. Ktoś z Was działa społecznie tak długo w jakiejś organizacji, która na rzecz innych ludzi robi coś dobrego? Może gdybyście obracali się w sferze organizacji społecznych to tak jak ja znalibyście takich ludzi. No, ale lepiej być trolem internetowym niż społecznikiem... tak jest łatwiej i adekwatnie do małomiasteczkowej mentalności. 2. Radnym został, bo tak chciało ponad 1100 wyborców (jeden z najlepszych wyników), więc trochę szacunku do nich proszę. Wy też możecie kandydować i zostawać radnymi, ale wolicie być trolami internetowymi zamiast działać i zmieniać otoczenie. 3. "Ten Pan" zaczynał paręnaście lat temu jako stażysta w ARiMR i nadal jest zwykłym pracownikiem tej firmy, żadnym dyrektorem z PSLu, ani nie siostrzeńcem kogoś z PSLu. Ponadto zarabia prowadząc własną działalność, ale oczywiście wy byście woleli żeby radny był bezrobotny... tylko czy wtedy faktycznie tam ludzie nie szli by tylko dla diety? 4. A i oczywiście najlepiej, gdyby radny był jeszcze bezdomny. No i żeby spadły na niego wszystkie plagi egipskie, wtedy trole internetowe byłyby szczęśliwe. Żałośni jesteście.
NGO, 27.11.2014, 09:06
Skoro prowadzi własną działalność, to po co blokuje państwowy etat? Za czyje pieniądze się wykształcił, żeby teraz prowadzić własną firmę? Ciekawe czemu nie awansuje w ARiMR? Prowadzi własną działalność, etat 8 godzin w pracy państwowej, społecznie rowery, prezes związków zawodowych, wychowuje 2 dzieci i gra z nimi w gry... cudotwórca
No no, 27.11.2014, 09:30
Bo może lubi to co robi i jest w tym dobry... A Ty co blokujesz i komu? I czego w życiu Ci brakuje, że tak ci żal dupę ściska z powodu innych ludzi, że jedzie od ciebie frustracją na kilometr?
Skoro prowadzi to znaczy, że może, 27.11.2014, 09:55
co jest nie tak z niektorymi osobami, ze nie znajac czlowieka, musza go opluc?
Poprawia im to samopoczucie? Naprawde nie ma lepszych sposobow na poprawe nastroju niz trolowanie?
asa, 27.11.2014, 10:00
Tyle jadu bo komuś się udało, proszę Państwa, trochę klasy.
Nie ładnie tak oceniać człowieka na postawie kilku/kilkunastu linijek artykułu, aż nie wypada.
A gdyby Ci najwięksi zazdrośnicy ruszyli du.sko od komputera i wsiedli na rower, pokręcili się trochę w tym świecie to by wiedzieli kim jest Marcin Chłodnicki-ot bardzo porządny człowiek z dobrymi pomysłami i może dlatego tyle osiągnął.
Hanna, 27.11.2014, 10:13
O widzę, że nowy celebryta komuszek nam rośnie. Jak tak zaczyna to widzę, że nic meroterycznego w tej kadencji rady nie wymyśli. Jakiś resortowy dzieciak.
Patriota, 27.11.2014, 10:18
Brawo Marcin, trzymam kciuki, nie przejmuj się kieleckimi zaściankowymi frustratami. Dawaj do przodu jak dotychczas, a psy niech sobie szczekają. Pozdro!
Skoro prowadzi to znaczy, że może, 27.11.2014, 13:12
czerwona morda włosy na żelik i tyle, gówno robi, nawet do kościoła bezbożnik nie chodzi
asddfsaffa, 27.11.2014, 13:48
za to wy wszyscy opluwacze zapewne w kościele w pierwszym rzędzie z rękami do boga. tacy właśnie jesteście.
Skoro prowadzi to znaczy, że może, 27.11.2014, 15:10
Hahahaha znani! Jednak oplaca sie byc przydu,,,m Kopycin.....o. Teraz jest sie znanym celebryta, spolecznikiem. Olaboga!
Znana i lubiana , 16.06.2015, 22:38