Regały metalowe i drewniane. Jak wybrać modny regał nie tylko na książki

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów regałów. Jednak najmodniejsze są regały ażurowe i modułowe. Ewa Mierzejewska, dekoratorka wnętrz pokazuje, do czego można wykorzystać ten mebel.
  • Regał

    Regał ma różne funkcje. Może być ścianką działową, półką na książki czy miejscem, na którym trzymamy zdjęcia oraz inne dekoracje.

    hidelsk (pixabay.com)

Kiedy pomyślimy – regał, od razu pojawia się odpowiedź – książki. Dekoratorzy wnętrz zachęcają, żeby spojrzeć na ten mebel, jak na element dekoracyjny we wnętrzu. Szczególną uwagę warto zwrócić na regały ażurowe. Optycznie nie zajmują dużo miejsca, a można na nich postawić rośliny, świeczki zapachowe, zdjęcia itd.

Jakie regały są modne? 

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Ażurowe regały to hit tego sezonu. Można je rozpoznać po tym, że nie mają ścianek. Dzięki temu, że zrobione są z metalu, są lekkie i łatwo je przenosić. Bardzo praktyczne są w małych mieszkaniach, ponieważ nie trzeba przeznaczać na nie dużo miejsca.

Zobacz: Aranżacja salonu, kuchni i sypialni w góralskim wydaniu. Zamiast folku, styl skandynawski 

Ułożenie kilku książek na takim regale będzie ładnie wyglądało, ale robienie z niego biblioteczki nie jest dobrym pomysłem. Głównie dlatego, że jest lekki, przez co nie jest tak stabilny i masie książek może nie podołać.

Ciekawym rozwiązaniem są wkłady do ażurowych regałów. Oddzielnie kupuje się ramę mebla, a oddzielnie wkłady, które spełniają funkcję półek. Dzięki temu możemy miksować kolory i dopasowywać je do wystroju wnętrza.

Oprócz tego, jak regał ma wyglądać, warto wziąć pod uwagę to, z czego jest zrobiony. Drewno i czarny metal to zdecydowanie najczęściej wybierane materiały. Idealnie wpasowują się w styl industrialny i loftowy, które cechują się dużymi, otwartymi przestrzeniami.

Ażurowe regały mogą pełnić funkcję ścianek działowych, które w subtelny sposób oddzielą na przykład kuchnię od salonu czy przedpokoju. Zabudowany regał zmniejszyłby optycznie pomieszczenie, natomiast ażurowy nie jest tak masywny. 

Warto przeczytać: Jak wybrać stolik kawowy. Radzi architekt wnętrz (ZDJĘCIA, WIDEO) 

Autor: Anna Skibicka
0komentarzy