Regały metalowe i drewniane. Jak wybrać modny regał nie tylko na książki

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów regałów. Jednak najmodniejsze są regały ażurowe i modułowe. Ewa Mierzejewska, dekoratorka wnętrz pokazuje, do czego można wykorzystać ten mebel.
  • Regał

    Regał ma różne funkcje. Może być ścianką działową, półką na książki czy miejscem, na którym trzymamy zdjęcia oraz inne dekoracje.

    hidelsk (pixabay.com)

Kiedy pomyślimy – regał, od razu pojawia się odpowiedź – książki. Dekoratorzy wnętrz zachęcają, żeby spojrzeć na ten mebel, jak na element dekoracyjny we wnętrzu. Szczególną uwagę warto zwrócić na regały ażurowe. Optycznie nie zajmują dużo miejsca, a można na nich postawić rośliny, świeczki zapachowe, zdjęcia itd.

Jakie regały są modne? 

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Ażurowe regały to hit tego sezonu. Można je rozpoznać po tym, że nie mają ścianek. Dzięki temu, że zrobione są z metalu, są lekkie i łatwo je przenosić. Bardzo praktyczne są w małych mieszkaniach, ponieważ nie trzeba przeznaczać na nie dużo miejsca.

Zobacz: Aranżacja salonu, kuchni i sypialni w góralskim wydaniu. Zamiast folku, styl skandynawski 

Ułożenie kilku książek na takim regale będzie ładnie wyglądało, ale robienie z niego biblioteczki nie jest dobrym pomysłem. Głównie dlatego, że jest lekki, przez co nie jest tak stabilny i masie książek może nie podołać.

Ciekawym rozwiązaniem są wkłady do ażurowych regałów. Oddzielnie kupuje się ramę mebla, a oddzielnie wkłady, które spełniają funkcję półek. Dzięki temu możemy miksować kolory i dopasowywać je do wystroju wnętrza.

Oprócz tego, jak regał ma wyglądać, warto wziąć pod uwagę to, z czego jest zrobiony. Drewno i czarny metal to zdecydowanie najczęściej wybierane materiały. Idealnie wpasowują się w styl industrialny i loftowy, które cechują się dużymi, otwartymi przestrzeniami.

Ażurowe regały mogą pełnić funkcję ścianek działowych, które w subtelny sposób oddzielą na przykład kuchnię od salonu czy przedpokoju. Zabudowany regał zmniejszyłby optycznie pomieszczenie, natomiast ażurowy nie jest tak masywny. 

Warto przeczytać: Jak wybrać stolik kawowy. Radzi architekt wnętrz (ZDJĘCIA, WIDEO) 

Autor: Anna Skibicka
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Regał to bardzo ważny dodatek do naszego domu. Trudno jest mi sobie wyobrazić salon bez tego mebla. Ostatnio ciekawe regały widziałam też na Mirjan24. Warto zerknąć przed zakupem: https://www.mirjan24.pl/38-regaly
MoniMil, 12.10.2020, 10:16