Styl glamour – za co kochają go kobiety

Styl glamour w aranżacji wnętrz cieszy się niesłabnącym powodzeniem już od kilku sezonów. Zobacz, czym charakteryzuje się styl glamour i jak go stosować, by wnętrz nie było kiczowate.
  • Dodatki w stylu glamour

    Primavera-Home

Aranżacje w stylu glamour szczególnie upodobały sobie kobiety lubiące elegancję i blask. Mimo, że glamour charakteryzuje przepych i bogactwo zdobień, to jest dość trudnym stylem, ponieważ łatwo o przekroczenie granicy kiczu. Zobacz, jak samodzielnie urządzić dom w owej stylistyce.

Eklektyczny zawrót głowy

Glamour to mieszanka stylu barokowego, eklektycznego oraz nowoczesnego w połączeniu z błyszczącymi detalami. Z pozoru niepasujące do siebie rzeczy, razem tworzą spójną i intrygującą aranżację. Ponieważ meble i dodatki są wystarczająco wyraziste, kolory nie powinny być już szczególnie intensywne. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku zgaszone fiolety, a także szarości i beże, które stanowią doskonałe tło dla oryginalnych dodatków.

Styl glamour pełen sroczych akcesoriów

Wszechobecny błysk odróżnia styl glamour od innych i sprawia, że wnętrze staje się bardzo eleganckie, kobiece i zmysłowe. W aranżacjach mile widziane są metaliczne wykończenia, lustra rozpraszające światło w ozdobnych ramach oraz wszelkie gustowne, choć bogato zdobione dodatki, jak: kryształowe kieliszki, szkatułki, patery czy okazałe wazony. Dobrym pomysłem jest także złota lub srebrna zastawa, która da poczucie luksusu i wykwintności.

Zobacz: Jak urządzić romantyczną sypialnię

Pożądane są błyszczące tkaniny, jak welur, aksamit i jedwab w postaci obić, zasłon czy pięknych poduszek. Oświetlenie także nie powinno być zwyczajne. Idealnie sprawdzą się kryształowe żyrandole oraz ozdobne kinkiety. W łazience z kolei warto postawić na mieniącą się mozaikę oraz wannę na nóżkach w starodawnym stylu.

Aranżując wnętrze w stylu glamour, pamiętajmy jedynie o zachowaniu umiaru i o traktowaniu tej stylistyki z lekkim przymrużeniem oka. Kilka wybranych glamour detali sprawdzi się lepiej w domu i codziennym życiu niż wystrój zaczerpnięty z bajki o księżniczkach.


Sofa w stylu glamour
Sofa w stylu glamourFot. (Pixabay.com)

Autor: Nina Romanek
1komentarzy