Maliny w czekoladzie - pomysł na aranżację kuchni. Zobacz zdjęcia

Kuchnia jest sercem domu, dlatego powinna być funkcjonalna i emanująca ciepłem. Przyjazną, a zarazem pełną pozytywnej energii atmosferę uzyskamy łącząc płytki w odcieniach kakao i kawy z mlekiem z dodatkami w kolorze soczystych malin.
Kolekcja City marki Ceramstic
Kolekcja City marki Ceramstic

fot. Vinderen

  • Kolekcja City marki Ceramstic
  • Kolekcja City marki Ceramstic
  • Kolekcja City marki Ceramstic
  • Kolekcja City marki Ceramstic

Beże, brązy i odcienie kremów są niezmiennie popularne i stanowią doskonałą podstawę aranżacji wnętrz. By uzyskać nie tylko klasyczny, neutralny, ale i elegancki efekt, wystarczy połączyć płytki o różnych odcieniach i stopniu połysku, np. gres porcellanato City Brąz i Beż marki Ceramstic w wykończeniu polerowanym oraz matowym.

Wyrazisty charakter całej kompozycji dadzą dodatki i pojedyncze elementy w jednym intensywnym kolorze. Smakowite akcenty, np. blat i pufy w odcieniu maliny i żurawiny wprowadzą do kuchni radosną atmosferę. Nowoczesny styl podkreślą geometryczne dekory City Ring marki Ceramstic. Można je łączyć ze sobą w każdym kierunku, np. na ścianie przy stole jadalnym, dzięki czemu uzyskamy dekoracyjny panel, który wyróżni strefę jadalną w kuchni. Dekory oraz listwy mogą być stosowane zarówno na ścianie, jak i podłodze.

Podłoga z gresu polerowanego ładnie odbija światło, dodaje lekkości i optycznie powiększa pomieszczenie. W miejscach, gdzie powierzchnia narażona jest na najczęstsze zabrudzenia i zachlapania, np. wzdłuż kuchennych szafek, warto zastosować gres w wykończeniu matowym. Takie rozwiązanie zapobiegnie m.in. poślizgnięciu się w czasie codziennej krzątaniny.

Płytki z kolekcji City marki Ceramstic mają wymiary 60x60 cm i są rektyfikowane, dzięki czemu można zastosować między nimi wąską fugę (1,5-2 mm). W ten sposób uzyskamy efekt gładkiej tafli, która jeszcze bardziej powiększy optycznie kuchnię. Ponadto duży format płytek świetnie sprawdzi się nad blatem kuchennym.

Najlepszą wysokością do zawieszenia górnych szafek jest 55-60 cm nad dolnymi – wypełnienie przestrzeni między nimi pojedynczym pasem rektyfikowanego gresu z cienką fugą w kolorze maksymalnie zbliżonym do płytek da efekt jednolitej tafli, dzięki czemu kuchnia jeszcze zyska na przestronności.

Na kolekcję składają się:
- gres City Brąz Poler UL-102P i Mat UL-102M – 60x60 cm
- gres City Beż Poler UL-105P i Mat UL-105M – 60x60 cm
- dekory City Ring DG-101A i DG 101B – 60x60 cm
- listwy City Ring LG-101A i LG-101B – 60x10 cm

Źródło: Vinderen Sp. z o.o., właściciel marki Ceramstic 

Autor: redakcja.regiodom
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Gdzież to tak wysoka kuchnia, wygląda na ponad 4 metry od podłogi do sufitu. na papierze wszystko ładnie wygląda.w rzeczywistosci nie za bardzo.pani przyjechała zrobić projekt mebli do mojej nowej kuchni na komputerze. po zrobieniu mebli,nie weszła jedna szafka, tam gdzie miała wisieć została "dziura" . nic dodać nic ująć.....
Elisabetta, 09.08.2012, 17:54
na zdjęciach ładnie to wygląda, ale w rzeczywistości w ogóle niefunkcjonalne
genne, 09.08.2012, 22:41
Patrząc na tą kolorystykę dostaję depresji. Kuchnie nigdy nie są za duże. A jeżeli małą kuchnie pomaluje się na tak ciemne kolory to wyobraźmy sobie jesienne listopadowe popołudnie w tym pomieszczeniu. Koszmar. Połączenie tych kolorów jest ładne ale wyłącznie na fotografii i pod warunkiem, że co roku będzie zmieniana kolorystyka tej kuchni. Ten zestaw kolorów nie jest wcale ciepły. Jest za ciemny i i wcale nie jest przytulny. Nawet nie miałabym ochoty chodzić boso w tej kuchni jest tak zimna w swojej kolorystyce.
Kowalska, 18.08.2012, 20:15