Stolik z maszyny do szycia

Żeliwne, bogato zdobione, niegdyś stanowiły część maszyny do szycia. Dziś rzadko występują w tej tradycyjnej roli. Za to odnowione, z nowym blatem zamieniają się w całkiem nowe meble.
Stolik z maszyny do szycia
Odnowiona, pomalowana na czarno podstawa i całkiem nowy drewniany blat, czyli gustowny stolik, jako ozdoba przedpokoju. fot. (jmt)
  • Stolik z maszyny do szycia
  • Maszyna do szycia Singer
  • Stara podstawa do maszyny
  • Stolik z kamiennym blatem
  • Stolik z kamiennym blatem
Dodaj komentarz

Komentarze (6)

Jak kto jest madry to trzyma taka maszyne jak relikwie !!
Juz teraz takie maszyny sa poszukiwane "ze swieczka" na zachodzie i placi sie za te maszyny bez zadnego targowania sie i dyskusji ile tylko zechce wlasciciel. To sa juz ZABYTKI i wartosc tych maszyn rosnie bardzo szybko.
Ostatni duren slucha takich rad aby zniszczyc taka maszyne i zrobic sobie z podstawy tej maszyny stolik !!
Ale porada !! Niech cie durniu Pan Bog kocha za taka rade !!
To sie nazywa podstawianie ludziom swini !
emigrant na stale, 02.12.2012, 06:20
Człowieku, co ty wypisujesz? Z jednej strony zgodzę się, że szkoda taką maszynę zniszczyć, ale nie zmienisz tego, że już zostały zniszczone. Można kupić wiele nóg od maszyny, ale po maszynie nie zostało śladu. Zatem pomysł jest przedni bo sam takich stolików wykonałem kilka dla siebie i dla znajomych. Zatem to nie głupota, a ratowanie tego co zostało. Zatem popieram!
sceptyk, 03.12.2012, 10:05
A gdzie w tekście znalazł Pan poradę, żeby zachowaną w dobrym stanie maszynę niszczyć i przerabiać na stolik? Proszę mi wierzyć, że można znaleźć modele w tak rozpaczliwym stanie, że z blatem i samą maszyną nic się nie da zrobić. Wiem, bo sama z taką jeździłam do renowacji, której ostatecznie nikt się podjął. Wówczas są trzy wyjścia: oddać na złom, pozwolić, by niszczało lub przerobić na mebel. A stare, podrdzewiałe nogi bez blatu i maszyny można na złomowisku kupić za 20 zł. Czy odnowienie ich i nadanie drugiego życia nazywa Pan głupotą? Pozdrawiam
Joanna Turakiewicz
Joanna Turakiewicz, 03.12.2012, 18:24
dziekuje za ten artykuł. dostalam niedawno od szwagierki stara maszyne singer. myslalam zeby uzywac ja jako stolik ale nie mialam na nia pomyslu.
grunwald, 27.04.2013, 17:41
świetny pomysł! sprzęty i meble z duszą, coraz mniej ich, piękne, bezpretensjonalne, świadectwo przeszłości! można z maszyny zrobić stoli, jak ktoś chce, to recepta na przedłużenie życia maszyny, na wykorzystanie w życiu codziennym, to reaktywacja nie profanacja... Na zachodzie..... wywalali i wywalają full antyków, na ulicę, byłam świadkiem,chyba mamy bardziej nabożny stosunek do antyków i staroci...
joanna, 03.05.2014, 10:02
może ktoś wie skąd wziąć wzór zatartych już złotych zdobień na maszynie i nogach? były piękne ale trudno się domyślić jak wyglądały w całości.
Będę wdzięczna za pomoc;)
beata, 10.03.2014, 09:27