Slow Design w aranżacji wnętrz – czym jest i do kogo trafia

Tagi:
W latach 90. popularne było wszystko, co szybkie i byle jakie, jak chociażby fast foody. Współcześnie, wracamy do korzeni i zwalniamy tempo, inwestując w to, co piękne, ale też solidne i świadomie przez nas wybrane. Przybliżamy tajniki Slow Design.
 • Aranżacja w trendzie slow designu

  Coraz trudniej uspokoić myśli, wyciszyć się. Stąd rosnąca popularność Slow Food, Slow Life i w końcu Slow Design.

  Westwing
 • Slow design w aranżacji sypialni

  Benjamin Moore
 • Dekoracja w zgodzie ze slow design

  Tak ręcznie wykonana dekoracja będzie idealnym dodatkiem w pokoju dziecka. To również wspaniały pomysł na zabawkę w trendzie slow.

  leoleobobeo (Pixabay.com)
 • Slow trendy w aranżacji wnętrz

  AMMMMJens (Pixabay.com)
 • Handmade krzesło

  Benjamin Moore

Obecnie coraz częściej dbamy nie tylko o ducha, ciało, ale również o nasze wnętrza. Zobacz, jak żyć w zgodzie ze Slow Designem, przywracając harmonię w naszym domu i życiu.

Przeczytaj również: Hygge, czyli mieszkaj wygodnie i ciesz się życiem 

Meble przyszłości

Filozofia slow designu nie jest kolejną modą, która przeminie wraz z nowym sezonem. To coś zupełnie innego, bo kształtuje naszą świadomość i określa priorytety. Osoby zainteresowane tym ruchem nie kupują pod wpływem impulsów. Zamiast aranżacji krótkoterminowej, wolą zainwestować w meble, które posłużą kilku pokoleniom. Ważna jest świadomość skąd pochodzą surowce, kto wykona meble i w jakich warunkach. W slow design liczy się indywidualne podejście do naszego projektu.

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Żyjąc zgodnie ze Slow Designem, wspieramy małe, lokalne działalności rzemieślnicze, dzięki czemu przyczyniamy się do rozwoju naszej gospodarki. Współpracując bezpośrednio z osobą odpowiedzialną za nasze zamówienie mamy gwarancję otrzymania towaru w pełni zgodnego z naszymi wymaganiami. Lokalny patriotyzm wspomaga firmy małe, ale zrodzone z pasji i poszanowania do danego zawodu.

Slow Design w cenie

Meble czy dodatki aranżacyjne wykonane na specjalnie zamówienie lub kupione w przedsiębiorstwach specjalizujących się w wyrobach z rodzimych surowców są wyjątkowe, oryginalne, ale niestety także dość kosztowne.


Ręcznie robione naczynia
W slow designie liczą się lokalni rzemieślnicy i ich małe dzieła sztuki.Fot. TheUjulala (Pixabay.com)

Jeśli jednak naszym celem jest najlepsza jakość i indywidualne podejście, podliczając ceny materiałów, czas wykonania i talent artysty – rzemieślnika, koszty te nie wyglądają już tak horrendalnie. Pamiętajmy także, że do wykonania towarów nie są wykorzystywane dzieci.

Nie tylko slow design jest w cenieJak przygotowywać posiłki w stylu slow 

Slow Design to doskonała idea, zmieniająca przede wszystkim sposób myślenia i życia wielu osób. Wyselekcjonowane, najlepszej jakości produkty nie tylko uświetnią aranżacje naszych wnętrz, ale także przyczynią się do poprawy jakości naszego życia i gospodarki. 

Autor: Nina Romanek
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Po co zaopatrywać się w meble na lata skoro w każdym następnym pokoleniu panuje inna moda?
Kowalski, 28.03.2017, 11:57
Komentarz został usunięty.