Panele podłogowe - jakie kupić, by wystarczyły na lata

Panele podłogowe mają nadawać wnętrzu komfortu oraz podkreślać jego styl. Aby panele służyły na długo, trzeba nie tylko odpowiednio je ułożyć, ale też wybrać modele, których po kilku latach nie trzeba będzie wymieniać.
 • Podłoga laminowana z efektem zbliżonym do naturalnej podłogi drewnianej

  Jeżeli chcemy, by podłoga ułożona z paneli dała efekt zbliżony do naturalnej, drewnianej podłogi, najlepiej wybrać panele o synchronicznej strukturze (struktura, w której tłoczenia pokrywają się ze słojami, a panele przypominają te z prawdziwego drewna), lub z brzegami ściętymi w kształcie litery V (tzw. V-fuga).

  Classen
 • Panele podłogowe

  Zanieczyszczenia zarysowują panele. Codzienne ich odkurzanie lub zamiatanie (jeśli robimy to odkurzaczem, trzeba pamiętać o specjalnej końcówce przeznaczonej do odkurzania paneli) powinno wejść nam w nawyk.

  Wineo Marena
 • Aranżacja z wykorzystaniem paneli laminowanych

  Panele laminowane to prosty i tani sposób na piękną podłogę. Bardzo ważne jest jednak, by dokonując wyboru paneli, zwrócić uwagę nie tylko na ich piękny kolor i wzór, ale przede wszystkim na walory użytkowe.

  RuckZuck
 • Panele laminowane we wnętrzu

  RuckZuck
 • Panele laminowane imitujące kamień

  Panele laminowane mogą imitować kamienną posadzkę.

  Krono Original
 • Panele laminowane imitujące kafle

  Krono Original
 • Panele laminowane w kolorze dębu

  Aby różnica między prawdziwą deską drewnianą a panelem była niemal niezauważalna producenci stosują strukturę drewna, a krawędzie paneli wykończone są V-fugą.

  Classen

Panele to szybki, łatwy, a przez to i popularny sposób na wykończenie podłogi. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę, kupując panele podłogowe.

Cena paneli podłogowych

W przypadku paneli zależność: im wyższa cena, tym wyższa jakość, znajduje swoje potwierdzenie. Tanie panele raczej nie posłużą nam długo, dobre – ale i droższe, rokują znacznie lepiej, zachowają wygląd nawet przez kilkadziesiąt lat. Na cenę paneli podłogowych wpływ ma kilka czynników: grubość, klasa ścieralności i użyteczności oraz struktura. Najtańsze panele można kupić za około 20 złotych za metr kwadratowy. Najdroższe kosztują nawet ponad 100 złotych i najczęściej nie są to panele laminowane, tylko polimerowe (znacznie cichsze od laminowanych) lub drewniane.

Grubość paneli

Grubość paneli decyduje o ich właściwości – cienkie łatwo się odginają i poddają ciężarowi. Grubsze są trwalsze, nie odkształcają się, są też bardziej wytrzymałe. Przyjmuje się, że minimalna grubość panelu z laminatem nie powinna być mniejsza, niż 8 milimetrów. Najlepiej, gdy ma 10–12 milimetrów.

Uwaga! Markety w ramach akcji promocyjnych często oferują panele o grubości 7 mm, a nawet 6 mm. Grubość 7 mm jest jeszcze do przyjęcia, ale 6 mm to absolutnie za mało. Warstwa laminatu w tak cienkich panelach jest symboliczna, a jakość i wytrzymałość zamków – wręcz beznadziejna. Takie panele mogą się odkształcać podczas używania i rozłączać. 

Decydując się na daną grubość paneli, warto sprawdzić również materiał, z którego jest zrobiona płyta nośna. Zdecydowanie lepsza od tradycyjnej płyty MDF jest trwalsza od niej i mocniejsza płyta HDF. 

Klasa ścieralności i użyteczności

Tajemnicze dla niektórych oznaczenia na panelach AC1, AC2, AC3, AC4, AC5 czy AC6 oznaczają właśnie klasę ścieralności. Im wyższa, tym panel lepszy, bardziej odporny na codzienne użytkowanie. Przyjmuje się, że paneli o klasie ścieralności oznaczonej jako AC3 powinno się używać tylko w bardzo rzadko uczęszczanych pomieszczeniach. Standard to AC4. Panele o klasie AC5 i AC6 powinny udźwignąć obciążenie nawet licznej rodziny w przejściowych pomieszczeniach typu korytarz.

