Pomysł na stół do nowoczesnej jadalni

Jaki stół do jadalni wybrać, by podkreślić jej nowoczesny charakter? Obecnie niezwykle modne są te meble, które powstają przez połączenie pozornie wykluczających się materiałów.
 • Stół do nowoczesnej jadalni

  Urządzając nowoczesną jadalnię, warto postawić na meble, które podkreślą charakter wnętrza.

  Kasparo
 • Nowoczesny stół jadalniany

  Stół na zdjęciu to połączenie drewna, żywicy, szkło i nowoczesnej technologii.

  Kasparo
 • Nowoczesny stół dębowy

  Nowoczesne wnętrza, w tym jadalnie, lubią kontrasty.

  Kasparo
 • Stół do jadalni

  Blat nowoczesnego stołu jadalnianego

  Kasparo

Od współczesnego stołu jadalnego oczekujemy więcej niż tylko blatu i czterech nóg. Tymczasem apetyt na nieszablonowe rozwiązania rośnie tym bardziej, im nowocześniejsze są nasze wnętrza.

Zobacz ZDJĘCIA: Ciekawe pomysły na aranżację kącika jadalnego

Pamiętajmy jednak, by kupując stół jadalniany, nie kierować się tylko designem. Przecież jadalnia, obok kuchni i salonu, jest wnętrzem, w którym przebywamy najczęściej. Mebel musi więc być wygodny i komfortowy, tak by spożywane przy nim posiłki i czas spędzany z rodziną lub znajomymi były jeszcze lepsze.

Stół do jadalni w różnych stylach

Gdy jadalni utrzymana jest w nowoczesnym stylu, pasują do niej meble wykonane z połyskujących materiałów lub litego drewna. Mają nie tylko ekskluzywny wygląd, ale także ponadczasowy uniwersalizm. Można też zdecydować się na fantazyjne stoły stylizowane, które designem przenoszą nas do minionych epok lub awangardowe meble powstające przy pomocy nowoczesnych technologii. 

Miłośnicy ekstrawaganckich rozwiązań mogą postawić na proste formy mebli, które jednak będą miały „to coś". We wnętrzu nowoczesnym każdy szczegół ma bowiem znaczenie. Dlatego nawet najmniejszy błąd może zaburzyć całą jego harmonię. Ważne są dobrze przemyślane wybory i zakup takich mebli, w których minimalizm i wysoka jakość idą w parze z niekonwencjonalnymi zestawieniami materiałów.

Nowoczesna jadalnia

Czym jeszcze objawia się nowoczesność w jadalni? Najczęściej gładkimi, połyskującymi powierzchniami oraz materiałami, które pomimo swojej popularności w meblarstwie i budownictwie, zostały wykorzystane w sposób niespotykany, niebanalny i wcześniej niepraktykowany. To często drewno łączone ze szkłem dla doskonałego kontrastu. 

Dowiedz się i zobacz: Jak można zaaranżować jadalnię

Koncepcja nowoczesnej aranżacji jadalni często oparta jest też na sprzecznościach oraz wzorach, kolorach i formach, które z pozoru mogłyby się wykluczać, a w konsekwencji stają się nierozerwalną całością. Czy to styl dla Ciebie? 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy