Aranżacja wnętrza w stylu op-art

Styl op-art to wyraziste połączenia. Można uzyskać je przez powtarzające się geometryczne kształty lub kontrastowe zestawienia kolorystyczne, takie jak czerń i biel.
  • Wnętrze w stylu op-art

    Perspektywę postrzegania dzieł sztuki (poprzez oddziaływanie na oko widza, a nie na jego intelekt lub emocje) wprowadził m.in. w latach 60-tych wizualizm, czyli op-art. Kierunek ten poprzez użycie prostych, geometrycznych form, miał silnie oddziaływać na zmysł wzroku. Tworzone obrazy wywoływały grę świateł i złudzeń optycznych.

    Ceramstic
  • Krzesła w stylu op-art

    Osoby odważne zachęcamy do ciekawych zestawień mebli o kontrastowej kolorystyce np. ustawienie naprzemiennie wokół stołu czarnych i białych krzeseł. Taka aranżacja idealnie wpisuje się w styl op-art.

    Halex

Eleganckie wnętrza nie ulegają zmieniającym się co sezon trendom, mogą przez to jednak wydawać się nudne i sztampowe. Jak zatem zaaranżować pomieszczenie, aby zachwycało ponadczasową elegancją, przemyślaną kompozycją, doskonałymi połączeniami kolorystycznymi, a jednocześnie miało w sobie odrobinę swobody i niepowtarzalnego uroku? Można urządzić je w stylu op-art, który od kilku sezonów znów wymieniany jest jako jeden z trendów w aranżacji wnętrz. Nazwa op-art pochodzi z angielskiego optical art (optyczna sztuka, czyli wizualizm).

Op-art jest modą na wyraziste połączenia, uzyskane przez powtarzające się geometryczne kształty lub kontrastowe zestawienia kolorystyczne, takie jak czerń i biel. Barwy te od lat doskonale czują się w swoim towarzystwie i gwarantują uzyskanie doskonałego efektu. Biel i czerń to najbardziej klasyczne i ponadczasowe połączenie kolorów. Z powodzeniem można wykorzystać je do aranżacji wnętrz urządzonych w różnych stylach. 

Autor: redakcja.regiodom
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Bardzo mi się podoba ta umywalka... ten jej kształt. Ktoś wie z jakiej firmy może ona być i w jakim sklepie można taką dostać? Moja umywalka już jest dosyć stara, poszczerbiona i delikatnie mówiąc trochę popękana... Jakby ktoś coś podpowiedział, będę wdzięczna.
Arleta, 25.11.2014, 19:48
Bardzo mi sie spodobała łazienka, więcej czerni :)
Ailis, 26.08.2019, 12:51
Ciekawie taki styl wygląda, ale gdybym na dłuższą metę miała tak mieć urządzone mieszkanie, to chyba by mnie głowa bolała. Okropnie daje po oczach. Takie kontrastujące kolory i ostre wzory raczej nie są dla mnie. Patrząc na nie, zaczyna mi się kręcić w głowie :) Wolę klasyczne i łagodniejsze dekoracje. Mam nadzieję, że biuro projektowe https://projektowanie-wnetrz-online.pl/ znajdzie jakiś pomysł dla mnie.
Aleksandra , 26.08.2019, 19:24