Styl francuski nie tylko dla dorosłych. Nowoczesna aranżacja dziecięcego pokoju (ZDJĘCIA)

Od dawna powszechne było urządzanie w tym stylu salonu, sypialni czy kuchni, a od dłuższego czasu zadomowił się on również w pokojach dziecięcych. Mebelki linii francuskiej, przeznaczonej zarówno do wnętrz dziewczęcych, jak i chłopięcych
  • Styl francuski nie tylko dla dorosłych. Nowoczesna aranżacja dziecięcego pokoju (ZDJĘCIA)

    Caramella
  • Styl francuski nie tylko dla dorosłych. Nowoczesna aranżacja dziecięcego pokoju (ZDJĘCIA)

    Caramella
  • Styl francuski nie tylko dla dorosłych. Nowoczesna aranżacja dziecięcego pokoju (ZDJĘCIA)

    Caramella

Stylizowane meble, które nawiązują do szykownego stylu francuskiego, z dodatkami w delikatnych odcieniach pudrowego różu, błękitu i brązu, można zakupić także do pokoju dziecięcego. Podczas najbliższych targów Mother&Baby, które odbędą się w dn. 14-15 czerwca 2014 r. w Warszawie, będzie możliwość zakupu linii takich mebli. 

Zobacz też: Pokój dla dziewczynki w stylu orientalnym. Wiosenno-letnie inspiracje (ZDJĘCIA) 

Meble z linii francuskiej zostały zaprojektowane w taki sposób, aby rosły razem z dzieckiem, dlatego w miarę upływu lat można je wymieniać i uzupełniać o nowe elementy. W skład tej linii wchodzą następujące meble niemowlęce oraz dziecięce: łóżeczko, komoda (w wersji z przewijakiem lub bez), regał, szafa dwu i trzydrzwiowa, łóżko dziecięce, szafka nocna, biurko, półeczka oraz skrzynia meblowa.

Bezpieczeństwo naszej pociechy

Kupując meble nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Meble w stylu francuskim spełniają normy bezpieczeństwa EN 1727: 1998. Materiały użyte przy ich produkcji, takie jak MDF, HDF czy płyty wiórowe laminowane posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i spełniają normy higieniczności klasy E1. Lakiery są bezpieczne dla dziecka, posiadają świadectwa higieniczne Państwowego Zakładu Higieny.

Odpowiadają wymaganiom normy europejskiej EN 71-3: 1994 dotyczącej zawartości substancji szkodliwych i metali ciężkich. Wszystkie szuflady oraz drzwi wyposażone są w mechanizm samo domykający. Łóżeczka spełniają wymogi bezpieczeństwa norm europejskich EN 716-1: 1995 oraz EN 716-2: 1995. Komody spełniają wymogi europejskiej normy EN 12221-1:1995, EN 12221-2:1995. 

To też cię zainteresuje: Pokój dla chłopca w modnych, pastelowych barwach (ZDJĘCIA) 

Solidne meble o klasycznej linii są idealną bazą przy aranżowaniu dziecięcego wnętrza. Dobre, klasyczne wzornictwo to złoty środek. Wrażenie i styl zbudować można poprzez dobór akcesoriów dekoracyjnych. Do wyboru jest bardzo dużo dodatków - począwszy od zasłon lub rolet, poprzez fotele, pufy, lampy, dywany, pościel, narzuty i poduszki ozdobne, dekoracje na ścianę, a skończywszy na maskotkach i innych drobnych ozdobach. 

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: Caramella
0komentarzy