Wyjątkowe meble drewniane, czyli historia w litym drewnie ukryta

Uwielbiasz lite drewno rodem z zakopiańskich domów, ale własne cztery kąty chcesz urządzić nowocześnie, a to jak ci się zdaje, raczej się ze sobą kłóci? Nic bardziej mylnego! Zobacz współczesne meble z litego drewna.
 • Stół z drewna i żywicy epoksydowej

  Kolor żywicy oraz drewna mogą być dowolne. Wszystko zależy od tego, jaki styl i kolorystykę mamy w mieszkaniu.

  Katarzyna Laszczak
 • Oryginalny stół z drewna żywicy

  W stole na indywidualne zamówienie kolor żywicy, rodzaj drewna oraz materiał, z którego wykonane są nogi mebla, można wybrać dowolnie.

  Katarzyna Laszczak
 • Pień drzewa z wypełnieniem z żywicy

  Katarzyna Laszczak
 • Oryginalny mebel

  Ten oryginalny mebel wykonany jest z litego drewna.

  Katarzyna Laszczak
 • Lustro z litego drewna o nieregularnych kształtach

  Katarzyna Laszczak

Najnowszym trendem aranżacyjnym są drewniane meble z żywicą epoksydową.

Żywica znana jest człowiekowi od zarania dziejów, ale raczej nie widzimy w niej nic pożądanego we własnym salonie. To poważny błąd! Zapomnij o lepkim skojarzeniu. Żywica okazuje się bardzo interesującym materiałem w przemyśle meblarskim i wykończeniowym, nie tylko ze względu na wyjątkowy wygląd i oryginalne, nowoczesne wzornictwo, ale także dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne czy działanie wilgoci.

Radzimy: Jaki blat kuchenny wybrać: drewniany, kamienny czy z konglomeratu? 

Zastosowanie żywicy epoksydowej w aranżacji wnętrz

Żywicę epoksydową można stosować zarówno na posadzkach wewnętrznych i zewnętrznych oraz pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu (biura, hale, centra handlowe etc.), ale także przy produkcji mebli, uzyskując finezyjne oraz bardzo oryginalne formy i trójwymiarowe projekty. To, co czyni ją produktem przyszłości, to fakt, że można dzięki niej wkomponować w stół wyjątkowe lub wartościowe pod względem emocjonalnym dla nas przedmioty i tym samym stworzyć personalizowany mebel – pamiątkę. To doskonała okazja do wyeksponowania skarbu przywiezionego z podróży, pięknego, lecz niestety już martwego owada, symbolu miejsca, z którego się wywodzimy (np. węgiel, muszelki) etc. Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia i wizja aranżacji wnętrz.

Projektanci zatapiając w żywicy przedmioty codziennego użytku (np. klucz od pierwszego motocykla dziadka etc.) wydobywają z niego historię, która pozostanie z nami na zawsze, biorąc pod uwagę wieczną żywotność drewnianych mebli, wykonanych z drzewa dobrej jakości. Żywica epoksydowa, powłokowa może być matowa albo charakteryzować się dużym połyskiem i może występować w różnym zabarwieniu.

Polecamy poradnik: Jak samemu bielić meble

Meble o nieregularnych kształtach

Bardzo modne są również meble drewniane, niesymetryczne i nierówne pod względem kolorystyki. Mają wyglądać jak zrobione samodzielnie z bali i kawałków recyklingowego drzewa. We wnętrzach prostych, w stylu skandynawskim sprawdzą się stoliki z grubych plastrów drewna, a w aranżacjach nowoczesnych i surowych z dodatkiem metalu, np. w postaci minimalistycznej podstawy stołu. Jeśli szukasz mebla wpisującego się w najnowsze trendy, którego piękno nie przeminie wraz ze zmianą sezonu, koniecznie rozejrzyj się za pobliskim stolarzem lub miejscowym artystą, który wykona przedmiot zgodnie z twoją wizją. Wcześniej upewnij się jednak, czy już go ktoś nie wykonuje, bo projekty dostępne w Internetowych sklepach są naprawdę imponujące.

 


Oryginalna sofa i stół drewniany
Oryginalne meble wykonane w fragmentów litego drewna są piękne i wkomponują się w niemal każdy styl.Fot. Katarzyna Laszczak

 

Zobacz również: Ciekawe zastosowania mebli wielofunkcyjnych

Autor: Nina Romanek
6komentarzy