Szafki pod telewizor

Telewizor najczęściej króluje w salonie. Ale są i takie mieszkania, w których spotkamy go niemal w każdym pomieszczeniu. Jak urządzić tyle miejsc na TV?
 • Szafka pod telewizor

  Szafka na telewizor wyposażona jest w wysuwany mechanizm - to oryginalny sposób na ukrycie telewizora.

  newlaunches
 • Telewizor w salonie zamocowany do ściany

  Telewizor zamocowany do ściany za pomocą specjalnego uchwytu.

  sxc.hu
 • Szafka pod telewizor

  Szafki i stoliki RTV to najwygodniejsze rozwiązanie: schowamy w nich okablowanie i całą kolekcję domowego kina.

  Anna Karda

W pokoju gościnnym najczęściej jest z tym najmniejszy kłopot. Producenci mebli oferują gotowe zestawy mebli RTV: stolików oraz szafek. Z nich najczęściej korzystamy przy urządzaniu kącika telewizyjnego. Takie meble mają dostosowane do okablowania wnętrze i można w nich ukryć przewody.

Warto zobaczyć: Kominki z funkcją stolika RTV 

Są też wyposażone w systemy szuflad i pojemników na kolekcję filmów DVD czy płyt CD. Zmieści się w nich odtwarzacz a nawet wieża, jeśli zależy nam na jej ukryciu. 

Ciekawym pomysłem są drzwiczki ze szkła hartowanego, przez które działa pilot. Takie rozwiązanie to podwójna korzyść: na sprzęcie RTV nie osiada kurz, a dzieci nie mają dostępu do urządzeń i ich nie zepsują.

Rodzaje szafek pod RTV:

 • klasyczne: drewniane, zamykane na drzwiczki z uchwytami, rzeźbione,
 • nowoczesne: najczęściej białe lub w zdecydowanym kolorze oraz bez uchwytów,
 • glamour: przeszklone, z ozdobnymi, biżuteryjnymi uchwytami,
 • lata 60.: z zaokrąglonymi krawędziami, w kształcie owalu, na okrągłej podstawie,
 • vintage: z powłoką z politury,
 • modern: najczęściej lakierowane na wysoki połysk w stonowanych, surowych kolorach - czerni, bieli, szarości,
 • modułowe: mogą służyć jako podstawa pod telewizor, ale można z nich także tworzyć regały czy dekoracje.

Telewizor można też zawiesić bezpośrednio na ścianie, na specjalnych uchwytach: na stałe lub z ruchomym ramieniem, pozwalającym na odchylanie telewizora na boki albo góra-dół. Do mocowania służą także specjalne panele z wyciętymi otworami na okablowanie 

Telewizor w szafie

Nie zawsze chcemy, by sprzęt RTV zajmował najważniejsze miejsce w pomieszczeniu. Zamiast niego wolimy wyeksponować na przykład akwarium albo egzotyczny mebel. Tutaj także producenci mebli służą gotowymi rozwiązaniami.

Przesuwne drzwi w regale RTV rozwiązują problem. Gdy chcemy obejrzeć film, rozsuwamy drzwi na boki i odsłaniamy ekran. Po seansie zasuwamy drzwi do środka regału i wówczas – zamiast telewizora – eksponujemy półki mebla. Na półkach regału RTV możemy poustawiać dekoracyjne drobiazgi albo, by uniknąć wrażenia chaosu, postawiać na nich jednakowe pudełka do przechowywania.

Doskonałym schowkiem na telewizor jest także szafa: telewizor będzie widoczny tylko wówczas, gdy uchylimy drzwi mebla. A po jego zamknięciu szafy, nikt z naszych gości nie domyśli się, gdzie mamy telewizor.

Autor: Anna Karda
0komentarzy

Polecamy