Salon w jasnych kolorach - aranżacje, ozdoby (ZDJĘCIA)

Jasne kolory optycznie powiększają wnętrza. To m.in. dlatego tak chętnie stosujemy biel i pastele w pomieszczeniach. Prezentujemy pomysły na salon w jasnych barwach w roli głównej.
 • Jasne kolory w salonie

  Nie wszystkie meble muszą być w tym samym kolorze. Kliknij w zdjęcie i zobacz inne wnętrza salonów urządzonych w jasnych kolorach.

  Ikea
 • Realizacja Magdaleny Koszczuk z pracowni Louba

  Salon inspirowany stylem skandynawskim wygląda subtelnie, minimalistycznie, a przy tym przytulnie i ma swój urok.

  Louba
 • Jasny salon

  Salon urządzony na jasno będzie wyglądał na jeszcze większy niż jest w rzeczywistości.

  LaBelleGalerie (Pixabay.com)
 • Jasne barwy w salonie

  Biel nie tylko w wydaniu nowoczesnym, ale także klasycznym, jest modna.

  Closewithcindy (Pixabay.com)
 • Salon w jasnych kolorach

  Biały kolor nie musi wyglądać monotonnie, wszystko zależy, jakie dodatki się do niego dobierze.

  Dekoral
 • Aranżacja jasnego salonu

  Biała podłoga zawsze prezentuje się elegancko.

  Kaboompics (Pixabay.com)
 • Jasny salon

  LaBelleGalerie (Pixabay.com)
 • Jasny salon

  Manbob86 (Pixabay.com)
 • Jasny salon

  Pexels (Pixabay.com)
 • Jasny salon

  Śnieżka
 • Jasny salon

  Tikkurila

Biel, błękit, seledyn, róż, beż czy popiel są modne na ścianach, tapicerce i tekstyliach. Jasne meble i dekoracje utrzymane w jasnej tonacji sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne, większe, a salon, który z reguły jest przecież największym pomieszczeniem w domu, optycznie jeszcze bardziej „urośnie", gdy urządzimy go na jasno.

Styl z bielą w roli głównej

Nie tylko styl skandynawski, w którym dominuje biały kolor, jest popularny. Biel spotkać można także w stylu romantycznym, prowansalskim oraz – jako uzupełnienie niebieskiego – w stylu morskim (marynistycznym). Biały kolor i jasne barwy ogółem, zwłaszcza pastele, powodują, że wnętrze wydaje się lekkie, nieprzytłoczone. Poza tym, biały kolor komponuje się z wszystkimi innymi.

Zobacz również: Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim 

Niekiedy ściany same w sobie stanowią dekorację: tapeta czy farba nie muszą być zdobione wzorami. Wystarczy, że będą miały ciekawą fakturę. Inny pomysł to pomalowanie ścian naprzeciwległych tym samym kolorem (np. białym), a dwóch kolejnych naprzeciwległych – innym, kontrastującym (choćby ceglastym, czarnym). Można też trzy ściany pomalować na identyczny kolor (np. biały), a czwartą, np. tą z oknem – na inny, choćby granatowy albo zielony.
Jeśli lubimy szary, to w salonie jedną ze ścian możemy wykończyć nadając jej efekt powierzchni betonowej.

Warto przeczytać: Jak uzyskać efekt betonowej ściany

Pomysły na jasne barwy w salonie

Widok białych drewnianych, celowo postarzanych mebli, stojących na białej, drewnianej podłodze, do tego ściany wytapetowane na biało oraz biały, owalny stół z sześcioma białymi krzesłami bez oparć nie należy do rzadkości. Nawet lampy i wszystkie dekoracje – choćby figurki, wazony, karafki, stroiki wykonane ze świeżych lub doniczkowych kwiatów oraz haftowane płócienne serwety są jasne. A propos serwet: do łask powracają te wykonane z koronki oraz hafty richelieu. 

Można też pobawić się kolorem: na tle białych nowoczesnych czy tradycyjnych mebli ładnie prezentowały się będą poduszki, pledy czy koce w czarno-białe lub szare figury geometryczne lub fototapety czy pejzaże na niemal całą ścianę. Mogą być też ozdoby w kolorach metalicznych – złocie i srebrze. Z bielą komponuje się również drewno.

Polecamy również: Styl prowansalski 

Kolejna propozycja do salonu urządzonego na jasno: soczyście czerwone poduszki i w tym samym kolorze zasłony, a do tego żółte, jak słońce, koce oraz mały dywan przy stoliku kawowym, ożywią i jednocześnie urozmaicą wygląd salonu. 

Autor: Sławomir Bobbe
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

malujac salon zdecydowaliśmy się z mezem na strukture dekoracyjna grassi farb magnat, ktora jest efektowna i nadala pzestrzeni klimatu
temeka, 15.08.2017, 09:50
Komentarz został usunięty.