Wyciągi kuchenne blatowe, zintegrowane z płytą grzewczą – hit targów EuroCucina w Mediolanie

EuroCucina to najważniejsze branżowe targi, zrzeszające największych producentów kuchennych. Co dwa lata to właśnie tam w Mediolanie prezentowane są najnowsze rozwiązania technologiczne dedykowane kuchni. Także w tym roku wystawa była naprawdę imponująca...
  • Wyciąg kuchenny zintegrowany z blatem

    Okapy blatowe „wpuszcza się” w blat kuchenny. Silniki tych urządzeń znajduje się tuż pod nim – w szafce. Pozwala to nie tylko sprytnie ukryć urządzenia, ale także tłumi dźwięki, które wydają podczas pracy.

    Dzień Dobry TVN/x-news

Mimo, że we Włoszech wciąż panuje kryzys, na targach EuroCucina nie było mowy o jego odczuciu. Lodówki Smeg zaprojektowane przez duet Dolce&Gabbana czy marmurowe blaty z ukrytym dotykowym kranem robiły wrażenie, ale prawdziwym hitem okazały się zintegrowane z płytą grzewczą wyciągi blatowe.

Jak działa wyciąg kuchenny zintegrowany z blatem?

Pochłaniacze te zamontowane są w blatach kuchennych i za pomocą jednego przycisku wysuwają się. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu płyty grzewczej zapachy powstałe podczas gotowania wychwytywane są błyskawicznie, ponieważ nie mają możliwości unoszenia się do góry. Po skończonym gotowaniu możemy ponownie wsunąć wyciąg i uzyskać kuchenną wyspę, która idealnie sprawdzi się we wnętrzach połączonych z salonem, gdzie design i elegancki wystrój są szczególnie pożądane. Te zintegrowane z kuchnią wbudowane są wewnątrz blatu i zupełnie niewidoczne dla oka.

Ewa Mierzejewska, dekoratorka wnętrz mówi o tym, co jest teraz modne

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Zadaniem okapu blatowego jest pochłanianie, oczyszczanie i ponowne wypuszczanie czystego powietrza poprzez dno szafki, w którym został on zamontowany. Poprzez schowanie silnika, np. w wyspie kuchennej tłumimy nieprzyjemny odgłos podczas pracy.

Polecamy poradnik: Dobrze zaprojektowana kuchnia, czyli jaka

Okapy blatowe to nie tylko dyskretna opcja, ale także bardzo wydajna. Jeden z niemieckich producentów takich wyciągów szczyci się zasysaniem pary z prędkością 4 m/s, gdzie normalnie unosi się ona z prędkością 1 m/s. To prawdziwa innowacja na rynku kuchennym. Wysoka jakość wykonania okapów (stal nierdzewna oraz szklana ceramika odporna na wysokie temperatury, pękanie i odkształcanie) oraz duża moc silnika sprawia, że produkt ten wiedzie prym wśród pochłaniaczy.

Jedynym minusem może być fakt, że najlepiej przemyśleć owe zastosowanie zanim położymy podłogi i urządzimy kuchnię, ponieważ w późniejszym etapie będzie to utrudnione, choć nie niemożliwe. 

ZobaczAkcesoria ułatwiające korzystanie z mebli kuchennych 

Autor: Nina Romanek
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Super, nawet bardzo niczym youtube mp3 przetwornik https://mp3skull-tube.net
Marek Batorek, 04.06.2018, 01:36
Komentarz został usunięty.
I just like the valuable information you provide on your articles.
I'll bookmark your blog and check once more here regularly.
I'm rather sure I will be informed plenty of new stuff proper right here!
Best of luck for the next! My weblog: Sniper Arena Hack
ZN, 19.11.2018, 09:50