Płytki ceramiczne - francuska elegancja z nutką orientu z Maroko (ZDJĘCIA)

Czy magię Maroka i bogactwo powiązanych z nim kolorów można połączyć z klasyczną elegancją rodem z paryskiej kamienicy? Projektantom ta sztuka się udała.
  • Płytki ceramiczne - francuska elegancja z nutką orientu z Maroko (ZDJĘCIA)

    Ceramstic
  • Płytki ceramiczne - francuska elegancja z nutką orientu z Maroko (ZDJĘCIA)

    Ceramstic
  • Płytki ceramiczne - francuska elegancja z nutką orientu z Maroko (ZDJĘCIA)

    Ceramstic

Maroko to przede wszystkim świat wspaniałych egzotycznych kolorów i wzorów. Piękne, ręcznie malowane płytki ceramiczne można podziwiać tam niemal na każdym kroku, rozkoszując się niezrównanym bogactwem barw i jakością rzemiosła. 

Zobacz również: Co jest ważne przy wyborze idealnej podłogi do mieszkania lub domu?

Świat jak w kalejdoskopie

Projektanci m.in. firmy Ceramstic niejako w opozycji do tradycyjnego ogromu barw marokańskiej stylistyki, stworzyli czarno - biały dekor o niezwykle bogatych wzorach. Szkliwiona płytka gresowa wygląda niczym obraz widziany w kalejdoskopie, przywołując na myśl magiczną Casablankę z klasycznego kinowego hitu.

Na każdą płytkę naniesiono obraz szesnastu mniejszych kafelków, a każdy z nich jest inny i wyjątkowy. Geometryczne desenie - trójkąty, gwiazdy, kwadraty i łuki oraz arabeski skomponowane w całość przywołują skojarzenia z inspirującą układanką lub ręcznie wykonanym patchworkiem. Nieszablonowy i zachwycający swym pięknem dekoracyjny gres Morocco to klasyczna majolika zaklęta w nowoczesnej formie.  

- Głęboka czerń i biel będą stanowiły wspaniałe tło i podkreślą wyrazistość ornamentów - mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Dzięki nieskończenie wielu kombinacjom, możemy np. stworzyć na podłodze wzorzysty ceramiczny dywan lub umieszczając jedynie kilka płytek, nadać aranżacji zagadkowego charakteru rodem z Krainy Czarów Lewisa Carrolla. Zimny odcień dekoru sprawdzi się także, na zasadzie kontrastu, jako obudowa kominka - dodaje Ciecierska.

To też cię zainteresuje: Terakota czy gres?

- Klasyczne i eleganckie kolory dekoru są w zgodzie z obowiązującym trendem aranżacyjnym w barwach Black & White. Są idealnym narzędziem do uzyskania efektu dostojnego i klasycznego wnętrza rodem z francuskiej kamienicy. Jeżeli zależy nam na rozświetleniu wnętrza, polecamy ułożenie dekoru na tle białych polerowanych płytek - radzi Joanna Ciecierska. Jeżeli zaś chcemy optycznie zmniejszyć pomieszczenie i stworzyć bardziej przytulną atmosferę zalecamy zastosowanie czarnego tła. Ciekawy efekt możemy uzyskać utrzymując w stylistyce czarno - białej całe wnętrze. Idealnym uzupełnieniem będą odgrywać dodatki np. w odcieniach szarości.

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: Ceramstic
0komentarzy