Kolor żółty w aranżacji sypialni

Kolor żółty każdemu kojarzy się ze Słońcem. Barwa ta symbolizuje radość, ciepło i optymizm. Do tego stymuluje układ nerwowy wspomagający relaks. Zobacz, jak łatwo wprowadzić żółty w aranżacji sypialni.
 • Kolor żółty w aranżacji sypialni

  Niebawem aura zacznie płatać figle. A do tego dni będą krótkie, więc i dostęp do słońca będziemy mieli utrudniony. Dlatego zachęcamy do wprowadzenia koloru żółtego w sypialni. Wystarczy jeden lub dwa dodatki w tym optymistycznym kolorze.

  Fabryka Materacy JANPOL
 • Żółte dekoracje w sypialni

  Żółty budzi w nas pozytywne emocje. Głównie przez to, że kojarzy się ze Słońcem, latem i wakacjami.

  Fabryka Materacy JANPOL
 • Aranżacja sypialni z żółtymi dodatkami

  Zmiana charakteru naszej sypialni nie musi od razu wiązać się z gruntownym remontem. Chcąc wprowadzić żółty do wnętrza, wystarczą dodatki.

  Fabryka Materacy JANPOL
 • Kolor żółty w sypialni

  Intensywny żółty kolor ożywia nas i inspiruje do działania, a przygaszony hamuje negatywne emocje.

  Fabryka Materacy JANPOL
 • Kolor żółty w sypialni

  Żółty kolor stymuluje układ nerwowy wspomagający relaks. Barwa ta tworzy również ciepłą i przytulną atmosferę, która jest niezbędna w czasie dobrego snu.

  Fabryka Materacy JANPOL
 • Aranżacja sypialni w żółtym i czerni

  Magnat

Radość, ciepło i optymizm to nie jedyne cechy przypisywane żółtemu. Zgodnie z historycznymi źródłami, kolor ten oznacza też mądrość i wiedzę. Ponadto jest kolorem oświecenia. Dlatego zachęcamy do wykorzystania go w sypialni.

Kolor żółty na ścianach na efektywny wypoczynek

Kolor ścian sypialni wpływa na jakość snu. Decydując się na kolor żółty, warto wybrać delikatny i jasny odcień, który jest w ciepłej tonacji. Dzięki temu w stworzymy w sypialni relaksującą i przytulna atmosferę. – Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii potwierdzają fakt, że na długość snu ma wpływ kolor dominujący we wnętrzu. Zgodnie z wynikami testu, najbardziej efektywnym odpoczynkiem cieszą się właściciele zarówno żółtych, jak i niebieskich, czy zielonych sypialni – wyjaśnia Tomasz Goc, ekspert z Fabryki Materacy JANPOL.

 Radzimy: Jak krok po kroku malować sufit i ściany 

Detal w aranżacji sypialni ma znaczenie

Charakter sypialni nadają odpowiednie dodatki aranżacyjne. Dlatego warto wzbogacić wnętrze o ciekawe detale. Pościel, poduszki lub narzuta w żółtej tonacji pozwolą rozświetlić nawet najbardziej ponurą sypialnię. Co więcej, funkcjonalnym akcesorium będzie prosty w formie stolik lub szafka nocna w kontrastowym kolorze. Taki mebel podkreśli unikalny styl pokoju. Trendem stale obecnym we wnętrzach jest personalizacja. Spersonalizowane dodatki można wybierać spośród rzeźb w formie liter z inicjałów lub plakatów podkreślających osobowość właściciela. Takie rozwiązania docenią zarówno osoby lubiące klasykę, jak i gustujące w kreatywnych rozwiązaniach. 

 Polecamy wideoCzy jednym gadżetem lub dekoracją można ożywić wnętrze?

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Fabryka Materacy JANPOL.
0komentarzy