Oprawy oświetleniowe z gipsu, które można personalizować

Oprawy gipsowe to dowód na to, że nowoczesne podejście do oświetlenia zaprzęga do kreatywnej pracy nie tylko design i nowe rozwiązania technologiczne ale również materiały.
 • Oświetleniowe oprawy gipsowe w aranżacji mieszkania

  Marzysz o nietuzinkowych rozwiązaniach i niepowtarzalnych elementach wystroju wnętrza? Chcesz podkreślić indywidualny charakter zarówno swoich wnętrz, jak i swojego temperamentu? Wykorzystać w tym celu oprawy gipsowe.

  Astro Lighting
 • Oprawa gipsowa Parma

  Astro Lighting
 • Oprawa gipsowa ozdobiona jutą

  Astro Lighting
 • Spersonalizowana oprawa Koza

  Astro Lighting
 • Oprawa Koza

  Astro Lighting

Oprawy oświetleniowe wykonane z gipsu mają różne formy: kinkietów, downlight'ów i opraw wiszących. Mają gładką, aksamitną powierzchni. Są wyprofilowane w zależności od modelu w opływowe kształty lub ostre kąty. 

Oprawy gipsowych można stosować tylko we wnętrzach. Mają one klasę szczelności IP20, która gwarantuje ich prawidłowe działanie we wszystkich wnętrzach oraz w łazienkowej w strefie, która nie jest narażona na kontakt z wodą (strefa 3). W zależności od modelu oprawy można wykorzystywać różne źródła światła. Wybrane modele opraw, które mają zintegrowane moduły LED'owe charakteryzuje temperatura światła na poziomie 2700– 3000 K, co odpowiada białej, ciepłej barwie. Takie światło nada miękkości i łagodności zarówno pokojowi dziennemu jak i sypialni czy korytarzowi. 

Przeczytaj również: Jak ilość światła w pomieszczeniu wpływa na nasze samopoczucie 


Oprawy gipsowe
Seria opraw wykonana z tworzywa gipsowego daje nieograniczone możliwości kreacji. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia projektanta. Oprawy można personalizować na wiele sposobów.Fot. Astro Lighting

Warto przeczytać: Jaką barwę światła wybrać do różnych pomieszczeń w mieszkaniu 

Zabawa kolorem i fakturą

Oprawy gipsowe są uniwersalne i można wykorzystać je na wiele sposobów w aranżacji wnętrz. Ich dużą zaletą jest możliwość ich wielokrotnego malowania lub nakładania na nie innych materiałów. W tym sezonie trendy wystroju wnętrz podpowiadają nam, że na szarej, imitującej surowy beton ścianie idealnym podkreśleniem charakteru wnętrza będzie np. oprawa Milo pozostawiona w swoim naturalnym, gipsowym wykończeniu. Natomiast jeśli rozpoczynamy zabawę z kolorem możemy przemalować oprawę na dowolny kolor. Świetnym przykładem będzie tu ciekawa aranżacja białego kinkietu Edge umieszczonego na wrzosowej ścianie oraz Eclipse pomalowanego na ten sam, wrzosowy kolor i umieszczonego na białej ścianie. 

Personalizowanie gipsowych opraw nie polega tylko na możliwości ich malowania. Chcąc nadać im niepowtarzalny charakter, który idealnie wkomponuje się w aranżację wnętrza, można zastosować inne, bardziej kreatywne techniki. Jedną z nich jest decoupage.


Oprawa gipsowa spersonalizowana
Przykład personalizacji oprawy gipsowej metodą decoupage.Fot. Astro Lighting

Innym sposobem zindywidualizowania opraw gipsowych jest zastosowanie niebanalnej faktury, na przykład juty. W sumie jedyne co ogranicza ich personalizację jest wyobraźnia projektanta i inwestora. 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy