Pokój dziecka w pastelowych kolorach

Niech pastele zagoszczą w pokoju twojego dziecka. Polecamy subtelne zielenie, różowości, oranże i niebieskości.
 • Pokój dziecka w pastelowych barwach

  Pastelowe zasłony, poduszki, narzuty i kocyki podkreślą lekkość i nadadzą wnętrzu jeszcze więcej miękkości. Ponadto stylizacja pastelowa to dobry punkt wyjścia do wykształcenia w dziecku dobrego gustu i smaku.

  Kids Town
 • Dziecięcy pokój z dekoracją ścienną

  Aranżowanie pokoju dziecka jest dobrym sposobem na uwrażliwienie dziecka na wygląd otoczenia i zainteresowanie go wzornictwem.

  Kids Town
 • Pokój niemowlęcy z dekoracjami ściennymi

  Dekoracje ścienne można dobrać do wieku naszego dziecka.

  Kids Town
 • Chmurki na ścianie

  Kids Town
 • Sypialnia małej dziewczynki

  Kids Town
 • Pastelowy pokój dziecięcy

  Kids Town
 • Babeczki wymalowane na ścianie pokoju dziecięcego

  Kids Town
 • Dekoracyjne drzewko na ścianie w pokoju dziecka

  Kids Town
 • Tapeta zaczarowane drzewko

  Kids Town
 • Pokój dziecka z motywem zaczarowanego ogrodu

  Kids Town

Wraz z pierwszymi promieniami słońca przychodzi chęć zmian w aranżacji wnętrz. Wpuśćmy wiosnę do pokoi naszych dzieci. Warto zastosować kolory pastelowe. Barwy te konsekwentnie zastosowane we wnętrzu nadają mu lekkość i świeżość. Mało nasycone odcienie barw harmonizują ze sobą lepiej niż ich żywe odpowiedniki. Ponieważ nie pobudzają uwagi i nie przytłaczają, tym samym nie męczą – jak zdarza się to kolorom w ich pełnym nasyceniu.

Pastele świetnie sprawdzają się w dziecięcych pokojach

Delikatna kolorystyka pasteli idealnie pasuje do pokoju niemowlęcia, polubią ją także starsze dzieci. W zestawieniu z subtelnym, delikatnym wzornictwem pastelowe wnętrze nabiera szczególnego uroku.

Zobacz również: Kolorowy sposób na pokój dziecka 

Jak zaaranżować pokój dziecka z wykorzystaniem pasteli? Zaczynamy oczywiście od ścian – odświeżmy je po zimie. Odmalowanie dziecięcego pokoju oraz nałożenie fragmentów tapety na wybranych płaszczyznach, nie jest dużym problemem, a efekt będzie wspaniały. Na jasnej, rozmytej bazie z ulubionego koloru przepięknie będą wyglądać aplikacje ścienne: gałązka z ptaszkami, huśtawka na drzewie lub – dla podkreślenia „słodkości" pastelowego wnętrza – apetyczne, kolorowe babeczki.

 Aplikacje ścienne to prosty i tani sposób na zmianę dziecięcego pokoju.Fot. Kids Town 

Kolejna płaszczyzna do zagospodarowania to podłoga. Teraz modne są odcienie bielonego drewna. Jeśli nie poddajemy się modzie na jasne podłogi – nie szkodzi. W podkreśleniu delikatnej stylizacji w pokoju dziecka pomoże pastelowy dywan.Pastelowy dywan nada wnętrzu lekkości, nawet gdy podłoga jest z ciemnego drewna lub paneli.Fot. Kids Town

We wnętrzu warto wprowadzić dodatki: tekstylia i ozdoby. Dobrze sprawdzą się pastelowe zasłony, poduszki, narzuta lub kocyk. Dobrym pomysłem jest też odświeżenie mebli. Nie musimy ich wymieniać, wystarczy drobna zmiana, np. wymiana uchwytów. Gałki mogą mieć różne kształty i kolory. Niech dziecko wybierze taki, które mu się podobają.

 W pokoju małej dziewczynki ładnie będą wyglądać urocze pudełka do przechowywania dziecięcych skarbów.Fot. Kids Town

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Kids Town
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

kolory swietne, ale dlaczego napisy na scianie nie sa w jezyku polskim?
Piotr, 19.03.2013, 09:59