Przewijak dla niemowląt - jaki kupić (zdjęcia)

Przewijak nie jest niezbędny, ale pomocny. Wiedzą coś o tym młodzi rodzice, którzy korzystając z nadstawki, nie muszą przewijać brzdąca na łóżku albo stole przykrytym miękkim ręcznikiem.
 • Przewijak z szafkami

  W dolnych szafkach przewijaka można trzymać kosmetyki i ubranka malucha.

  Espresso
 • Nadstawka na łóżeczko

  Przewijak pokryty jest ceratą, którą najlepiej jest przykryć pieluchą.

  Ceba
 • Łóżeczko z nadstawką do przewijania dziecka

  Nadstawka na łóżeczko to bardzo tanie i praktyczne rozwiązanie. Taki przewijak można przesuwać wzdłuż łóżeczka, w zależności od tego, gdzie śpi dziecko. Nadstawki dostępne są w pięknych kolorach, a zdobią je najróżniejsze grafiki. Korzystając z takiego rozwiązania warto kupić ze trzy tekstylne pokrowce, aby były na zmianę.

  mk
 • Praktyczny przewijak

  Praktyczny przewijak musi być przede wszystkim bezpieczny dla malucha.

  Clara Geuther
 • Przewijak drewniany

  W tym przypadku: komoda z nadstawką.

  Bajanex
 • Przewijak tzw. miękki

  To specjalna nadstawka na komodę.

  MamoTato
 • Dwa w jednym

  U góry przewijak, pod spodem wanienka.

  Brevi Lindo
 • Przewijak składany

  ... pozwala zaoszczędzić miejsca.

  OK Baby Flat

Najtańsze przewijaki kosztują około 15 złotych, a wystarczają na rok. Rodzice (i nie tylko oni) uważają, że wydatek niewielki, za to korzyści są spore.

Bezpieczny przewijak, czyli jaki

Bezpieczeństwo maluszka to podstawa. Przewijak w postaci nakładki na łóżeczko to rozwiązanie na przewijanie w domu. Taka nakładka na łóżeczko jest dostępna w dwóch rozmiarach: 70 na 50 cm albo 80 na 50 cm. Wymiary przewijaka są różne, bo różne są szerokości łóżeczek: 60 lub 70 cm. Mając przewijak z zaokrąglonymi, nieco wyższymi od środkowej części bokami, jesteśmy pewni, że niemowlę nam się z niego nie zsunie. Sam przewijak też się nie zsunie i nie przesunie, ponieważ ma system mocowania. Nadstawka posiada specjalne uchwyty, które można zaczepić o brzegi łóżeczka. Dzięki przewijakowi nie potrzebujemy schylać się, żeby przewinąć dzidziusia, bo brzdąc leży na przewijaku na wysokości mniej więcej naszego pasa. W efekcie plecy nie bolą nas od schylania. To istotne tym bardziej, że przewijamy malca kilka razy dziennie, nie licząc podnoszenia i kładzenia go.

Gdy maluch podrośniePopularne zabezpieczenia w domu dla dzieci 

Przewijak a higiena

Przewijak warto mieć także ze względów higienicznych. Pokryty jest on ceratą, na którą kładziemy tetrową pieluchę. Ceratka nie jest przyjemna dla ciała oseska. Dobrze więc rozłożyć na nim wspomnianą pieluchę, kupić prześcieradełko lub powłoczkę na sprzęt. Można je prać. Jest przewijak, a obok, przy łóżeczku, leży zestaw: chusteczki, pieluszki i krem. W sprzedaży są również nadstawki na komodę lub wanienkę.

Przewijaki wolnostojące 

Istnieją też składane przewijaki wolnostojące. Mają stelaż i są montowane na ramie stalowej. Po bokach są kieszonki na kosmetyki czy chusteczki. Czasem nawet znajdzie się półka na większe rzeczy, np. opakowanie pieluch albo parę ubranek. Niektórzy rodzice mają wątpliwości dotyczące stabilności takiego przewijaka wolnostojącego. Producenci uspokajają jednak, że sprzęty są stabilne i ani maluch z niego nie wypadnie, ani przewijak się nie złoży.

Przewijaki mocowane do ściany

To kolejny pomysł. Można taki model montować na takiej wysokości, na jakiej chcemy i gdzie chcemy. Z reguły mocowany jest na wysokości łóżeczka i obok łóżeczka. Wybrane modele są wyposażone w półki na kosmetyki. Przewijaki ścienne mają największe obciążenie maksymalne - nawet 50 kilogramów, podczas gdy standardowy przewijak-nadstawka - z reguły kilkanaście kilo.

Przeczytaj poradnikMeblujemy pokój dla noworodka 

Przewijaki dmuchane 

Niezbyt popularne, ale praktyczne (bo oszczędzają miejsca) są przewijaki dmuchane. Wyglądem przypominają... pontony. Nie trzeba oczywiście ich przy każdym przewijaniu nadmuchiwać. Można taki przewijak zabrać w podróż z niemowlęciem. 

Autor: Katarzyna Piojda
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

"wystarczają na rok" - jak tylko maluch nauczy się przekręcać na boki przewijak poszedł w odstawkę i rok to nie trwało :) przydatna rzecz - korzystałam z nakładki na łóżeczko, polecam, aczkolwiek jak zostało napisane, można się bez niego obejść.
Rzeszowianka, 08.05.2013, 20:15