Aranżacja biura Doroty Szelągowskiej. Jak pracuje popularna projektantka wnętrz

Dorota Szelągowska słynie z oryginalnych, a zarazem praktycznych rozwiązań aranżacyjnych, które z pasją wdraża w domach i mieszkaniach bohaterów swoich programów. A jak urządziła miejsce, w którym sama pracuje?
 • Projektantka wnętrz Dorota Szelągowska

  Komfort
 • Biuro Doroty Szelągowskiej. Jak pracuje najpopularniejsza polska projektantka wnętrz

  W pokoju do pracy zespołowej dekoracją jest galeria plakatów autorstwa Ryszarda Kai. Prace nawiązują do grafiki z lat 60-tych. Aranżację dopełniają proste, lekkie meble.

  Komfort
 • Aranżacja pokoju spotkań w biurze Szelągowskiej

  Lustra zawieszone na ścianach oraz lekkie meble optycznie powiększają wnętrze pokoju spotkań.

  Komfort
 • Biuro Szelągowskiej - pokój spotkań

  Przeszklony stolik nie przytłacza wnętrza, a dodatkowo pozwala dobrze wyeksponować dywan.

  Komfort
 • Aranżacja bura Doroty Szelągowskiej

  W aranżacji gabinetu punktem wyjścia był szary dywan. Jego kolorystyka stanowi neutralną bazę i pasuje do szezlongu.

  Komfort

– Odkąd pamiętam, przesuwałam meble, przewieszałam dekoracje i wymyślałam nowe ustawienie w moim pokoju. Lubię zmiany. Nie boję się ich. Swoje osobiste wnętrza zmieniam tak często, jak to tylko możliwe – deklaruje Dorota Szelągowska. To dlatego między metamorfozami wykonywanymi w swoich programach, znalazła czas na urządzenie swojego warszawskiego biura. A zdjęciami efektu końcowego podzieliła się na blogu dorotaszelagowska.pl.

Aranżacja pokoju spotkań

Pokój spotkań w biurze Szelągowskiej jest niewielki i nieustawny. Jednak udało się przerobić go na kobiecą i przytulną „salę (nie)konferencyjną". Klucz do sukcesu? Kolor przewodni. – W tym pokoju rządzi turkus. Króluje po całości. Na podłodze, centralnie, swoje miejsce znalazł dywan Canvas Marocco. To jego odcień zdeterminował całość kolorystyczną aranżacji – wyjaśnia Dorota.

 Warto przeczytać: W projektowaniu najważniejszy jest człowiek

Oryginalny kolor oraz elegancki wzór marokańskiej koniczyny domagał się wyszukanego towarzystwa. To do niego dobrany został kolor ścian, zasłony oraz fotele. Jasna kanapa stanowi przełamanie kolorystyczne, ale nie zdominowała wnętrza. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są ozdobne listwy w kształcie ram. Wykonane zostały ze styropianu i pomalowane farbą ścienną.

Ponieważ pomieszczenie jest małe, Dorota zastosowała kilka trików, które optycznie powiększają wnętrze. To przede wszystkim lustra na ścianach, a także lekkie meble. Stolik dzięki przeszkleniom nie przytłacza aranżacji oraz dodatkowo pozwala dobrze wyeksponować dywan. Do niego dopasowana została „ażurowa" lampa.

 Przeczytaj równieżJak optycznie powiększyć małe mieszkanie

Aranżacja gabinetu

Aranżacja gabinetu Szelągowskiej to ciekawe połączenie klasyki i nowoczesności. Oszczędny black&white spina całość, a jednocześnie pozwolił na więcej szaleństwa przy doborze wzorów i form. Dlatego Dorota mogła połączyć tu nie tylko klasyczne meble z nowoczesnymi dodatkami, ale także postawić na różnorodność wzorów na dywanie i ścianach. Przy oknach zawieszone zostały stylowe shuttersy, zrobione z drzwi starej szafy, a na ścianach ponownie pojawiły się styropianowe listwy dekoracyjne (tym razem pomalowane na kolor szary). Dodatkowe urozmaicenie stanowią akcenty niebieskiego w postaci foteli, poduszek i narzuty.

Punktem wyjścia tej aranżacji był dywan Country. Jego szary kolor stanowi neutralną bazę i pasuje do szezlongu. Z kolei czarne elementy powtórzone zostały w dodatkach: ramkach, świecznikach, roletach oraz żyrandolu.

Open space dla zespołu

Największym wyzwaniem było dla projektantki pomieszczenie dla zespołu. W pokoju pracuje 3-osobowy zespół, a wnętrze musi spełnić oczekiwania wszystkich pracowników.
– Dostałam wiele wytycznych: ma być przytulnie, bez kontrastów, funkcjonalnie, z miejscem na mniej formalne spotkania, bez zadęcia. Stanęłam przed wyzwaniem: z salonu w bliźniaku z lat 60-tych stworzyć komfortową przestrzeń do pracy dla trzech skrajnie różnych osobowości – opowiada projektantka.

 Zobacz: Jak urządzić kącik do pracy w domu lub mieszkaniu 

Powstała więc aranżacja inspirowana 2 motywami: geometrią oraz designem lat 60-tych. Motywy geometryczne, a dokładnie kompozycje trójkątów, znajdują się na dywanach Accent, a także na ścianach i suficie. Na uwagę zasługuje również galeria plakatów. To seria „Polska" Ryszarda Kai, która stylistyką nawiązuje do grafiki z lat 60-tych i jak zauważa Dorota stanowi „sentymentalną wycieczkę". Uzupełnienie aranżacji stanowią proste, lekkie meble.

– Ważne było to, by w tej aranżacji ograniczyć dodatki do minimum. Lampy, dywany oraz plakaty tworzą klimat tego miejsca i dodatkowe elementy, mogłyby go tylko popsuć – podkreśla projektantka.

Spotkaj się z Dorotą Szelągowską w Poznaniu!
W piątek, 21 października (godz. 15.00–19.00) projektantka będzie gościem specjalnym otwarcia sklepu Komfort w Posnanii. Przyjdź i skorzystaj z indywidualnej porady lub skonsultuj swój pomysł na aranżację ze specjalistką od kreatywnych metamorfoz. 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy