Nowości z Mediolanu już w Polsce. Unikatowe meble dostępne dla każdego (ZDJĘCIA)

Meble z Mediolanu wyróżnia zastosowanie szlachetnego, litego drewna, a przy tym ich lekkość i funkcjonalność. To produkty o ponadczasowym wzornictwie i elegancji. Doskonale sprawdzą się w lubianych przez Polaków wnętrzach w stylu skandynawskim czy loftowym.

Jeden z czołowych włoskich projektantów, uważany za ikonę nowoczesnego designu - Alexander Gufler zachęcony wieloma sukcesami, m.in. zdobyciem wielu prestiżowych nagród - w konkursie Red Dot Design Award, czy też Good Design Award, wraz z czołowym, mediolańskim producentem, postanowił stworzyć siedziska stworzone dla całej rodziny - krzesła, fotele oraz krzesła barowe.

Zobacz też: Krzesła prosto z Hiszpanii. Metoda patchwork jest teraz w modzie (ZDJĘCIA, WIDEO) 

- Chciałem stworzyć modele tak proste i funkcjonalne jak to tylko możliwe. Moim zamierzeniem było, aby z estetycznego punktu widzenia, krzesła przypominały rzeźby. Z drugiej strony wiedziałem, że muszą być maksymalnie wygodne i praktyczne - mówi Alex Gufler o swoich nowych projektach.

To cię zaciekawi: Luksusowe meble tworzone dla gwiazd (ZDJĘCIA) 

- Krzesła i hokery (przyp. red. krzesła barowe) to kombinacja podstawy wykonanej z litego drewna i harmonicznych kształtów giętej sklejki na siedzisku i oparciu. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii produkcji, meble są niebywale lekkie i nie zawierają żadnych metalowych łączników. Hokery są dostępne w dwóch wysokościach, a krzesła są sztaplowane - dodaje projektant.

Podobnymi zasadami ikona designu kierowała się przy tworzeniu innowacyjnego stołu. - Jest to duży stół z solidnymi nogami, zaokrąglonymi krawędziami blatu, o ponadczasowym wzornictwie - opisuje swoje dzieło Alex Gufler. Produkt przypadnie do gustu osobom, które poszukują mebli do wnętrz w stylu nowoczesnym - skandynawskim, czy też loftowym. Charakteryzuje się prostotą i minimalizmem, z łatwością wsuniemy pod niego krzesła, ale i fotele.

Zobacz również: Stare meble w nowej odsłonie. Jak to zrobić? 

- Bardzo doceniamy partnerską współpracę z Alexem. Długoterminowa wizja to połączenie najwyższej jakości sztuki stolarskiej z naturalnymi materiałami we współczesnym wzornictwie. Nie ma wątpliwości, że jego projekty wpisują się w tę wizję - podkreśla Jacek Zdybel, Prezes TON Polska. 

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: TON
0komentarzy