Nietypowe umywalki do nowoczesnej łazienki (ZDJĘCIA)

Umywalki na kurzej stopce, z diamentowymi kurkami albo ze wzorami na ceramice w kształcie karo – nie tylko takie oryginalne modele umywalek znajdują się w ofercie sklepów.
 • Oryginalna umywalka

  Umywalka umocowana na beczce to oryginalne rozwiązanie.

  Drum
 • Efektowna umywalka

  Taka efektowna umywalka to propozycja dla osób, które stawiają na oryginalność w każdym pomieszczeniu w domu.

  Kraus Lava
 • Łazienka w stylu retro z oryginalną umywalką

  Grupa Armatura
 • Szklana umywalka

  Tutaj: zlew z przezroczystego szkła.

  Bobvila
 • Umywalka jak kamień

  Umywalka jak kamień jest też ciekawym pomysłem na aranżację.

  SDA
 • Oryginalna umywalka

  Oryginalna umywalka przyciąga uwagę na wejściu.

  Herbeau
 • Nowoczesna łazienka z ceramicznymi umywalkami

  Wielkość umywalki powinna być optymalna do potrzeb domowników.

  Grupa Armatura
 • Umywalka szklana w kolorze niebieskim

  Umywalka wykonana jest ze wzmocnionego, grubego szkła.

  Aqua Iris
 • Umywalka w nietypowym kształcie

  Umywalka może być największą ozdobą tego łazienki.

  Ammonitum
 • Umywalka z ciemnego szkła

  Umywalka z ciemnego szkła pasuje do nowoczesnej łazienki i tej utrzymanej w starym stylu.

  DLB
 • Umywalka z drewna

  Zlew z drewna nie przecieka, ponieważ pokryty jest warstwą wzmacniającą.

  Genua
 • Drewniana umywalka

  Misa wykonana z drewna.

  Design Epicentrum
 • Umywalka w kolorze miedzi

  Owalne umywalki coraz częściej goszczą w nowoczesnych łazienkach.

  TerraArtesana (Pixabay.com)

Umywalka niejedno ma imię – może sama w sobie być ozdobą. Białe, ceramiczne, ze standardowymi kranami, są eleganckie. Mogą być jednak rozwiązania eleganckie i do tego oryginalne. Piszemy o tych niekonwencjonalnych.

Metal na umywalkę

Tradycyjna ceramika jest wypierana przez mniej popularne w tej branży struktury. Zlew stalowy, mosiężny lub z brązu w kuchni nikogo nie dziwi, ale umywalka wykonana ze stali czy brązu w łazience zrobi już wrażenie. W takim przypadku częstym rozwiązaniem jest dobranie do takiej umywalki baterii, niemetalowej i niemetalicznej, tylko pokrytej matową powłoką.

Drewniana misa

Modne stają się zlewy drewniane. Drewno (m.in. z wiśni, akacji) w tym przypadku nie nasiąka, ponieważ jest odpowiednio wykończone, potraktowane naturalnymi olejami i środkami wzmacniającymi wodoodporność. Niektóre zlewy mają drewnianą misę, a ścianki zewnętrzne i nogi – pokryte mozaiką, płytkami albo innymi zdobieniami, np. kryształkami.

Szklane umywalki

Szklana umywalka w łazience też przyciąga wzrok. Może ona być przezroczysta, ze szkła mlecznego, opalonego, przyciemnianego. Niektóre szklane umywalki wyglądem przypominają kroplę wody w powiększeniu. Są też takie z „pływającymi" kamykami umieszczonymi w przezroczystej przestrzeni pomiędzy ścianami umywalki a zewnętrzną jej częścią. Szkło jest wzmocnione, nietłukące, ma grubość przynajmniej centymetr.

Wzory na dnie umywalki

Niektóre modele są wykonane tradycyjnie, z białej ceramiki, ale na uwagę zasługują ozdoby. W najniższej części misy, blisko odpływu, są namalowane rybki, listki, nawet oczka wyglądające jak ledowe. Czasem wewnętrzna strona umywalki wygląda, jakby była wykonana z cegły, ponieważ na namalowany taki wzór.

Umywalki wolnostojące

Te mogą mieć oryginalne podpórki, choćby w kształcie pnia drzewa, z imitującą drewno strukturą materiału albo z prawdziwego, wzmocnionego drewna. Te na kurzej stopce czy pokryte diamencikami albo z zainstalowanymi lampkami ledowymi też ciekawie się prezentują. To podobnie, jak nogi umywalki wykonane w całości z lustra.

Też warto wiedzieć: Zlewozmywak wygodny w użytkowaniu 

Dodatkowe funkcje umywalki

W zestawie z wybranymi umywalkami producenci oferują wysuwane spod misy półki, np. na mydło lub gąbki. Modne są wzory karo, krople wody, albo z zamontowanymi lustrzanymi ozdobami na półeczce wokół baterii. Są też umywalki sprzedawane w komplecie z lustrem i tzw. przybornikami, czyli podstawkami m.in. na szczoteczki i pastę do zębów.

Kurki też są modne

Niektórzy decydują się na zakup zwykłego zlewu z baterią wyposażoną w niezwykłe kurki. Zamiast standardowych pokręteł są takie przypominające diamentowe kule albo kule, jakie można spotkać w dyskotece. Można też odkręcać wodę rzeźbionym kurkiem w kształcie litery C (ciepła woda) albo Z (zimna). Baterie z kurkami przypominającymi te używane przez wodociągi i strażaków 100 lat temu, też mają zwolenników. 

Autor: Katarzyna Piojda
0komentarzy