Dodatkową klasyfikacją paneli laminowanych są klasy użyteczności. Dzielą one panele na domowe i kontraktowe (do obiektów użyteczności publicznej). Mamy sześć klas użyteczności: 21, 22, 23, 31, 32, 33. Zawarte w nich cyfry charakteryzują miejsce przeznaczenia podłogi oraz dopuszczalne natężenie ruchu. Pierwsza cyfra oznacza rodzaj pomieszczenia, do którego są przeznaczone panele: 2 – obiekty domowe, 3 – budynki użyteczności publicznej. Druga cyfra w klasie użyteczności symbolizuje możliwą intensywność użytkowania podłogi: 1 – niska, 2 – średnia, 3 – wysoka. Dlatego symbol 23 oznacza, że panele przeznaczone są do pomieszczeń mieszkalnych o dużym natężeniu ruchu. 

Panele a deski podłogowe

Najdroższe panele, jak wspomnieliśmy już, mogą kosztować sporo ponad 100 złotych za metr kwadratowy. Za takie pieniądze można już rozważyć zakup np. deski podłogowej trzywarstwowej. Co prawda zwykle producenci udzielają na deski pięcioletniej gwarancji (podczas gdy panele sięgają gwarancją 25 lat), to jednak deska podłogowa ma również sporo zalet. Zniszczoną można po prostu cyklinować, bo w całości wykonana jest z drewna, pokrytego kilkoma warstwami lakieru. W przypadku paneli cyklinowanie jest niemożliwe. Deskę można "na upartego" przeczyścić nawet papierem ściernym i polakierować, podczas gdy uszkodzony panel można co najwyżej wymienić (jeśli było się na tyle przytomnym, by schować gdzieś kilka zapasowych paneli z czasów układania z nich podłogi).

Wiedziałeś?: Jak dopasować panele podłogowe do pomieszczenia 

– Podłogi naturalne są trwałe i odporne. Wytrzymała warstwa lakieru to dobra ochrona i impregnacja drewna. Wymaga ona jednak specjalnej troski. Nawet najwyższej jakości parkiet po pewnym czasie zaczyna tracić walory estetyczne oraz użytkowe. W efekcie na jego powierzchni zaczynają pojawiać się zarysowania, a drewno zaczyna tracić pierwotny koloryt i blask. Istnieją sposoby, aby przedłużyć żywotność parkietu oraz dokonać małych napraw powierzchniowych – mówi Marek Nowakowski, product manager w firmie Uzin Polska. – Aby jak najdłużej cieszyć się efektowną podłogą z drewna i przez wiele lat utrzymać jej wysokie parametry, należy pamiętać o jej okresowej konserwacji. Pierwszą aplikację powłoki zabezpieczającej powinniśmy wykonać zaraz po zamontowaniu podłogi i utwardzeniu się lakieru, a potem powtarzać ten zabieg średnio raz do roku. Jeśli podłoga jest intensywnie użytkowana, należy to robić częściej: w momencie, gdy zauważymy zmatowienie i wyraźne ubytki.

Pielęgnacja podłogi

Niestety, wiele osób zapomina o konserwacji lakieru, ograniczając się do bieżącego czyszczenia podłogi. Tymczasem na powierzchni lakieru gromadzi się kurz, piasek, woda i inne substancje chemiczne. Te niszczą powierzchnię podłogi. – Nie jesteśmy w stanie na bieżąco usuwać wszystkich zanieczyszczeń, szczególnie unoszącego się w powietrzu kurzu. Wystarczy jednak zabezpieczenie lakieru wierzchniego cienką warstwą konserwującą. W ten sposób zyskujemy równomierną powłokę odporną na wodę i inne obciążenia. Nadaje ona podłodze nowego blasku, chroni podłogę przed zużywaniem się, powstawaniem śladów użytkowania, zadrapań czy trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Taka powłoka ułatwia codzienne czyszczenie. Środki do konserwacji zamykają też zadrapania, rysy i uszkodzenia lakieru wierzchniego – dodaje Marek Nowakowski.

