Płytki ceramiczne imitujące drewno, kamień i beton – funkcjonalne piękno

Naturalne surowce w aranżacji wnętrz urzekają klimatem, jednak mogą być kłopotliwe w utrzymaniu. Nie musimy jednak rezygnować z elementów aranżacyjnych inspirowanych naturą.
 • Płytki ceramiczne imitujące drewno

  Gres to sposób na „drewnianą" powierzchnię na lata – bez zarysowań i wgnieceń. Sprawdza się również na ogrzewaniu podłogowym. Płytki charakteryzuje mniejszy opór cieplny niż w przypadku prawdziwego drewna czy paneli.

  Ceramstic
 • Gres imitujący drewno

  Ceramstic
 • Gres w łazience może imitować drewno

  Ceramstic
 • Płytki imitujące kamień

  Idealnie regularne krawędzie płytek imitujących kamień pozwalają na ułożenie ich blisko siebie i stworzenie dużej, efektownej, jednolitej powierzchni. Na prezentowanej płytce mocno zaznaczone użylenia i kolory tworzą spektakularny efekt.

  Ceramstic
 • Płytki imitujące beton w aranżacji mieszkania

  Szarą taflę płytek imitujących beton można przełamać dekoracyjną, połyskującą glazurą z misternym wzorem z perskiego dywanu, który wygląda jakby został odciśnięty w betonie.

  Ceramstic
 • Płytki imitujące beton

  W przeciwieństwie do betonu płytek imitujących ten materiał nie trzeba impregnować. Ciekawie wyglądają płytki imitujące beton, na których odciśnięty jest motyw drewna. Powierzchnia gresu wygląda jakby drewno zostało odciśnięte w betonie. Ciekawe połączenie „drewnianego ciepła” z industrialną surowością betonu.

  Ceramstic

Lubimy otaczać się przyrodą, ponieważ wycisza nas ona, koi zmysły i sprawia, że wypoczywamy. Być może właśnie jest to powód, dla którego naturalne surowce tak chętnie wykorzystywane są we wnętrzach mieszkalnych. Drewno, kamień i beton to wyjątkowe surowce. Za ich pomocą stworzymy zarówno oszczędną w formie, surową aranżację mieszkania, jak i ciepłe, przytulne wnętrza.

Zobacz równieżFototapeta podkreśli styl w mieszkaniu 

Materiały naturalne wymagają jednak sporej troski. Trzeba je  odpowiednio impregnować i pielęgnować. Ponadto surowce te nie zawsze czują się dobrze w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia, lub też nasłonecznionych, czyli na tarasie i  balkonie. W tych miejscach naturalne materiały możemy zastąpić ich imitacją w postaci płytek ceramicznych. Dzięki nowoczesnym technologiom płytki perfekcyjnie imitują naturalne materiały.

Płytka ceramiczna jak drewno

Często marzy się nam drewno w łazience, ale nasze poczucie estetyki często przegrywa z pragmatyką i rezygnujemy z aranżacji wilgotnej łazienki drewnianymi deskami lub okładziną drewnianą. Aby wprowadzić "drewniany" klimat do łazienki można zastosować gresy stylizowane na deski wykonane z różnych rodzajów drewna. Dostępne są na przykład płytki naśladujące świerk skandynawski, postarzany dąb lub afrykańskie drewno dahoma. Dla spotęgowania naturalnego efektu płytki w tym samym kolorze ozdobione są kilkoma różnymi rysunkami drewna.

Gresowe płytki są idealne, gdy mamy w łazience podłogowe ogrzewanie, ponieważ mają one mniejszy opór cieplny niż deski podłogowe z prawdziwego drewna.

Płytka ceramiczna jak kamień

Kamień ze swym pięknym rysunkiem nigdy nie wyjdzie w mody, choć to drogi materiał wykończeniowy. I w tym przypadku alternatywą mogą być płytki. Gresy mogą mieć strukturę odzwierciedlającą ruchy płyt tektonicznych, by pokazać bogactwo przemian i procesów zachodzących przez wieki. Płytki ceramiczne imitujące kamień to bogactwo wzorów i motywów inspirowanych właśnie wnętrzem ziemi.

Nowoczesne gresy mają lustrzane wykończenie, dzięki któremu rysunek kamienia zyskuje zupełnie nowe oblicze. Połyskująca tafla nie tylko nadaje wnętrzu z płytkami elegancki charakter, ale również optycznie je powiększa.

Płytka ceramiczna jak beton

Miłośnikom minimalizmu, kochającym prostotę do gustu przypadną płytki gresowe, które idealnie odzwierciedlają rysunek betonu. To obecnie jeden z najmodniejszych materiałów aranżacyjnych.


Imitacja betonu Hexon
Doskonałym pomysłem jest również wprowadzenie do betonowej aranżacji nieco geometrii. W tym wypadku świetnie sprawdzą się płytki w bardzo modnym kształcie ośmiokątów.Fot. Ceramstic 

Kolekcje płytek imitujące beton idealnie czują się w towarzystwie drewna lub gresów drewnopodobnych.

POLECAMYBetonowe gadżety jako oryginalna dekoracja wnętrz 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Ceramstic
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Jak coś udaje coś innego niż nim nie jest to jest zwykły kicz!!!!
zwykły misiek, 23.07.2016, 13:39
Choć drewniane i betonowe powierzchnie prezentują się w mieszkaniach nad wyraz interesująco, to nie każdego musi być stać na ich zastosowanie, mogą też wystąpić problemy natury praktycznej. Na szczęście z pomocą w takich sytuacjach przychodzą płytki imitujące https://perfectspace.pl/blog/aranzacja-wnetrz-wady-i-zalety-plytek-imitu...
WIśnia, 28.12.2017, 13:50
Materiałem wiernie imitującym drewno lub kamień są panele winylowe. Wiele osób myli je z naturalnymi materiałami. Są ciepłe w dotyku, co jest jedną z ich przewag nad płytkami ceramicznymi. Jednocześnie równie łatwo się je czyści i też są w pełni wodoodporne i bardzo trwałe (dzięki zastosowaniu w produkcji rdzenia mineralnego Arbiton HD Mineral Core).
Katarzyna Pilarek, 31.10.2018, 15:50