Mieszkanie w stylu hipsterskim, czyli jakim?

Hipsterzy to osoby, wyrażające swoje poglądy poprzez wizerunek, Dziwne by było, gdyby nie przenosili swoich ideologii także we własne cztery kąty.
 • Hipsterski styl we wnętrzu

  W mieszkaniu hipstera rower to częsty element dekoracji wnętrza.

  markusspiske (Pixabay.com)
 • Wyposażenie hipsterskiego mieszkania

  W hipsterskim mieszkaniu nie może zabraknąć staroci z pchlich targów.

  ponce_photography (Pixabay.com)
 • Pościel w hipsterskim stylu

  Wąsy, broda, okulary z dużymi oprawkami, stary aparat i stylowy rower są nieodłącznymi elementami stylu hipsterskiego. Pościel z takim wzorem będzie idealna do wnętrza sypialni urządzonej w tym własnie stylu.

  Westwing.pl
 • Dekoracja w hipsterskim stylu

  Free-Photos (Pixabay.com)

Sprawdź, jak wygląda hipsterskie mieszkanie i jak je zaaranżować.

Zła wiadomość dla osób wzorujących się na aranżacjach prosto z czasopism lub sklepowych ekspozycji – styl hipstera jest bardzo intuicyjny, oryginalny i personalizowany. Osoby nazywane hipsterami sprzeciwiają się kulturze masowej, podkreślając swoją indywidualność niemodnymi, retro i vintage strojami oraz w przypadku domów – meblami. Lubują się w rzeczach niepowtarzalnych, często własnoręcznie zrobionych. Zamiast podążać za modą, zatrzymują się w czasie, przywracając świetność zapomnianym przedmiotom.

Styl hipsterski w mieszkaniu

Mieszkania w stylu hipsterskim urządzone są komfortowo, ale z pomysłem i artyzmem. Co ważne, hipster nie urządza mieszkania kompleksowo, a nabywa wyposażenie z czasem, kiedy znajduje najbardziej odpowiedni dla niego mebel lub dodatek.

Zobacz również: Czym jest Slow Design w aranżacji wnętrz

Nie oznacza to jednak, że tak urządzone mieszkania są bez wyrazu i designerskiego sznytu. Wręcz przeciwnie. Hipsterzy cenią rodzime marki i rękodzieła, dając szansę na rozwój młodym projektantom i niszowym rzemieślnikom.

Niesztampowe wyposażenie wnętrz łączą z perełkami upolowanymi na pchlich targach, komisach, a także odrestaurowanymi, odziedziczonymi meblami, np. po dziadkach. Podczas, gdy jedni pozbywają się PRL-owskich meblościanek i fotelów uszaków, dla hipstera to nie lada gratka i perspektywa innej niż wszystkie aranżacji. Indywidualiści z designerskich artykułów wybierają te, które nie są nagłośnione i powszechne.

PrzeczytajUpcykling – jak robić nowe rzeczy ze śmieci 

W domu hipstera na próżno szukać sieciówkowych rozwiązań. Stół z palet, fotel - Ludwik pomalowany na ostry róż oraz różnokolorowe krzesła ze szkła, metalu i plastiku z pozoru do siebie nie pasują, ale jak w każdym eklektycznym stylu, wszystko ze sobą doskonale koresponduje, tworząc razem, mimo pozornego miszmaszu, harmonijne wnętrze. 

Autor: Nina Romanek
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Uwielbiam odnawiać stare meble i nadawać im nowego życia, ale czasem jest tak, że już trzeba kupić coś nowego. Wtedy wybieram meble sprawdzone i dobrej jakości. Taki typ mebli z pewnością znajdziesz na Mirjan24. https://www.mirjan24.pl/
MoniMil, 31.08.2020, 10:59
Jeśli już mowa o projektowaniu wnętrz, super program do wizualizacji 3d. Polecam, dzięki > korepetycją z 3ds max < robię super projekty nie tylko hipsterskie :)
Maryna Pilecka, 28.10.2020, 11:50
fajny pomysl, na pewno sie zainspiruje przy urzadzaniu swojego gniazdka :) poki co mam tylko panele na podlogach i pomalowane sciany. do malowania uzywałam magnata ceramic , bardzo polecam, fajne krycie i nie chlapie podczas malowania
hania, 31.10.2020, 19:39