Czysta podłoga z paneli

Ważna jest również codzienna pielęgnacja paneli podłogowych. Zanieczyszczenia zarysowują panele. Dlatego codzienne ich odkurzanie lub zamiatanie (jeśli robimy to odkurzaczem, trzeba pamiętać o specjalnej końcówce przeznaczonej do odkurzania paneli) powinno wejść nam w nawyk. Wszelkie ruchome meble, jak fotele, stoły czy krzesła powinny być podbite miękkim filcem. Ten ułatwi ich przesuwanie po powierzchni i uchroni laminat przed porysowaniem.

Warto wiedzieć: Montaż paneli podłogowych 

Gdy mamy krzesło do komputera, warto zabezpieczyć powierzchnię podłogi gumową matą lub podbić kółka gumą. Inaczej już po kilku miesiącach na panelach widoczna będzie "aureola" od śladów, tym wyraźniejsza, im cięższa osoba korzysta z krzesła. Przy myciu paneli istotne jest, aby na ich powierzchnię nie utrzymywała się woda, a w szczeliny dostawało się jak najmniej wilgoci. Na rynku dostępne są specjalne mopy do paneli, które wchłaniają minimum wody. 

 


Panele podłogowe jak stary dąb
Podłoga z paneli laminowanych może być stylizowana na ułożoną ze starych, nieco zużytych drewnianych desek. Aby różnice między panelem a deską drewnianą były jak najmniejsze, stosuje się w panelach strukturę synchroniczną (pokrywa się ona z rysunkiem drewna na panelach).fot. Classen

Autor: Katarzyna Piojda
41komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (41)

