Lampa FLO: gwiazda tegorocznych targów oświetlenia

Pokazywana na Milan Design Week oraz na Euroluce 2011 - największych targach designu i oświetlenia, lampa wzbudzała zachwyt projektantów, producentów i mediów.
 • Lampa FLO, Lumina

  Idealna forma i neutralna kolorystyka sprawiają, że lampa FLO pasuje do każdego wnętrza. Świetnie wygląda zarówno z nowoczesnymi sprzętami, jak i w towarzystwie przedmiotów z przeszłością.

  Lumina
 • Lampa FLO, Lumina

  FLO Ma wszystko to co powinna mieć nowoczesna lampa: jest lekka, prosta, zaawansowana technologicznie i funkcjonalna.

  Lumina

Brytyjskie studio architektoniczne Foster+Partners we współpracy z włoską firmą produkującą oświetlenie, zaprojektowało nowoczesną lampę FLO, która już stała się ikoną świetnego designu i doskonale zaprojektowanego źródła światła.

Funkcjonalna, przeznaczona do czytania lampa, została wyposażona w nowoczesne rozwiązania technologiczne w postaci świetlówek LED ukrytych w opływowym kształcie głowicy.
Prosta, minimalistyczna forma lampy dostępna jest w czterech wersjach jako:

 • lampa podłogowa,
 • lampa stołowa,
 • lampa do postawienia przy łóżku
 • lampa w wersji przykręcanej do brzegu biurka lub łóżka.

Wykonana została z polerowanego aluminium w dwóch wykończeniach kolorystycznych: czarnym i białym. Smukły kształt, delikatna struktura, lekkość oraz ruchome elementy, sprawiają że została okrzyknięta doskonałą lampą 2011 roku. Mobilne ramię osadzone na obrotowej stopie można ustawiać w dowolnej pozycji, regulując źródło światła w zależności od naszych potrzeb.

Autor: J. Kornecka
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

świetlówki LED - idź się doucz redaktorzyno...
Andrzej, 07.06.2011, 20:41
Znaczy się żarówek LED. Czyli po prostu lamp LED - bo led to led - Ani to śietlówka ani żarówka.
Nazwa zawarta jest w tych 3 literach LED znaczy się Light Emiting Diode w skrócie LED Ale potocznie jak ktoś powie zarówka LED świetlówka LED to i tak wiadomo o co chodzi
Anonim, 08.06.2011, 13:49
Co jutro gotujecie na obiad? Ja zrobie rumfordzka wedlug starego przepisu. Cos pysznego, poszukajcie sobie w goglu: zupa rumfordzka babci
Klara63, 16.07.2018, 11:32