Mieszanka stylów w aranżacji mieszkania

Uwielbiany styl vintage ciągle jest w modzie. Pokazujemy metamorfozę mieszkania, w którym vintage połączono z modnym ostatnio motywem roślinnym.
 • Vintage w aranżacji mieszkania

  Autorki bloga dowiodły, że aby wnętrze zyskało niepowtarzalny charakter nie jest niezbędne posiadanie dużych zasobów finansowych i przeprowadzanie trudnych prac remontowych.

  zdjęcie autorstwa blogerek "Pani to potrafi"
 • Mieszkanie w styli vintage

  zdjęcie autorstwa blogerek "Pani to potrafi"
 • Styl vintage w aranżacji mieszkania

  zdjęcie autorstwa blogerek "Pani to potrafi"
 • Ceglana ściana

  zdjęcie autorstwa blogerek "Pani to potrafi"
 • Meble do mieszkania w stylu vintage

  Autorki bloga dowiodły, że aby wnętrze zyskało niepowtarzalny charakter nie jest niezbędne posiadanie dużych zasobów finansowych

W stylu vintage ważne jest wzornictwo z minionych epok.  Polacy szczególnie upodobali sobie meble, pochodzące z najlepszego okresu polskiego wzornictwa, czyli lat 50. i 60. Dodajmy do nich najbardziej popularny w tym sezonie motyw roślinny i oto mamy przepis na apartament, który metamorfozie poddały współpracujące z marką Quick-Step, Anna Drozd i Beata Łańcuchowska, prowadzące blog „Pani to Potrafi".

Zobacz poradnik: Jak utrzymać porządek w mieszkaniu. Pudła, organizery i... do przechowywania rzeczy 

Klimatyczna okolica

Lokalizacja domu zdaje się być doskonała – zielona okolica przepełniona ciszą i spokojem. A to wszystko na warszawskiej Saskiej Kępie. Mieszkanie ma doskonale doświetlone wnętrza, dzięki dwóm oknom, w tym wysokim drzwiom balkonowym (tzw. prtfenetr). Przed metamorfozą jedyne funkcje dekoracyjne pełnił odsłonięty fragment muru z cegły tej przedwojennej willi. Mieszkanie przeznaczone było na wynajem czasowy, więc zaopatrzono je jedynie w niezbędne przedmioty.

Ładna i solidna podłoga

Prowadzące bloga zdecydowały się na całkowitą zmianę tej aranżacji. A zaczęły od podłogi. Wybrały panele winylowe, które dzięki zastosowanej technologii do złudzenia przypominają naturalne drewno z odwzorowanymi sękami i chropowatą powierzchnią . Ponadto podłoga jest ciepła, co umożliwia chodzenie po niej boso i cicha, zatem stukanie obcasów i tupot dziecięcych stóp nie przeszkodzi sąsiadom. Ważnym aspektem jest także wodoodporność takiej podłogi, dzięki czemu można ją często myć.

Klasyka

Do niedawna pozbywaliśmy się mebli pamiętających czasy PRL-u, a dziś kolejny raz przekonujemy się, że mogą one wyglądać naprawdę stylowo. Lekkie formy, jak nogi w kształcie odwróconego V albo delikatna sklejka idealnie wpisują się w małe metraże. Blogerki dokonały zmiany starych obić, dzięki czemu meble na nowo cieszą oko, a żywe, pastelowe kolory i geometryczne wzory przypominają o starym, dobrym wzornictwie.


Metamorfoza mieszkania
Meble w stylu vintage nie muszą być antykami. Wystarczy, że będzie wiązała się z nimi jakaś historia, a ich design będzie oryginalny.Fot. autorstwa blogerek "Pani to potrafi"

Ekostyl

Roślinne motywy pojawiły się w aranżacji mieszkania na tkaninach i dodatkach oraz ścianie zdobionej grafikami ze wzorem florystycznym. Wymieszane ze sobą odcienie zieleni pozwalają na chwilę relaksu z dala od wielkomiejskiej wrzawy. Aby nie pozostać całkowicie w tematyce vintage i dodać aranżacji nowoczesnego pazura, zastosowano dodatkowo wpadającą w fiolet czerń i delikatny róż jako uzupełnienie szmaragdowej zieleni. Takie zestawienia są bardzo stylowe, ale również wymagające i potrzeba dużego wyczucia kolorystycznego i estetycznego, by zachować harmonię.


Ekostyl połączony z vintage
Kolory i dodatki stały się w tym mieszkaniu odwołaniem do stylu eko.Fot. autorstwa blogerek "Pani to potrafi"

Autor: Nina Romanek
0komentarzy