mam panele od 6 lat póki co jest wszystko w porządku ... najlepsze jakie są panele to panele dębowe http://www.castorama.pl/26155.html
Duszek, 02.11.2014, 22:19
Nigdy w życiu paneli. Tylko drewno! Drewniane podłogi są ciepłe, naturalne, wyglądają luksusowo, a raz ułożona podłoga wystarczy na całe życie, czego o podłogach panelowych powiedzieć nie można. Dobra jakość drewna, niskie ceny i duży wybór oferuje oferuje polski producent Gajewski. Polecam
Daria, 11.01.2019, 11:08
@daria No oczywiście, nie ma co porównywać drewno, a panele, ale niestety drewno jest zbyt drogie i nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek, wiec zostają panele
Yumi, 01.11.2020, 14:40
Ja osobiście polecam panele firmy Pergo. Świetnie się sprawdzają a mam je już 4 lata od czasu gdy stawiałem dom. Spory wybór na bank każdy coś znajdzie dla siebie.
Marek, 03.04.2015, 11:34
Komentarz został usunięty.
Nieźle napisany artykuł, choć już z uwagi na datę, minimalnie nie na czasie,
ponieważ dziś poza AC5 10mm klasę premium stanowią też panele 12mm w klasie ścieralności AC6.
Jak kogoś interesuje moja opinia, to za żadne skarby bym nie kupił deski, cena w stosunku do łatwości zniszczenia takiej podłogi, sugeruje że najlepiej bo wejściu do domu chodzić tylko w skarpetkach. Tak jak pisze autor nie kupujcie w marketach, to co tam się sprzedaje często odbiega od rzeczywistości. Ja ostatnio wszystkim na około polecam sklep euro-floors.pl, bo jestem tak zadowolony, francuskie panele które tam sprzedają wyglądają obłędnie, wcale nie da się tego porównać do każdych paneli jakie wcześniej oglądałem w żółtym markecie budowlanym.
Marcin Łach, 12.12.2016, 13:43
Swoje panele nabyłem w sklepie Eurodom w Trójmieście i muszę przyznać, że do dziś sprawdzają się one znakomicie. Ich jakość jest według mnie o wiele lepsza niż w przypadku konkurencji, a i ceny nie przerażają.
Krzysztof, 20.04.2017, 14:07
to polecam Swiss Krono. Porzadne panele, sam mam juz ktorys rok z kolei
Wróbel, 30.05.2017, 11:34
Aż mnie denerwuje, że się tak dobrze trzymają, bo już dawno znudził mi się obecny wystrój mieszkania. Ale aż żal wymieniać podłogę, która wygląda jak nowa :P
Samara Samsara, 28.12.2018, 13:04
Panele w naszym domu były kupowane w http://podlogi24.net ,w połączeniu z ekipą profesjonalistów którzy znają się na na układaniu paneli efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania.
Jeżeli ktoś szuka dobrego produktu w dobrych cenach to to polecam ten sklep a jeżeli ktoś szuka specjalisty od układania podłóg we Wrocławiu to polecam Pana Pawła (tel:503353922)
Doma, 09.06.2017, 17:38
Komentarz został usunięty.
Dobre panele są o wiele wytrzymalsze od drewna, ale trzeba trochę wydać - np. quickstep impressive śliczny dębowy kolor mam od niedawna i jestem bardzo zadowolona, kupione online na greenfloor.pl mąż układal
Joanna, 20.07.2017, 16:20
Od wielu lat posiadam w domu panele pergo. Sprawdziły się świetnie! Najlepsza jest jego struktura - bardzo przypomina prawdziwe drewno http://podlogibeskidy.pl/produkty,2?seaProdId=3&seaAdv=1
Wajda, 03.11.2017, 07:35
20 lat temu ekipa położyła, przepraszam, skleiła panele (nie było zamków i innych klików), jakiejś tam firmy w całym mieszkaniu. Panele przeżyły nie jeden remont, psa i nadal mają się dobrze. Niewiele widocznych rys, połysk bez zmian. Dwa lata temu położyłem wcale nie tanie panele w nowym domu. Wybrzuszenia na krawędziach i łączeniach, porysowane jakby stado szpilek przełaziło niezdarnie, a to tylko AC5 i 10mm grubości. W butach nie chodzę po domu. Sprzedawca zapewniał, że towar pierwsza klasa. W porównaniu do tego sprzed lat, to raczej najgorsza. Nie był to żaden market budowlany, a wyspecjalizowana firma handlująca "podłogami". Nie rzucam nazwami firmy i producentów bo nie o to mi chodzi, ale polecam zdrowy rozsądek przy zakupach i czytaniu opinii.
Dan, 05.11.2017, 00:23
Proszę ostrzec jakie to panele ....z góry dziękuję
Kowalska, 25.12.2017, 13:32
Od 7 lat mam panele firmy Classen AC4. Nie pamiętam grubości.
Dwa fotele biurowe (miękkie kółka) bez dodatkowych podkładek - nie widać żadnych smug i zarysowań. Jestem z nich zadowolony.
