Ognisty gres na ścianę i podłogę

Zdaniem stylistów płytki o zdecydowanych kolorach znakomicie ozdobią minimalistyczne wnętrza.
  • płyki gresowe inferno

    Żywe kolory gresowych płytek nadadzą wnętrzu nie tylko osobliwego wyrazu i głębi, ale także ciepła.

    Ceramstic

Minimalizm to nadal najbardziej popularny trend w urządzaniu wnętrz. Proste meble, stonowane kolory, geometryczne formy sprawiają, że przestrzenie nabierają ponadczasowej elegancjii stylu. Jednak prawdziwy charakter wnętrzu nadają wyraziste dodatki i elementy, które czynią je intrygującym.

Minimalizm we wnętrzu z ognistym akcentem

Styl minimalistyczny charakteryzuje oszczędność formy, niewielka liczba dodatków
i funkcjonalność poszczególnych elementów.

Aby ożywić wnętrza, urządzone w takim charakterze, warto wprowadzić do nich wyrazisty akcent. Styliści proponują aranżację, która w eklektyczny sposób łączy różne elementy.

Na tle bieli, szarości i brązów, które są charakterystyczne dla minimalizmu, bardzo dobrze będą się prezentowały barwy intensywne, takie jak np. koral, czerwień czy pomarańcz. To kolory otwartości, pełne wyrazu i energii. Nadadzą wnętrzu nie tylko osobliwego wyrazu i głębi, ale także ciepła.

Minimalistyczne wnętrza często sprawiają wrażenie przestronnych, ale też surowych, mało przyjaznych.

Zobacz również: Szklane płytki w domu

Rozwiązaniem, które pozwoli je ocieplić, jest dekoracyjny gres Inferno (z włoskiego "piekło") marki Ceramstic, Połączenie wyrazistych odcieni koralowej czerwieni i pomarańczu ze stonowanym grafitem daje niebanalny efekt, przywodząc na myśl walkę dwóch żywiołów: ognia i ziemi, czy potężną siłę wulkanicznej lawy. Płytki w takiej stylistyce pozwolą nadać surowemu wnętrzu wyrazu i oryginalnego charakteru. Będą się ciekawie prezentowały ułożone na fragmencie ściany i podłogi.

Także wielkością (90 X 60 cm) gresowe płytki wpisują się w trend minimalistyczny. Dzięki rektyfikacji można te płytki położyć z minimalną, delikatną fugą, co pozwoli uzyskać jednolitą powierzchnię bez widocznych linii podziału, które optycznie zmniejszają wnętrze.

Autor: Edyta Hanszke
Współpraca: Ceramstic
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Wzornictwo wzornictwem, bo różne rzeczy sie kazdemu podobaja. Ja sama kilka miesiecy nei moglam sie zdecydowac jakie kafle wybrac do kuchni, lazienki an podlogi, oferta jest tak ogromna. Do ceramstic przekonala mnie 6 letnia gwarancja wykonania jakie daja jesli sie zrobi to materialami rotberg. Z ekipami to roznie bywa nigdy sie nie ma pewnosci czy dobrze zrobia, a tak spie spokojnie te 6 lat
Baśka Bar, 27.01.2012, 14:14

Polecamy