Beton architektoniczny w łazience. Jak ocieplić takie wnętrze

Beton choć znany od wieków, do niedawna był czymś raczej wstydliwym niż dekoracyjnym, co lepiej było ukryć aniżeli eksponować.
 • Beton architektoniczny w łazience

  Beton architektoniczny nie musi być szary. Prezentowana w tej aranżacji umywalka, choć betonowa, to ma piękny czerwony kolor. Dzięki temu aranżacja łazienki zyskuje wyjątkowy charakter.

  Morgan & Moller
 • Łazienka z betonem architektonicznym na ścianach

  Beton znany jest od starożytności. Jednak dopiero w latach 20-ych XX wieku zaczęto odkrywać jego piękno w sensie dekoracji. Obecnie to właśnie beton architektoniczny jest kwintesencją minimalizmu i postindustrializmu.

  DecoConcrete
 • Beton i drewno w aranżacji łazienki

  By cieszyć się pięknymi drewnianymi wzorami na łazienkowej podłodze, wcale nie musimy kupować drewna. Możemy ułożyć płytki gresowe, które pięknie imitują drewno, zachowując naturalne sęki i rysunek jego słojów.

  Cersanit

Współcześnie, beton architektoniczny jest jednym z najgorętszych trendów, zdobywając serca kolejnych inwestorów, aranżujących swoje wnętrza w stylu minimalistycznym i industrialnym. Ten, kto nadal obawia się, że tak urządzona łazienka może wydawać się ponura, zimna i mało przytulna, koniecznie musi zobaczyć nasze zestawienia. Oto kilka przepisów na bardzo stylowy i ciepły beton.

Dowiedz się: Jak uzyskać efekt betonowej ściany 

Beton w towarzystwie drewna

Jednym z najprostszych zabiegów na złagodzenie surowości betonu jest bez wątpienia połączenie go z drewnem. Ciepłe odcienie drzewa sprawiają, że miejsce nie tylko wygląda intymniej, ale także elegancko. Jeśli nie masz odwagi na przeważającą ilość szarości, zastosuj ją jako element uzupełniający. Możesz dobrać betonowy blat do mebli, wyłożyć płytami główną ścianę albo podłogę.

Użyj wysokiej jakości desek, np. z teaku lub iroko albo zastosuj drewnopodobne płytki gresowe, które doskonale imitują prawdziwe drzewo. Pamiętaj, że dobór odpowiedniego gatunku drewna i jego impregnacja nie przysporzą problemów, które mogą wynikać z kontaktu drewna z wilgocią.

Biel w zestawieniu z szarością betonu

Połączenie betonu z białym kolorem jest jednym z częstszych rozwiązań, nierzadko idących w parze ze wspomnianym już drewnem. Biel rozświetla i optycznie powiększa wnętrze łazienki oraz sprawia, że wygląda ono czysto i harmonijnie. To nowoczesna prostota w ponadczasowym wydaniu.

Polecamy: Triki, które odmienią wygląd brzydkiej łazienki 

Aby łazienka wyglądała świeżo i przyjemnie, zadbaj o dekoracje w postaci wazonu z białymi, ciętymi kwiatami, np. tulipanami, a także gustowną mydelniczkę, pojemnik na szczoteczki i piękny, ozdobny ręcznik. Dzięki subtelnym szczegółom pomieszczenie nabierze elegancji.

Betonowa łazienka lubi kontakt z naturą

Od kilku sezonów furorę robi mech ścienny, umieszczany już nie tylko w centrach handlowych i biurowcach, ale także w domach. Łazienka w betonie jest wprost idealnym miejscem do jego zastosowania. Soczysta zieleń doda wnętrzu energii i świeżości. Razem z betonem architektonicznym stworzą niecodzienny, oryginalny duet, który pasuje do każdego typu mieszkania. Co więcej, obecność rośliny dobrze wpłynie na samopoczucie podczas zabiegów pielęgnacyjnych i ułatwi wieczorny relaks przed snem. Nie musisz wykładać nim ściany, ale zastosować jako dekorację blatu lub powiesić niczym obraz, montując go wcześniej w dużej, ozdobnej ramie. 

Autor: Nina Romanek
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

W pełni zgadzam się z tezą w lidzie tego tekstu i dlatego bardzo cieszę się, że dorośliśmy do postrzegania wysokiej jakości betonu jako ozdoby. Wygląda on bardzo nowocześnie, jest ponadczasowy i nadaje się do praktycznie każdego pomieszczenia :)
Nowak, 23.10.2017, 11:31
Polecam Beton Architektoniczny SLABB.pl ( płyty z betonu architektonicznego, betonowe płytki 3d, bloczki ogrodzeniowe, betonowe meble, stopnice oraz betonowe donice). Chyba mają najlepsze jakościowo produkty.
Łukasz, 18.04.2018, 13:59