Na listwach chciałem przyoszczędzić i tu są problemy z plastykowymi narożnikami - odpadają.
Adam, 27.12.2017, 22:25
Komentarz został usunięty.
Ja mam panele, które są dodatkowo wzmacniane, więc będą służyć przez długie lata. Kupiłem je w sklepie Eurodom w Gdańsku, gdzie polecam się wybrać ze względu na spory wybór paneli i wykładzin.
Lukasz Wojtarski, 10.01.2018, 08:06
a Ja polecam Panele z vox-a mam małe dzieci i 2 psy Panele już dobre klika lat i cały czas wyglądają pięknie!
muszka, 26.01.2018, 10:56
Komentarz został usunięty.
Odpowiem na pytanie tytułowe - ŻADNE! Na podłogi tylko kafle albo drewno (np. Gajewski Podłogi). Panele zawsze prezentują się marnie, nawet te klasy AC6 za 150zm/metr.
Mikusia, 24.05.2018, 18:28
Jak dla mnie panele podłogowe są idealnym rozwiązaniem. Mieliśmy bardzo skromny budżet, a pokój dzienny wyglądał tragicznie. Więc parkiet odpada, bo drogo, linoleum jest brzydkie, więc tak naprawdę rozważaliśmy tylko panele laminowane. Dobrze trafiliśmy na promocję w Swiss krono, w przecenie był bardzo ładny kolor "waniliowy dąb", o coś takiego nam chodziło. Na razie już 3 miesiące użytkowania za nami, wygląd super, klasa ścieralności wysoka, więc mam nadzieję że nadal też będzie tak fajne
Bednarczyk, 18.06.2018, 16:52
Dwa lata temu kupilismy mieszkanie i czekała nas decyzja: panele czy deska. Opinie znajomych były podzielone, w sklepach też nam różnie doradzano. Ostatecznie zdecydowalismy sie na panele z wyższej półki (firmy swiss krono). Cenowo i tak wyszły taniej niz deska:) Ścieralność AC5, więc bardzo wysoka. Jak na razie wszytsko super. Ani rys, ani uszkodzeń , podłoga wciąż jak nowa, a mamy dziecko i dwa psy :) Na dodatek wyglądają jak deska. To był dobry wybór.
Magda, 22.06.2018, 15:27
Bo tak jest. Jak wybieresz dobrą firmę to nie będziesz mieć po roku przykrej niespodzianki. Dlatego lepiej zainwestiwać w dobre i sprawdzone, troche doplacić i mieć porządnej jakości panele na lata.
Jacek, 28.06.2018, 13:56
Deskę mają moi rodzice i poza wizualnym wrażeniem nie ma ona innych zalet. Dlatego ja mam panele (od roku). Wciąż są jak nowe, czyszczenie super proste, odporne na uszkodzenia. Tanie nie były, bo wzięliśmy z tych lepszych, no i od razu widać, że jak ciut dopłacisz to kupisz naprawdę produkt wysokiej jakości. My mamy z Kronopolu. Teraz to jest Swiss Krono.
Karina, 01.07.2018, 15:09
Swiss krono ma najlepsz stosunek jakości do ceny. Zdecydowanie panele do polecenia. Wielki wybór, b. dobra jakość i zróżnicowane ceny.
Beksa Lala, 27.07.2018, 15:31
U nas sprawdzily sie panele Swiis Krono, mamy je juz 6 lat i nic sie z nimi nie dzieje, a dosc mocno sie eksploatowane przez dzieci.
Sor, 15.10.2018, 23:00
Ja mam do odsprzedania 60m2 fantastycznych paneli wodoodpornych, cena juz niska, mozliwosc negocjacji Nie trzeba klasc plytek ceramicznych ani w lazience ani przy drzwiach wejsciowych - te panele sprawdzaja sie niesamowicie, a przy tym slicznie pachna drewnem Szczegoly i kontakt: https://www.olx.pl/oferta/dab-wenecja-wodoodporne-panele-do-lazienki-kuc...
Pawel, 31.07.2018, 21:59
Dla mnie tylko panele - deska nie. Majądużą dłuższą gwarancję, nawet kilkakrotnie dłuższą od deski. Są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Deskę można pezechklinować, ale dwa razy i koniec kropka. A panel jeśli już nas spotka wielka tragedia, wymienismy jeden i jest wszystko ok.
Marta, 03.08.2018, 23:22
Kiedyś myślałam, że jak coś kłaść na podłodze to tylko deskę. Ale od kiedy moi rodzice zamontowali panele w salonie i dwóch sypialniach wiem, że tylko panele. Wyglądem od deski niczym się różnią, a są dużo tańsze i bardziej praktyczne w użytkowaniu. Trzeba tylko pamiętać, żeby wybrać sprawdzoną firmę.
Zuza, 05.08.2018, 00:18
Coraz chętniej wybieranym materiałem na pokrycie podłogi są panele winylowe. Stosuje się je z powodzeniem zarówno w małych i większych mieszkaniach jak i domach o rożnym metrażu. Zależnie od wybranego wzoru dobrze sprawdza się we wnętrzach o różnej stylistyce. Panele winylowe można położyć w całym mieszkaniu, osiągając atrakcyjny wizualnie efekt „one space”. Dzięki rdzeniowi mineralnemu (Arbiton HD Mineral Core) są wodoodporne i dobrze sprawdzają się także w pomieszczeniach mokrej strefy. Ładnie odwzorowują rysunek naturalnego drewna lub kamienia, więc często bywają z nimi mylone.
