Slow trendy w domowej aranżacji wnętrz (ZDJĘCIA)

Projektować w stylu slow trendy oznacza przyjąć otwartą postawę, respektować naturę, samego siebie ale i działać długodystansowo. Koncepcja ta zdobywa w Polsce coraz więcej entuzjastów, a w ślad za tym idzie większa liczba osób pragnących samodzielnie zaprojektować swoje wnętrze i jego dekoracje.
  • Slow trendy w domowej aranżacji wnętrz (ZDJĘCIA)

    Lotari
  • Slow trendy w domowej aranżacji wnętrz (ZDJĘCIA)

    Lotari
  • Slow design w aranżacji mieszkania

    Euforma

Termin "slow design" został po raz pierwszy użyty w 2002 roku przez Alistaira Fuad Luke'a, brytyjskiego wykładowcę wiedzy o designie, trenera. Zastosował on to sformułowanie w odniesieniu do designu przyjaznego środowisku naturalnemu, promującego indywidualne podejście i równowagę między spełnianiem potrzeb własnych, społeczeństwa, a także otoczenia.

Zobacz równieżUdekoruj swoje wnętrze według własnego pomysłu (ZDJĘCIA) 

Slow Design w praktyce

Styl ten opiera się na wykorzystywaniu materiałów "biodegradowalnych", promocji lokalnych przedsiębiorstw i twórczości, która nie powstaje pod wpływem chwili, lecz czasu - spożytkowanego na wnikliwe badania i dopasowanie produktu do rzeczywistych potrzeb rynku. W duchu slow powstają zatem i dywany, obrazy, poduszki, ale też meble czy naczynia. Propagatorzy tego trendu stawiają na indywidualność oraz niepowtarzalność swoich produktów i tym zjednują sobie klientów. Coraz więcej osób godzi się bowiem zapłacić więcej za produkt przyjazny środowisku, często powstały na indywidualne zamówienie, niż kupić element dekoracyjny tworzony w milionach sztuk, dostępny w niższej cenie.

Od A do Z

Poduszki, zabawki dla dzieci, meble oraz lampy już zdążyły zadomowić się na rynku produktów slow trendy. Nowością mogą być natomiast rolety oraz tapety, które choć powstają przy użyciu maszyny, opuszczają fabrykę jako pojedyncze sztuki, wyprodukowane na specjalne zamówienie. Na polskim rynku takie produkty oferuje wiele marek, m.in. Lotari. 

To też cię zainteresujeWiosenne porządki czas zacząć 

Aby sprostać założeniom slow design, nie potrzeba wiele włożonego trudu. Samodzielne odrestaurowanie mebli, ręczne wykonanie drobnych dekoracji czy też decoupage (przyp. red. technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika - wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowe) - pozwolą wprowadzić do wnętrza wyjątkowy czar i zarazem dumę z tego, że poradziliśmy sobie z tak niełatwym zadaniem, jakim jest przecież samodzielne zaaranżowanie domowej przestrzeni. 

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: Lotari
0komentarzy