Tak mieszkają znani. Dom na wskroś nowoczesny i glamour Krzysztofa Adamczyka, prezesa Traktu

Krzysztof Adamczyk, prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Trakt, urządził swój dom w zielonej dzielnicy Kielc. Razem z żoną Agnieszką i dziećmi mieszka wygodnie i nowocześnie, w otoczeniu przyjaciół i swoich wieloletnich pasji.
 • Agnieszka i Krzysztof Adamczykowie

  Agnieszka i Krzysztof Adamczykowie dom urządzili dokładnie tak, jak to sobie wymarzyli, postawili na nowoczesność.

  Dawid Łukasik
 • Aranżacja kuchni

  – W kuchni praca idzie sprawnie, bo wszystko jest tu pod ręką. To ważne w domu, który tętni życiem – mówi pani domu.

  Dawid Łukasik
 • Wnętrze łazienki

  Łazienka także utrzymana jest w stylu glamour, z połyskiem i bardzo dobrym oświetleniem. Podstawą jest tu jednak wygoda.

  Dawid Łukasik
 • Pokój nastolatki

  Pokój piętnastolatki na górnej kondygnacji domu. Urządzony z dużą prostotą, ale i detalami podkreślającymi charakter wnętrza.

  Dawid Łukasik
 • Aranżacja wnętrz to długi proces

  – Mieszkamy tu krótko i wielu rzeczy jeszcze tu brakuje, ale urządzanie domu wymaga czasu – mówią małżonkowie.

  Dawid Łukasik
 • Płytoteka

  Cztery tysiące płyt to imponująca kolekcja, którą może się pochwalić pan Krzysztof. Duża część jest jeszcze w pudłach.

  Dawid Łukasik

Biel i nowoczesny design dominują w domu państwa Agnieszki i Krzysztofa Adamczyków, którzy zaledwie od ponad roku zamieszkali w nowoczesnym segmencie przy ulicy Chodkiewicza w Kielcach, w dzielnicy tonącej w zieleni i będącej oazą ciszy i spokoju.

– Pomysł na wystrój mieszkania to autorski projekt mojej żony – mówi Krzysztof Adamczyk, z dumą oprowadzając nas po domu. – Lubimy nowoczesne, minimalistyczne w wyrazie i wyposażeniu wnętrza, stąd taka oszczędność formy w umeblowaniu mieszkania – mówi.

Polecamy: Jak aranżować wnętrza w stylu minimalistycznym 

Dom sprawiedliwie podzielony

Ponieważ mieszkają z nami syn i córka, prosty jest także podział domu – dół należy do nas, a góra do dzieci – mówi.

Na pierwszej kondygnacji tego ponadstumetrowego mieszkania są więc obszerny salon z aneksem kuchennym, gabinet pana domu, sypialnia i łazienka. Wszystko utrzymane w kolorystyce bieli, szarości i naturalnego drewna.

Salon otwarty na kuchnię to kwintesencja gustu i dobrego smaku w nowoczesnym wydaniu. – Jasne i widne przestrzenie mieszkania, zabudowa wnętrza i prostota mebli to najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz. Ale przy meblowaniu domu kierowaliśmy się także wygodą jego użytkowania – mówi pani Agnieszka.

Zobacz również: Stylu glamour lubi błyszczące ozdoby 

W gabinecie pana Krzysztofa zachwyt budzi imponująca kolekcja płyt. - Mam ich w sumie około czterech tysięcy. Te, które stoją na półkach, to zaledwie około połowa kolekcji - wyjaśnia, prezentując prawdziwe skarby płytoteki, a wśród nich płyty legendarnych zespołów i solistów z całego świata. - To jedna z moich pasji i ogromna dokumentacja światowej muzyki.

Królestwo dzieci

Góra, na którą wiodą kręte schody to królestwo 18-letniego młodzieńca i 15-letniej damy oraz ich łazienka i garderoba.

– Każde z dzieci urządziło sobie pokój wedle własnego gustu i potrzeb, stąd pokoje chociaż niewielkie, jeśli chodzi o przestrzeń, oddają w pełni osobowość i zainteresowania nastolatków. Nie ingerowaliśmy w ich gust, ale zawsze służyliśmy radą przy wiciu ich gniazd - mówią małżonkowie.

Glamour we wnętrzach

Kuchnia w stylu glamour – błyszcząca i uporządkowana to w zasadzie królestwo pani domu, ale tak jak w nowoczesnych rodzinach i zgodnie z najnowszymi trendami, jest w niej miejsce kulinarne na popisy wszystkich

domowników. Urządzona jest przede wszystkim wygodnie i wyposażona we wszystko, co może ułatwić przygotowanie posiłków – mówią państwo Adamczykowie.

Tak samo jest w salonie i jadalni - naturalne drewno, skóra i drewniane oraz ceramiczne podłogi podkreślają zamiłowanie gospodarzy do prostoty i naturalności we wnętrzu. Ciekawym meblem jest szafka na wina, które pan domu kolekcjonuje. - Są tu wina z najodleglejszych zakątków świata i wielu roczników. Niestety, brakuje czasu, by się nimi delektować - mówi.

Łazienka także urządzona jest w prostocie i elegancji. Błyszczy bielą i czystością i jest znakomicie wyposażona.

– Ma być przede wszystkim wygodna, ale urządzona tak, jak to sobie zaplanowałam - mówi pani Agnieszka, która w sprawach estetyki w domu z pewnością ma ostatnie zdanie. Państwo Adamczykowie podkreślają jednak, że dom jest nowy i swój charakter pokaże dopiero za kilka lat.

Krzysztof Adamczyk
Ma 45 lat. Politolog i doktor nauk humanistycznych. Przez wiele lat wykładowca akademicki na kilku wyższych uczelniach. Obecnie jest dyrektorem i prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Trakt. Żona Agnieszka Matachowska-Adamczyk. Wychowuje dzieci – 18-letniego syna Karola z pierwszego małżeństwa i 15-letnią córkę żony Weronikę. Hobbystycznie zajmuje się sportem, muzyką i filmem. Zgromadził liczącą cztery tysiące kolekcję płyt z różną muzyką. Lubi przejażdżki na rowerze i grę w koszykówkę. 

Autor: Marzena Smoręda
0komentarzy