Kasia z Arbiton, 31.10.2018, 23:10
bardzo polecam panele firmy Alsapan, kupiłem je do swojego pokoju i jestem zadowolony, kupiłem 8mm i nie zawiodłem się, mogę polecić https://alsapanele.pl
Mateusz, 17.11.2018, 22:16
No właśnie a propos paneli. Spadło mi ostatnio żelazko na podłogę w sypialni i to tak niefortunnie, że czubkiem dziurę sporą zrobiłam. Gdyby to była deska, podłoga byłaby nie do uratowania, bo dziury tej głębokosci nie dałoby rady wyfrezować. A że to był panel to wzieliśmy tylko jeden panel na wymianę z palety, która nam została i podmieniliśmy dziurawy na nówkę sztukę. Szybko i sprawnie, tak że naprawdę fuks, że wybraliśmy wcześniej swiss krono.
Beksa Lala, 26.11.2018, 12:06
Bardzo dobrym pokryciem na podłogę w domu lub mieszkaniu są panele winylowe, na przykład Arbiton. Wybierać można pomiędzy podłogą kładzioną na tw.klik a klejoną, jak również pomiędzy panelami imitującymi naturalne drewno a kamień. Są wytrzymałe i bez zarzutu znoszą duże natężenie ruchu. Panele winylowe są w pełni odporne na wodę, antystatyczne i bardzo łatwo się je czyści. to podłoga na lata, uniwersalna a jednocześnie bardzo szlachetna w wyglądzie.
Katarzyna Pilarek, 29.01.2019, 00:18
Od dwóch lat mam w domu panele zakupione na promocji w Arsen i jestem bardzo zadowolony. Jakość super, a dzieciaki ich nie oszczędzają
Krzysztof Jasiński, 05.03.2019, 09:04
Ja kupowałem w Arsen kilka lat temu i jestem zadowolony, bo dobrze nam służą, a dzieci ich nie oszczędzają. Solidna jakość, ale przecież to zakup na lata, wiec wcześniej długo się orientowałem gdzie kupić, żeby były porządne i w dobrej cenie
Krzysztof Jasiński, 17.04.2019, 11:24
Panele na lata? Zdecydowanie te wykonane z wysokogatunkowego winylu. Na naszym rynku produkuje je między innymi Arbiton. Mają trwałą powłokę, która uodparnia je na zniszczenia i rysowanie. Sa również wodoodporne. Dobrze sprawdzą się przy intensywnym użytkowaniu przez całą rodzinę. Niestraszne im dziecięce harce, psie i kocie pazury, piach błoto i wszelkie zamieszanie.
Katarzyna z Arbiton, 31.05.2019, 00:09
Panele podłogowe wybrałabym wysokiej jakości. Prawda jest taka, że to pewnego rodzaju jednorazowy wydatek. Grubość, materiał, a także klasa ścieralności mają duże znaczenie jeśli planujemy inwestycję na długie lata. Polecam panele podłogowe Classen z RuckZuck, zwłaszcza te w technologii quick step, łatwy montaż, wysoka wytrzymałość na uszkodzenia.
Panele, 28.11.2019, 11:01
Witajcie! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące produktów Swiss Krono oraz ich zastosowania w tym oraz w pokrewnych wątkach. Pytania możecie zadawać w liście komentarzy pod tym postem lub bezpośrednio w wiadomości prywatnej. Pozdrawiam, Edyta, Doradca Online Swiss Krono
Doradca Online Swiss Krono, 06.10.2020, 08:35
Czy w ofercie są panele laminowane?
Kwiatkowska, 06.10.2020, 15:55
Witaj Kwiatkowska!
Oczywiście, w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór paneli laminowanych, o różnych klasach ścieralności, grubościach, odcieniach i wzorach drewna. Zachęcam do odwiedzenia naszej strony i sprawdzenia oferty.
Pozdrawiam
Edyta
Doradca Online SWISS KRONO
Doradca Online SWISS KRONO, 12.10.2020, 16:01
Naprawdę wybór jest ogromny, a dodatkowo w bardzo fajny sposób można wybrać dla siebie panele za pomocą wybieraka ;)
Yumi, 01.11.2020, 14:41
Witam,
Szykuję remont mieszkania, planuje ogrzewanie podłogowe. Czy ktoś mi powie jak spisują sie laminowane panele dla takiego systemu? Jaką minimalność grubość powinienem wybrać?
Igancy, 07.10.2020, 09:57
Witaj Ignacy!
Panele podłogowe SWISS KRONO nadają się na wszystkie typy ogrzewania podłogowego (maty grzewcze, maty podczerwone, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie wodne).
Pozdrawiam
Edyta
Doradca Online SWISS KRONO
Doradca Online SWISS KRONO, 12.10.2020, 16:03
@doradco czy każdy panel nadaje się na ogrzewanie podłogowe ?
@doradco czy Wasze produkty są objęte gwarancją ?
Yumi, 13.10.2020, 17:58